Fotografiranje - nasveti

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 10. sep 2009 15:22 | ogledi: 7.814 | odgovori: 66

Ali je na kulinariki kdo, ki se ukvarja s fotografiranjem malo bolj resno. Ne rabim fotografij ampak nasvete. Sem začetnik, pa vendar sem že čist "not padla" - lahko si ogledate moj album na..eh, kulinariki seveda - no, tudi na slo-fo**** jih je nekaj. Vem, da obstajajo specializirani forumi za to, a kaj, ko se teh začetnih for ne da nikomur razlagat in sploh ne odgovarjajo. Sem že veliko prebrala, pa vendar....

lp,

vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. sep 2009 21:11

Na nam sorodni strani, www.coolinarika.net, je bila te dni predstavljena ena njihva članica, ki ji je fotografiranje hrane še posebej blizu, in pojasnjuje nekaj trikov. Zanimivo branje. Mamamia mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. sep 2009 8:50

Hvala. lp, vanjatajnsek

neznan uporabnik

11. sep 2009 8:58

vanjatajnsek, kakšen in kateri fotoaparat imaš? japaja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

11. sep 2009 10:04

Vanja, tudi mene to zanima. Na kulinariki je kar precej zelo lepih fotografij, ki jih z užitkom pogledam. Žal ti ne morem kaj dosti pomagati, saj moje znanje ne seže dosti dlje od pritiska na sprožilec in upanja na dobro fotko. Zadnje čase uporabljam tudi picaso. No, pa tudi moj Canon ixus 75 ni bog ve kaj...

stana

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. sep 2009 10:56

Kaj pa kakšen tečaj digitalne fotografije? Mislim, da je kar nekaj ponudbe. Če lahko povem prav po pravici - dobi se nekaj nasvetov kako narediti lepo fotko, ponavadi od kakšnega dobrosrčnega amaterja, ki se tudi sam trudi po svojih najboljših močeh. Kdor pa je v resnici dober, pa ne bo razlagal okoli fint, zaradi katerih so njegove slike dobre in zaradi katerih ima delo. Zastonj je težko dobiti dobre informacije, sem tudi jaz že marsikaj pregledala. matilda

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

11. sep 2009 12:55

vanjatajnsek lahko napišeš vprašanja sem ali pa na zs in bom pobarala mojega dragega, ki se na te zadeve dobro spozna. magnolija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. sep 2009 13:20

Hvala vsem. Moram pa reči, da sem na strani, ki jo je posredovala mamamia našla link od fenomenalne strani - sicer v angleščini ampak je veliko slik, oznake, številke,...pa so itak standardne. Res hvala. Aja, imam Canon SX10IS. Omogoča kar nekaj svobode pri nastavitvah - če jih obvladaš lp, vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. sep 2009 13:35

Magnolija - ker bodo vprašanja oz. odgovori morda zanimali še koga, bi vprašala kar tule - je pa verjetno res tako, da informacije niso kar zastonj - tako, da, če ne gre drugače bi prosila odgovor vsaj na zs. Zelo me zanima makro fotografija, po pravici povedano sploh ne vem, če lahko na moj aparat namestim kakšen dodaten objektiv ( kaj rabim, kakšen vmesnik) ali je vse fiksno. Zanima me tudi kakšen objektiv nabaviti, da bo omogočal slikanje še česa drugega - torej ali lahko z nekim makro objektivom slikam potem tudi npr. družinske fotografije - portrete že, kaj pa kaj "širšega"? Zanima me tudi naslednje - zaslonka, hitrost zaklopa in ISO so v soodvisnosti - če zvišaš vrednost enega faktorja, moraš znižat vrednost enega od ostalih dveh, da dobiš enako kvaliteto fotografije. Ok - imam slabo svetlobo, zvišam ISO na npr. 400, potem zmanjšam hitrost zaklopa ... in dobim dobro fotografijo... To torej pomeni, da se posamezni element ročno nastavi, glede na to kakšni so pogoji. Štekam pa to le do nastavitev ISO. Kaj pa če imam svetlobo ok, kdaj pa ima potem smisel nastavljati hitrost zaklopa - pri hitro premikajočih se predmetih? Kako? Eh, tega je preveč. Kakšne so nastavitve pri optimalnih pogojih, pri slabi svetlobi, pri premikajočih predmetih, pri makro posnetku.... pri vsem skupaj. Mogoče bo takole odgovor še najlažji. Hvala, res. vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti