Dobra čokoladna krema

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

4. apr 2014 12:25

Hvala Vendelina Jr, lepa torta, ta Nadina, ampak mislim, da se nisve prav razumele. Na Nadini je glazura, ki se jo prelije čez torto, ane? Pa izrezani okraski. Jaz pa bom na torti imela že pomarančni preliv, pa bi rada zgoraj na vrhu nabrizgala z dresirno vrečko rožice/bunkice/rozete iz čokoladne kreme (ne vem, kako se reče tamu okrasju na torti pravilno), na katero bodo "naslonjene" pomaranče, delno oblite s čokolado. Pa sem pomislila na ganaš - ampak kot rečeno, torta bo mousse, ganaš pa se zelo strdi v hladilniku.

 

pekoča paprika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2014 19:52

Ganache je taljena čokolada v smetani, ne vem, kako si mislila brizgati nekaj toplega, da bi nastale bnikice.....

Je pa pri Maraschino torti stana.r delal okraske iz čokolade, ki bi utegnile spominjati na to, kar bi ti rada, poglej še tisti recept.

Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. apr 2014 20:14

naredi z razmerjem 1:1

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. apr 2014 22:33

Naredi navadno pariško kremo (smetana, čokolada) in nabrizgaj rozete z velikim nastavkom. Lepo je vidno pri Zvezdini pomarančni torti ali pa čokoladni markizi, da se to super obnese.

http://www.zvezdaljubljana.si/kavarna/ponudba/

 

Vesnuska

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

8. apr 2014 18:04

Vendelina jr. - ganaš sem mislila ohladiti v hladilniku, pa potem drugi dan zmiksati. to sem tudi potem naredila, ampak sem za razmerje res nekako vzela 1:1, da niso bile rozete pretrde.

a je to ganaš ali pariška krema, ali kje to dvoje enako?

pa prav imitacijo zvezdine pomarančne torte sem delala.

hvala za pomoč

pekoča paprika

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. apr 2014 21:59

Če je stepeno je pariška krema.

Vesnuska

maytinca  

član od: 17.4.2014

sporočila: 1

17. apr 2014 10:00

Pozdravljeni, ravnokar se spravljam delati čokoladno-jagodno torto. Imam vse sestavine, vendar me je zelo strah kako bo uspela krema. Ker nisem prepričana za kakšno sladko smetano gre, da ostane krema res kompaktna. Kupila sem sladko smetano in ne smetano za stepanje. Ali imam prav? Ali priporočate še kakšno želatino? Hvala za odg. in lp

maytinca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. apr 2014 10:01

Saj sladka smetana je za stepanje.

Sonja

muufin  

član od: 3.11.2013

sporočila: 6

19. mar 2015 7:12

Pozdravljene :)

 

Tudi pri nas se peče torta in sicer že danes. In sem pozabila včeraj stopit smetano in čokolado, zato me zanima, ali je dovolj, da je krema nekaj ur v hladilniku preden jo stepem in uporabim, ali je obvezno, da jo pustim čez noč ? Kremo bi rabila že okoli 4. ure popoldan se pravi bi bila v hladilniku približno 8 ur. Ali da bi jo mogoče dala za kakšno uro na koncu še v zmrzovalnik ?

 

Upam da uspete odgovorit.

Hvala :)

lp,

muufin

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

19. mar 2015 8:03

Bistvo je da je zmes res hladna ko jo boš stepala.

irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti