Dobra čokoladna krema

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

13. feb 2013 19:43

Super, brala sem da nekatere dajejo v to kremo tudi nekaj margarine vednar v zelo zanemarljivih količinah kako se vam zdi ta dodatek?

 

Hvala!

Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. feb 2013 19:55

Jaz v nobeno smetanasto kremo ne dodajam maščobe. Sploh pa ne margarine, ki mi ima zoprn okus. Če že, potem dodam maslo, na primer pri kremi za raffaello pecivo, ki je sestavljeno iz pudinga in kokosove moke in tam je potrebno dodati maščobo, da je vse skupaj bolj mazavo.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. feb 2013 20:03

Nikoli ne uporabljam margarine, za kreme pa sploh ne. Če kdaj, potem maslo, za kako fino, rahlo masleno kremo z okusom čokolade. Kot pravi JJ, ne uporabljam masla, če je v kremi smetana.

 

Čokoladni kremi da za mojokus eno tako fino noto malo instant kave, ali praženi in grobo zmleti lešniki.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2013 20:21

Margarina je en tak auuuuuččč.

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

13. feb 2013 21:50

Kje si pa to brala? Margarina res ni nekaj, kar bi sodilo v to kremo(ali katerokoli kremo sploh).

Ta krema ne rabi nobenih maščobnih dodatkov, če hočeš, da je trša, preprosto daš več čokolade.



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 13. 2013 21:50

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

13. feb 2013 22:29

Moja soseda mi je rekla, da so pri njih v domu za ostarele delali kremo, ki je identična tej vednar so dali vanjo zelo malo margarine, da je ostala trda in seveda sem bila skeptična, ker margarine sploh ne maram ampak je rekla, da se okus sploh ni poznal... Ampak jaz je definitivno ne bom uporabila

 

Lp

Darija50

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2013 19:53

Margarino se da v kremo tam, kjer se obupno in obsceno špara s ceno vhodnih materialov.

In potem nastane kak žnj okus. Se spomnim iz svojega otroštva tistih cenenih krem z neko kao rjavo aromo in suhim biskvitom in se je temu reklo čokoladna torta To so nam ponavadi serviral ob boljših dnevih v šoli. Okej, takrat se mi je zdel podn, ampak če nič drugega, vsi otroci smo tisto dobili, sedaj je slabše.

 

Danes imajo primerljivo enako zanič okus tiste plastiš cenene torte za 1,5 EUR, ki jih dobiš v diskontu ali hipermarketu.

Vidim, da to dajejo tudi starejšim občanom - in  se mi zdi to zelo nespoštljivo.

Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. feb 2013 20:09

Vendelina jr. je napisal/a:

Margarino se da v kremo tam, kjer se obupno in obsceno špara s ceno vhodnih materialov.

 

...

 

Vidim, da to dajejo tudi starejšim občanom - in  se mi zdi to zelo nespoštljivo.



Vendelina jr.

 

s0ncek*

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

4. apr 2014 10:09

prosim za en hiter nasvet

torto želim okrasiti  z ganašem, ampak ker bo torta do serviranja čakala v hladilniku (bo bolj mousse varianta), se bojim, da bo ganaš preveč trd,.

čeprav bo ganaš samo kot ozeta na zgornjem robu, vseeno ne bi rada, da pokvari celo torto zaradi trdote.

kaj mi svetujete, ponavadi delam ganaš 2:1, a naredim z več smetane ali pa dodam npr, pomarančni sok, da ne bi bilo tako trdo?

ali sploh kakšno drugo čok. kremo? ne bi pa nekaj kompliciranega, mi zmanjkuje časa.

hvala lepa

pekoča paprika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2014 10:30

Na to temo sem sem razpisala v receptu za Nadino torto, čekiraj tam, so tudi fotke od stane.r

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti