Dobra čokoladna krema

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2012 19:28

Vendelina jr. je kulturno in dobronamerno in s kančkom humorja povedala svoje mnenje. In dala dolgoročen nasvet. In dala - dva - kratkoročna nasveta: stepaj s šibo; silikonska je boljša. Nobene nesramnosti ne opazim. Česar pa zate, brusketka, nikakor ne bi mogla trditi - čeprav sama priznavaš, da je tako, ti ne bomo oprostili polovico (dobr, no, lahko, ampak ta drugo ti bomo pa dvojno šteli).

Če bi nekatere mlade damice tule na kulinariki malo zatrle svojo ihto in težnjo, da v vsakem Vendelininem zapisu vidijo samo negativne stvari, bi se lahko od nje mnogo naučile.

lp

cervus

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

16. jan 2012 19:43

Prosim vrnite se k temi, sicer bo treba uporabiti ključavnico. Hvala.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 20:25

Daj no daj, menda ne boš zaklepal ravno takrat, ko je zadeva najbolj smešna. Vendelina je že velika punca in jo gotovo take oslarije zabavajo vsaj toliko, kot nas vse.

 



nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jan 2012 10:00

luccka je napisal/a:

Vendelina hvala za tale zapis, vendar sem tudi sama tole razumela kot pridigo.
Saj forumi so namenjeni zato, da človek postavi kakšno vprašanje, ne?
Sama idejo imam, hotela sem le še kak nasvet, zdaj pa se počutim kar malo neumno, ker sem izpadla kot neka razvajena in nesposobna oseba, ki ji je škoda denarja za mikser in noče sklepati dobrih odnosov s sosedi, za povrh pa še popolnoma nesamostojna oseba, ker se ne znajdem brez foruma.

Še enkrat hvala vsem za pomoč, že vem kako bom vse izpeljala, debato pa raje zaključila, ker smo že močno zgrešili temo.



luccka

Iz tega zapisa se da sklepati da je pridigarica, mi querida amiga, " pogodila u srido " in, po moje se je spraševalka res veliko načila ( tudi če ni tako neumna kot se počuti, in če ni stiskaški mizantrop, kot je videti iz zapisanega ), pa tudi če tega ne prizna.

Pa, da ostanem v temi ( ali vsaj v bližini ): ali veste kdo je izumil majonezo?

Napoleonov kuhar. Za časa neke bitke, menda v Rusiji, je kuhar dobil iz Pariza nov mixer, in je sedel ( okoli so padale granate ) in miksal rumenjak. Flašu z oljem  je eksplozija granate prevrnila in je olje v tenkem mlazu padalo ravno na tist mešajoči se rumenjak in je seveda nastala majoneza. Žlehtnobe pravijo: kak mikser neki, je kar z vilico mešal............. vrag si ga vedi kaj je res. Da bi se dalo kaj z vilicami zmešat........ skor ne verjamem, kulinarika se začne ja z mikserjem, paličnim mešalnikom, multipraktikom........... prej je pa bila tema.

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jan 2012 11:01

Jaz poznam potomce tistega kuharja in so mi zatrdili, da je mešal z vilicami. Ampak so bile srebrne.

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jan 2012 11:22

Očitno majoneza ni pretirano občutljiva na srebrnino - pri nas jo vedno delamo z leseno kuhalnico in pride trda, da jo lahko režeš.

Sonja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

17. jan 2012 12:40

Veličina velikega (večjega, pametnega) človeka se meri po njegovem odnosu do malega (manjšega, nevednega) človečka...
Meni še vedno najboljša, čeprav res zelo basic: 2,5 dl MU smetane, stepem, dodam 150 g stopljene čokolade ter dve žlici ruma. Čokoladen biskvit prepojim s pomarančnim sokom (in rumom), obložim s koščki pomaranče in na debelo s  kremo   Aja, smetano vedno stepam z ročno metlico, nikoli mikserjem. Za tistih par zamahov me ne bo konecv  - bodimo eko ;)
Zapirat teme, ko ravno rata zanimivo pa tudi ni prav

OlivaB

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. jan 2012 13:04

OlivaB je napisal/a:

Veličina velikega (večjega, pametnega) človeka se meri po njegovem odnosu do malega (manjšega, nevednega) človečka...

Zapirat teme, ko ravno rata zanimivo pa tudi ni prav
OlivaB

 

Olivia, če si se odločila, da boš v uvodu vsakič zapisala modro misel, lepo. Mi sicer tale rek ne gre ravno v kontekst s temo. Kdo naj bi bil pa tukaj tako velik, večji, pametnejši in kdo tako mali, manjši, neveden? Veliki in mali me pa že od nekdaj motijo, ker so si ta termin izmislili tisti, ki bi radi bili veliki, pa kar koli že to pomeni.

zeta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2012 13:23

Sem mislila, da je tole zaklenjeno, pa vidim, ekipa se prvovstno zabava. Tista s srebrnim beštekom je kronska.

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

17. jan 2012 13:49

Zeta, imam pač rada modre misli. Oz debate o tem, koliko pijejo vodo oz ne več. Na koga leti? Hmm... bi moralo na koga konkretno? ;)

Pod 'veliki' se pri meni razume tiste, ki vse vedo oz se na vse spoznajo (ali vsaj mislijo tako), 'male' pa na tiste, ki bolj malo (ali pa vsaj mislijo tako). 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti