Žulji - prva pomoč

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 6. sep 2009 22:33 | ogledi: 17.954 | odgovori: 12

A iima kdo res učinkovit nasvet, kako si hitro pozdraviti žulje. Na nogah imam izrazite palčne kosti (hallux valgus) in sem staknila na obeh nogah krvave žulje..boli kot hudič, ampak to še ni najhujše - huje je, da je treba hodit v službo in vmes kar veliko stat.

 

Hvala za vsak primeren nasvet o kurativi, na preventivo bom mislila naslednjič.

rrr

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. sep 2009 23:15

Si poizkusila tiste obliže, posebej prirejene za žulje? Z njimi imam kar dobre izkušnje, ampak dvomim pa, da so za tako hude žulje, ki že krvavijo.

lp

cervus

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

7. sep 2009 7:11

Jaz med daljšo hojo uporabljam specialne obliže za palčne kosti,da do žuljev sploh ne pride. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 07. 2009 07:11

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. sep 2009 7:18

Počnem isto kot mMajdina, vsakič ko se pokaže možnost, da lahko dobim žulje, si noge namažem z eno fajn mastno kremo, pa tudi tisti obliži za žulje se super obnesejo. Tudi pri že krvavih zadevah, samo ne jih potem trgati dol, je treba počakati, da sami odpadejo. Loni Makaroni

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. sep 2009 7:19

Vedno imam v nahrbtniku podobne obliže kot je napisala elaphus.Pri meni se zelo dobro obnesejo.Napolnjeni so z gelom.Vendar se zaradi že krvaveče situacije pozanimaj še pri apotekarju. anaeva

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. sep 2009 7:46

Tudi mene vse ožuli in velikokrat do krvi, ampak večinoma na peti, namažem s kakšno res mastno kremo (trenutno bepanten tamasten) in pokrijem z gazo in zalepim, obujem druge čevlje... In stiskam zobe, ker res boli Mateja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

7. sep 2009 8:13

Ojla, pravkar sem bila v lekarni in kupila hansaplast gel, ki naj bi preprečeval nastanek žuljev - ampak ta pride na vrsto potem, ko bodo zadeve pozdravljene in prosila sem obliže za žulje - gospa me je vprašala, kje imam žulje in sem povedala, da na paličnih kosteh oz. pod njimi in mi je izmed dveh ali treh različnih vrst, ki jih imajo na zalogi, predlagala hansaplastove. In sedaj sem prišla domov, da zadevo spedenam in vidim, da mi ja dela obliže za kurja očesa. Mož je že na poti v lekarno.

 

Hvala punce za nasvete - saj sem že imela kdaj kakšen žulj, ampak tole.....vrag je, ker mora človek v službo, saj doma lahko hodiš v nogavicah in je vse skupaj lažje.

 

 

Lep dan želim in hvala

 

 

 

rrr

neznan uporabnik

7. sep 2009 9:02

Čisto nič ti ne zavidam!! Doma pa le ne hodi v nogavicah ampak brez. Žulji se lepo posušijo na zraku. Jaz jih ponavadi umijem z milom in pustim pri miru. Če imaš krvave, zelo pazi na higieno, če so nezavarovani. Kadar moraš v službo, ja, udobno obuvalo in stisni zobe. Tudi to bo minilo, dokler pa traja, boli. Nimaš kej! Seveda namažeš z mastno kremo, ko ti začne tam, kjer se nova kožica tvori, skupaj vlečt. Kar se lekarne tiče, si še dobro odnesla, moji prijateljici so dali namesto mazila za celjenje šivov pri porodu kremo za revmatične bolečine. Ta že na nepoškodovano kožo greje, kaj šele na živo rano! japaja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. sep 2009 10:03

RRR, če boš kje staknila Compeedove obliže za žulje, so precej bolj trpežni od Hansaplastovih. Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

7. sep 2009 10:13

Loni, mož je šel zamenjat hansaplastove za kurja očesa in dobil compeedove za žulje.

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2009 10:30

pred enim tednom sem se s tri dni starimi žulji na petah odpravila na triglav. v lekarni sem vzela compeed obliže. med hojo navzgor so mi obliži zlezli kakšna dva centimetra navzdol tako da je žulj bil napol odkrit. ojoj. v naslednji fazi pa sem prilepila nove in jih prelepila z belim tkanim lepilnim trakom pa je bilo super. baje pomaga tudi če si mesta za katera veš da te bodo ožulila prelepiš z duck tapeom. to poskusim naslednjič preden se mi bodo naredili. bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti