Dobra čokoladna krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2013 19:35

Whatever.

Razmerje 1:1 uporabljam v totalno ravzratno čokoladstih zadevah, objavljenih tule in so dobile precej lepe ocene, ampak obvezno pa to razmerje ni.

Vendelina jr.

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

6. feb 2013 19:56

Super, hvala  in definitivno ne bom šparala s čokolado!

 

 


Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. feb 2013 21:49

Darija, samo predlog... pred dvema tednoma sem prvič naredila torto nutello, v kateri je krema iz smetane in nutelle in mi je bila dosti dosti boljša od čokoladne kreme, ki sem jo naredila že velikokrat. Je tudi lažja (ponavadi ne morem pojesti celega kosa čokoladne torte, to sem pa z lahkoto) in ima zelo fin okus po lešnikih.

Tukaj je recept, sicer pa v smetano dodajaš nutello po okusu (jaz sem v liter smetane dala 10 žlic nutelle, lahko bi tudi več):

http://www.kulinarika.net/recepti/3603/sladice/torta-nu

Upravičeno je najbolj vroč recept vseh časov na Kulinariki! Sama sem jo popestrila še z gozdnimi sadeži.

JJ

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

7. feb 2013 6:51

jaz dam raje malo manj čokolade, razmerje 1:1, mi je preveč težko... mam raje malo manj težke torte.. da si želiš pojesti še kak kos, ne pa do pa par grižjajih ne spraviš več koščka v sebe! Najbolje je, da sama ugotoviš katero razmerje je pravo za tvoj okus... Če boš imela preveč tekoče, lahko še vedno dodaš želatino v prahu.

valikaben

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

7. feb 2013 7:55

JanisJoplin Tudi sama delam vedno čokoladno kremo po tem receptu ampak se mi je vedno zgodilo, da je krema nekako zlezla oz. da je bila torta dokaj nizka v primerjavi s sadn, nevem, mogoče dam premalo Nutelle?

 

 

valikaben hvala za vaš nasvet!

 

Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. feb 2013 12:51

Ja, na splošno je pri meni čokoladna torta vedno nižja od sadne, ne glede na to, ali delam s čokolado ali z nutello. Predvidevam da zato, ker tudi koščki sadja prispevajo svoje k višini torte. Ampak se ne sekiram, ker je čokoladna itak bolj nasitna.

Če delam kremo iz čokolade in smetane (pariška krema), potem se smetana sploh ne stepe do takega volumna, kot če jo stepaš samo, tudi to je en razlog. Pri nutelli pa se mi zdi, da tega problema ni.

Si pa lahko predstavljam pojesti torto z dvema 2-3cm plastema smetane s koščki sadja, z dvema plastema 2-3cm same smetane in čokolade pa že težko.



JJ

Je pa pri nutelli fino dodati še kremfix, česar pri kremi s čokolado ne potrebuješ.

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 07. 2013 12:51

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. feb 2013 13:36

Volumen se da resiti tako da stopljeno cokolado vmesas c stepeno smetano, pride tudi trse kot nutella

 

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

7. feb 2013 14:46

bannanna, torej bi lahko jaz nardila tako, da stopim čokolado, jo vmešam k stepeni smetani in potem pustim čez noč?

 

Hvala!

Darija50

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. feb 2013 15:15

Ja, samo obstaja možnost, da se ti bodo v smetani naredile grudice čokolade...

Ni pa treba tega pustiti čez noč, ker bo v trenutku trdo.

Vesnuska

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. feb 2013 15:18

ja! vendar moraš tukaj malo paziti. Gre za malo podrobnih navodil, rata tudi brez njih, ampak vseeno že vnaprej, da ne bo kakšnih presenečenj :D

a) čokolado rahlo ohladi, vendar naj ne bo mlačna ali mrzla! Naj bo še topla, sicer bo nastala stracciatela krema. 

b) smetano stepeš in pustiš cca 1/2 h na pultu stepeno, da se rahlo ogreje. 

To velja za vsa razmerja. Jaz bi za veliko torto, kot je knjiga dala 1:1,5 v prid mililitrom smetane. Ml in g sta tukaj zelo podobna, tako da ju lahko kar enačiš. 

Pri vseh teh kremah naj bodo temperature čimbolj podobne, če se želite izogniti nesrečam. Saj stracciatela krema je sicer čisto posrečena, samo takrat, ko si to želiš :D Topla čokolada (ne pa vroča) se fino vmeša v smetano in krema zatrdi ko se ohlaja. Več čokolade = bolj trda.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti