Dobra čokoladna krema

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. okt 2011 13:32

Ne verjamam, da je cela masa trda, verjetno se je na vrhu naredila čokoladna skorja. Rahlo pogrej, da bo spet homogena masa, potem pa ohladi na sobno temperaturo in stepi.

Ali zavre ali ne, po mojem sploh ni pomembno, saj obstajajo recepti, po katerih moraš smetano in čokolado zavreti, v drugih pa piše, da se to nikakor ne sme zgoditi - pa po obeh uspe.

 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. okt 2011 13:41

Trda je morda zaradi tega, ker je veliko čokolade, in tudi smetana je mastna. Se mi je to že zgodilo, pasem kar tako trdo začela stepat z mešalcem in se je naredila fina krema.

 

Jaz v čoko kremo dodam tudi malo instant kave, se mi zdi, da tako fino nadgradi okus.

mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2011 15:05

Pri meni, če ni zgoraj precej trda skorja, skoraj ne velja

Lepo z žlico premešam in z mešalnikom in nastane super krema.

Vendelina jr.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

5. okt 2011 9:57

limnol, kar verjemite, da je bila trda, zelo trda. Pustila sem jo nekaj časa na pultu, nato pa z mešalcem miksala, pa se je kar ustavljal, tako je blo trdo. Sem pa nekak sama prišla do zaključka (glede na vašo pomoč) da je blo veliko čokolade in pa kar dolgo je bila v hladilniku. no na koncu sem dodala kar malo tekoče smetane in prišla je zelo okusna in čvrsta krema.

biba

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

5. okt 2011 22:11

biba, kadar se meni to zgodi, dam malo v mikrovalovko, da se ravno malo omehča, toliko da lahko potem stepeš. Je pa taka krema z veliko čokolade res fino čvrsta in jo vedno raje delam.

*Alisha*

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

14. jan 2012 21:37

Ta teden bi za rojstni dan rada spekla malo tortico, ki pa mora biti zelo čokoladna, saj bo namenjena osebi, ki živi s prepričanjem, da je greh ''šparat'' s čokolado v tortah, pecivih in nasploh v vsem kar je sladko. 

Problem pa je, ker med tednom živim v Ljubljani in v stanovanju nimam mikserja. Za biskvit sem že ugotovila, da bi  ga lahko spekla po receptu za mafine, ne vem pa kaj naj storim s kremo. Zasledila sem samo take s stepeno sladko smetano, zato lepo prosim za kakšno idejo ali nasvet, kako naj to izpeljem, brez da s sabo v Ljubljano nosim še mikser.

luccka

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

14. jan 2012 22:02

Opcija je tudi ta, da povprašaš pri sosedih, če ti za 15 minut posodijo mikser. Ko ga vrneš, daš zraven malo sladko presenečenje v zahvalo. V drugo ga zagotovo spet dobiš

žižula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2012 22:10

Zelo preprosto: v posodi tališ čokolado in dodaš maslo, dodaj še malo instant kave da okrepi okus čokolade. Ko je čokolada staljena, še malo premešaj z leseno kuhalnico in počasi maži na testo. Vse se bo lepo strdilo tudi brez stepanja. Če dodaš noter še pražene lešnike ali nugat, si zmagala. Ni nujno, da je v vsaki dobri čoko kremi sladka smetana. Maslo pa lahko vmešaš tudi z metlico., če ne bi talila masla skupaj s čokolado. Mora pa biti maslo, ne olje, ker se maslo strdi. Lahko uporabiš tudi kokosovo maščobo, se prav tako lepo strdi.

 

Jaz tak nadev uporabljam za napolitanke.

mamamia

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

14. jan 2012 22:14

Luccka , vse , kar bi sicer stepla z mikserjem , se da prav fino stepst  ( sploh smetano ali beljake v sneg ) tudi s šibo . Upam , da veš kaj mislim in kako izgleda . Res bo šlo malo bolj počasi kot z mikserjem  ,  a šlo bo .

lp

manca51

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

14. jan 2012 22:25

luccka prva opcija je, da poskusiš recept mammamie, druga opcija, je predlog žižule, da začneš ustvarjati dobre sosedske odnose, tretja opcija pa je, da stopiš do Mullerja in podobnih trgovin in kupiš najcenejši mikser (2 leti nazaj kupila enega v akciji za nekih 15e ali manj, dela ko urca pa je v uporabi vsaj 1x na teden). Evo, ni vrag, da ne bi šla ena skozi.

 

Če nisi res v hudih finančnih zagatah sem jaz za drugo opcijo - zahteva res majhno finančno žrtvovanje, ki se ti slejkoprej obrestuje, če si vsaj malo kulinarično nadarjena

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti