Dobra čokoladna krema

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jan 2012 22:54

Tudi v Hoferju jih imajo trenutno, mislim, da po 15€.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jan 2012 4:57

Smetano lahko prav hitro stepeš s šibami, kot ti je priporočila manca 51, ali pa kar z vilicami. Samo hladna naj bo.

nola

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

15. jan 2012 7:48

Vem, da nakup mikserja ni velik strošek, vendar se mi vseeno ne splača. Med tednom sem namreč v Ljubljani zato, ker tam študiram, pečem in ustvarjam pa drugače kadar sem doma. O sosedih pa vem samo to, kakšen zvok ima njihov pralni stroj, drugače pa jih še niti videla nisem 

S šibami pa verjetno mislite metlico?

 

luccka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jan 2012 11:18

Jaz bi v tem primeru gotovo naredila ganache oz parisko kremo. Vzames 1:2 smetana : cokolada. Skoraj vrelo smetano prelijes preko nasekljane cokolade in dobro premesas. Nastane gosta masa, tako cokoladnega okusa da bolj ze ne bi mogla biti. V hladilniku se strdi tolik. da drzi obliko, vendar je se vedno mehka. 



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 15. 2012 11:21

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

15. jan 2012 11:52

luccka je napisal/a:

S šibami pa verjetno mislite metlico?


luccka

 

Je še ena druga reč, dejansko kot da bi na držalo pripel "šibe", ki je očitno še bolj učinkovita, poglej po trgovinah s tovrstno opremo, ti bo skoraj gotovo padlo v oči.

Viva Meier

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jan 2012 16:05

Ma kaj res si ne vzameš deset minut in stepeš to kremo na roke z vilicami?

Bo, kupi kar kaj v trgovini, še predobro bo za vas.

nola

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

15. jan 2012 17:59

Res je najenostavneje kar nekaj kupiti, vendar bi rada naredila sama, ker vem da znam. Zato tudi vztrajam in iščem ideje, čeprav sem omejena s pripomočki, se bom pa mogoče vsaj kaj novega naučila.

Te ''šibe'' pa se zdaj spomnem da sem že videla v trgovinah, vendar se mi takrat niti sanjalo ni čemu so namenjene. 

 

Bom se odločila jutri točno, mislim pa da bom naredila po nasvetu mammamie, iz radovednosti pa bom še smetano stepla z vilicami če mi bo uspelo, dodala nutello in naredila torto iz kombinacije obojega. Pa še čokoladno glazuro, potem pa mislim da bo kar dovolj.

Hvala vsem!

luccka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jan 2012 19:20

No, dobro se spomnim, kako smo v OŠ pri gospodinjstvu leta hmmmmmmmmmmmmmmmm, davno tega, z vilicami v globokem krožniku stepali rumenjake in olje in - z veliko vztrajnostjo je nastala majoneza. Enako bo s kremo, luccka, če že nočeš (pa res ne vem, zakaj ne ozkoristiš prilike) spoznati sosedov.

Konecv koncev, vse te kreme so kuharice delale doti prej, preden so izumili elektriko, kaj šele mikserje.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti