Krodegini

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 8. sep 2009 15:39 | ogledi: 11.304 | odgovori: 7

Za letos pozimi sem si rezervirala "pow prasca, tku, počriez," kot bi rekel Iztok Mlakar - imam namen napraviti domace krvavice pod mentorstvom svoje matere, salsiccie po sicilskem navdihu, iscem pa recept za res dobre krodegine, o katerih moj najdrazji sanja z nostalgijo.

Majckeno sem raziskovala po internetu, zaenkrat se mi zdi, da je krodegin isto kot italijanski cotechino, ampak me predvsem zanimajo izkusnje dragih mi Primork, pa i šire (nazadnje sem odlicne jedla na obisku v Pivki, zal je bila hisna gospodinja na tisto uho, na katerega sem namigovala o receptu, popolnoma gluha :))))))))))

Mudi se zaenkrat se ne, prasicek zaenkrat se nic hudega slutec uziva ob prekmurski domaci košti, vasih izkusenj, mnenj in opazanj bom pa zelo vesela.

lp, proxima

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

8. sep 2009 15:58

to je kožnata klobasa, ki je sestavljena iz kože in mesa jasna

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. sep 2009 19:30

Tlačenka?? petardica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. sep 2009 19:41

Mi jim rečemo kožarice!

Proxima poglej zs!

Anamarija

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

8. sep 2009 20:30

Dober večer, mi vsako leto ob kolinah naredimo še krodigine. To pa zgleda tako: najprej naredimo maso za klobase (meso zmeljemo, malo tudi špeha, kar se drži mesa), dodamo sol,poper in česnovo vino (česen kuhamo v belem vinu, precedimo in stisnemo česen čez gazo). Kožo, skuhamo in vse skupaj pustimo čez noč, da se ohladi. Ohlajene kože zmeljemo na drobno. Vzamemo od mase za klobase del, ki ga zmešamo z mletimi kožami. (2/3 mesa, 1/3 kož) Nato polnimo čreva, podimimo čez noč in jih damo sušit na podstrešje. Meni so boljše od klobas. Ko jih pripravljam najprej skuham posebej v vodi nato vodo odlijem in jih malo popečem na olju. Upam, da bo prišlo prav, LP irenapena

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

9. sep 2009 8:26

Anamarija, če imaš mogoče recept se tudi jaz priporočam. Hvala :) jasna

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

9. sep 2009 9:27

Mi ravno tako kot irenapena, le da jih ne dimimo. Par dni  na zraku, da zakrkne kožica , nato pa z vodo v vrečke in zamrzovalnik.

jancijak  

član od: 11.12.2008

sporočila: 24

9. sep 2009 13:10

Tudi mi kot irenapena.So boljše od klobas.Vendar mora biri razmerje pravo-več mesa kot kož.Ko jih vzamem iz skrinje, dam v ponvo na olivno olje in počasi dolivam mešanico vode in vina. V ponvi jih tudi malo prepikam,da gre maščoba iz njih. jancijak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti