Nasvet strokovnjaka, terapija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. sep 2009 14:25

japaja je napisal/a:
Smo polnoletni. Večinoma. In imamo moderatorko.

 

Vsak se sam odloči, kaj in koliko želi o sebi in svojih bližnjih razkrivati na forumu. Ni ne dolžnost ne pravica moderatorja, da odloča o tem. Pač pa prosim, da se vrnete na prvotno temo. Zaklep je navadno potreben zaradi osebnih obračunavanj ter žalitev med člani(cami) in ne zaradi same vsebine vprašanja.

tulka

neznan uporabnik

9. sep 2009 14:39

Povej to Vendelini jr.! japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2009 16:18

japaja je napisal/a:
Povej to Vendelini jr.! japaja
Zakaj pa ti Vendeline jr. preprosto ne ignoriraš? Spregledaš njene poste in je zadeva opravljena? Kot marsikdo med nami preprosto spregleda, kar mu gre na živce in zato ne odreagira? Smo vsi že kdaj tako ravnali, ko smo se počutili jezne, užaljene, prizadete. Se zna na tem forumu vsak sam zagovarjat. Meni se zdi zaletavanje v pisanje kogarkoli na način, podoben tvojemu zaletavanju v Vendelinine poste, povsem neproduktivno. Kot da čakaš v zasedi, da lahko planeš. Zakaj ti je tega treba? Saj meni je vseeno, se zabavam tudi ob tem, ker mi je pač zanimivo opazovati rekacije, ampak s svojim načinom ji na neka način daješ veljavo, ki ji je sicer ne priznavaš. Ne zagovarjam Vendeline, če bi kdo pomislil na to ob tem mojem pisanju. Že zato ne, ker ona tega ne potrebuje. Samo sprašujem se včasih, zakaj tak gnev? Kot se še vedno vprašam, kako bi na pisanje na tem forumu gledali, če bi enkrat zakrili vsa imena in brali samo poste, brez da bi vedeli,kdoje katerega napisal? Sem prepričana, da bi marsikaterega pripisali povsem drugim avtorjem od dejanskih. Je pa res, da kilometrina na tem forumu prinese tudi izkušnje. Zelo dragocene. Mamamia mamamia

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

9. sep 2009 16:51

Hvala za vse odgovore pa še kakšnemu, če bo sledil :) Vesela sem vsem mnenj, napotkov in razmišljanj pa naj bodo kakršna koli že. Tudi mnenje Vendeline jr. je bilo zame pravzaprav zelo pozitivno. Bom razložila zakaj. Ne toliko v tem, da mi je odprla oči, ki so že zdaj na široko odprte ;) vendar zaradi trenutka, ko sva z možem prebirala odgovore, in ko sva prišla do njenega razmišljanja v delu, ko piše:
Vendelina jr. je napisal/a:
Verjetno potrebujeta oba z možem tako spoznavanje, ni pa nujno, da se bo enak pristop uporabil na obeh in ni nujno, da bosta potem še vztrajala skupaj. Ampak, ne prehitevajmo. Vendelina jr.
sva se spogledala, toplo nasmehnila in močno objela. Vsaka stvar je za nekaj dobra :) Še enkrat hvala in lep pozdrav! marsovka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2009 17:31

E, to pa je dokaz, da niso vsi jezni, če kdo ogledalo nastavi, ampak je lahko učinek tudi pozitiven. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2009 18:48

japaja je napisal/a:
Povej to Vendelini jr.! japaja

Se oglašam še jaz. Tulka je napisala zapis javno, VSEM, in povsem nobene potrebe ni, japaja, da jo podučuješ, kaj naj naredi. Edini, ki ima to pravico, jr administrator.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

9. sep 2009 18:55

Jaz nimam neke kilometrine na tem portalu, ampak bom vseeno povedala, kako gledam na (včasih burno) dogajanje tukaj. Meni se zdi cel ta portal kot ena zelo velika samopostrežna trgovina, kjer je na razpolago čuda izdelkov: nekateri so nam znani in domači, drugi pa popolnoma eksotični. Nekateri so nam blizu, drugih ne bi kupili niti v sanjah. Nekatere vržemo v košarico, druge si ogledamo in jih vrnemo na polico, kakšnemu se izognemo v velikem loku. Vsak si vzame tisto, kar želi. In če neham 'nakladati' v prispodobah: tudi mene kdaj kaj razjezi in z marsičim napisanim se ne strinjam. Vendar pa mi ravno kakšen post nekoga, ki živi v popolnoma drugačnih socialnih, kulturnih itd. razmerah kot jaz, odpre nov vidik, na katerega nisem pomislila in tako morda malo razširi obzorje. Velika prednost se mi zdi v tem, da si v tem virtualnem okolju izmenjujemo mnenja zelo zelo različni ljudje, ki v resničnem življenju živimo v nekih vzporednih svetovih in ne pridemo nikoli v kaj več kot površne stike. Na portal sem prišla zaradi kulinarike, ki je še vedno moje primarno zanimanje tule, vendar pa ostajam tudi zaradi vsega zgoraj napisanega. Različnost nas vendar bogati (če sem malo patetična). Upam, da še kdo razmišlja podobno - če pa ne, pa tudi prav

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2009 20:15

Moj stavek v zvezi s kilometrino je bil mišljen natanko tako, kot si ti nadaljevala: kot v trgovini pač nekaj vzameš, nekaj pustiš, nečemu se izogneš v velikem loku ... A veš kako je, ko je trgovina na novo odprta, verjetno vsi pretaknemo vse police in si izdelke natančno ogledamo, potem se pa sčasoma navadimo na vse, vemo kje je kaj in se z levo roko izognemu skušnjavam, da bi v košarico vrgli še kaj takšnega, česar sploh ne potrebujemo. To pride s kilomtrino in izkušnjami. A nismo vsi enaki, slej ko prej vsakogar premami kaka skušnjava ... Se pa tudi jaz strinjam, da nas različnost bogati, in razlike naj nas združujejo, ne pa ločujejo. Tako kot meje. Mamamia mamamia

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

9. sep 2009 20:59

@kleo: Ja, za psihologinjo potrebujeta napotnico, ki jo dobita pri hčerkini osebni zdravnici, nato pa se s psihologinjo dogovorita za termin. Poskusita dobiti napotnico za več srečanj (tj. veljavnost napotnice vsaj 1 mesec), saj bosta šli verjetno na več kot en pogovor. Želim vam, da boste čim prej uspešno rešile težave. Lp, Manca MancaS

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

9. sep 2009 22:34

Pozdrav,, zelo dosti sem na kulinarični, ampak bolj malo sodelujem v debatah...me pa izjave nekaterih v tej debati spominjajo na ljudi, ki v svojem življenju pridejo do besede samo na tak način, da na takih forumih izbruhnejo in na veliko pametujejo...jim je pač to ena priložnost, ki je doma pod svojo streho in med svojimi v družini ne morejo izkoristiti, ker bi jih drugače "dobili po ušesih". Bogi takile ljudje.... zuzek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti