Dobra čokoladna krema

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

21. jan 2010 17:03

Jaz pa že nekaj let odkar sem v eni izmed revij staknila recept delam samo še to kremo, ker je vsem blazno všeč, včasih jo naredim z belo, včasih pa s temno čokolado, občasno se še malo poigram in v belo kremo nastrgam ostružke temne, v temno pa ostružke bele čokolade. Za torto premera 24 cm ponavadi zadostuje količina iz naslednjih sestavin; 500 ml sladke smetane 250 g čokolade 3 beljaki 50 g sladkorja ščepec soli 2 žlici ruma zavitek želatinafix 2 žlici kakava Iz beljakov in ščepca soli stepemo trd sneg ter med stepanjem dodamo še sladkor. Čokolado stopimo nad vodno kopeljo in ohladimo do mlačnega. Sladko smetano in želatinofix stepemo, dodamo kakav in stopljeno čokolado ter rum. Na koncu na rahlo s kuhalnico v kremo vmešamo še sneg iz beljakov. S tako dobljeno kremo nadevamo torto. Super se zraven poda brusnični džem, tako da jaz biskvit pod kremo namažem še z njim. Ninja24

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. jan 2010 5:33

No, tu pa imate še mojo smetanovo čokoladno kremo. Namreč, v nasprotju z večino članic Kulinarike je meni pariška krema "premočna". SMETANOVA ČOKOLADNA KREMA ZA TORTO 1/8 l mleka 100 g sladkorja 1 vanilijev sladkor 2 zravnani žlici Gustina 1 rumenjak 150 g čokolade 3 listi želatine 1/2 l sladke smetane Želatino namočimo v mrzli vodi. Čokolado zmehčamo nad paro, v pečici ali v mikrovalovni pečici. V kozici z debelim dnom z metlico zmešamo mleko, sladkor, vanilin, rumenjak in Gustin. Med mešanjem zavremo. V vročo maso damo zmehčano čokolado in namočeno želatino. Ohladimo, da postane masa mlačna. Smetano stepemo, nekaj žlic je zmešamo s čokoladno maso, preostalo rahlo primešamo. Torta naj bo v hladilniku vsaj 2 uri, da se krema strdi. Količine zadoščajo za biskvit 24-26 cm, ki ga dvakrat prerežemo. teta torta

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. jan 2010 10:16

meni je pa vsec krema pri ledeni torti Karmen, tista je sicer pol/pol, lahko pa naredis celo cokoladno. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. jan 2010 11:25

Mislim, da je pri čokoladnih kremah odvisno predvsem katero smetano uporabiš. Meni osebno so čokoladne kreme presladke, če uporabim rastlinsko smetano, zato za ta namen kupim alpsko.

Ninja24, tvoj recept mi je zanimiv in mislim, da ga bom kmalu preizkusila, mimogrede: ali krema ni preveč tekoča, zaradi prisotnosti beljakov?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2010 13:20

teta torta, pa imam kremo za naslednjo torto. Krasno, lahko misijo raziskovanja kar tu zaključim. Hvala. Loni Makaroni

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

22. jan 2010 13:56

silva je napisal/a:

Mislim, da je pri čokoladnih kremah odvisno predvsem katero smetano uporabiš. Meni osebno so čokoladne kreme presladke, če uporabim rastlinsko smetano, zato za ta namen kupim alpsko.

Ninja24, tvoj recept mi je zanimiv in mislim, da ga bom kmalu preizkusila, mimogrede: ali krema ni preveč tekoča, zaradi prisotnosti beljakov?

Silva, krema je nekoliko tekoča samo dokler se ne strdi, tako da je priporočljivo, da se torta sestavlja s pomočjo tortnega oboda, da se zadeva ne razleze, po kaki uri, dveh v hladilniku pa se prav lepo strdi zaradi želatinafix-a pa tudi zaradi čokolade. Beljaki so pa tako ali tako stepeni v sneg in naredijo kremo tako lepo penasto in "lahko". Ninja24

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. jan 2010 15:33

Ninja24 je napisal/a:

... tako da je priporočljivo, da se torta sestavlja s pomočjo tortnega oboda, da se zadeva ne razleze, ...Ninja24

Tale nasvet je pa zeeelooo dosti vreden! Hvala ti

 

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

4. okt 2011 8:48

POMOČ PROSIIIM!!!!

 

včeraj sem stopila čokolado s smetano in dala v hladilnik. Danes pogledam in je zelo trda, tko da mislim da je ne bom mogla niti stepst. Kaj naj naredim, ker danes rabim torto???? naj jo malo pustim na pultu pa potem probam stepst??

biba

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

4. okt 2011 9:06

Kaj ti je mogoče zavrela?

andreja m

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

4. okt 2011 9:35

Pusti na pultu, naj se malo "otopli", če še vedno ne gre, postavi posodo v toplo vodo (kratek čas) in poskusi zmešati. 

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti