Lisicke

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

tema odprta - 6. sep 2009 12:25 | ogledi: 10.148 | odgovori: 17

Hoj!

Vceraj smo nabrali polno kosaro lisick.

Zanima me, ali jih kdo zamrzuje, surove ali blansirane in pa seveda, kako se lisicke iz zamrzovalnika obnesejo.

Namrec, moja mama trdi, da so lisicke iz zamrzovalnika grenke.

Lep pozdrav,

zvitorepka

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

6. sep 2009 12:45

hojla lisicka. lisičke prevrem v vodi ,ohladim ,dam v vrečke ter v skrinjo,meni so boljše kot jurčki....da bi bile grenke se mi pa še ni zgodilo,vedno so super. kuharca37

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

6. sep 2009 13:13

Jaz jih dam surove v skrinjo. Je pa res, da so včasih malo grenke. sonic

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

6. sep 2009 14:28

Tudi meni so lisicke zelo dobre gobice. Torej blansiranje pred zamrzovanjem. Ali jih kdo shranjuje tudi kako drugace? zvitorepka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. sep 2009 14:31

Lahko jih shraniš v kisu, kupijo se posušene, pa v slani vodi,..... torej vse to gre. če jih imaš odveč, jih z veseljem vzamem......

rimljanka - zasebno mnenje

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

6. sep 2009 14:37

jurčke in lisičke vedno zblanširam in zamrznem nič niso grenke ekorenci

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. sep 2009 15:23

Tudi jaz sem jih tokrat prvič blanširala, pa so bile čisto ok, ampak jaz itak ne maram gob, tako da težko dam pravo oceno. Baje ratajo tako zamrznjene malo gumijaste...

Zdaj sem pa nekje prebrala, da so najboljše, če jih na čebuli dušiš, da izgubijo skraj vso tekočino, pa potem take daš zamrznit. Ima kdo s tem izkušnje?

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. sep 2009 15:58

Mene pa zanima, zakaj se gobe sploh blanširajo?

Sama tega že dolgo ne delam več, samo narežem, prepražim in dam v jed. Tudi lisičke, ko jih kdaj kupim, bolj za vzorec kot karkoli drugega, enako z jurčki. Tudi ko takole gledam kuharske oddaje ali berem v knjigah, še nisem zasledila, da bi se blanširale.

Lisičke sem že spravila v zmrzovalnik, surove, narezane in ni bilo prav nič narobe z njimi. Po mojem se z blanširanjem gob samo okus oblaži (no, jaz tega vsekakor nočem).

 

Vanja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. sep 2009 5:03

čoko je napisal/a:

Tudi jaz sem jih tokrat prvič blanširala, pa so bile čisto ok, ampak jaz itak ne maram gob, tako da težko dam pravo oceno. Baje ratajo tako zamrznjene malo gumijaste...

Zdaj sem pa nekje prebrala, da so najboljše, če jih na čebuli dušiš, da izgubijo skraj vso tekočino, pa potem take daš zamrznit. Ima kdo s tem izkušnje?

čoko
Jaz...vedno jih dobro ocistim z majhno scetko ali z vlazno gobico,narezem na listke,(ce imam mesane, majhne lisicke pustim kar cele) poprazim na olju, dodam malo salotke ali cesna posolim,dusim nekaj casa in ce imam , tudi kapljico,dve limoninega soka.Ohladim in zamrznem. Obicajno jih dam v dve velikosti vreck: vecjo za gobji golaz , narastek in zrezke in manjso za rizote in juhe. Meni je tak nacin neprimerno boljsi, predvsem pa prakticen...ko jih rabimo jih le dodamo k jedi. Zdaj grem pa na gobe ....lep soncen dan vsem! lp

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. sep 2009 7:50

Tudi pri nas jih za v skrinjo pripravimo tako, da jih za trenutek v slano vodo damo. Sicer pa jih tašča tudi suši. Tudi iz skrinje vzete so bile vedno . All so se mi zaluštale..., le malo predaleč bi bilo jih it nabirat popoldne tja k tebi Ognjič

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. sep 2009 7:53

Sem poslušala en dan po radiu, ko je govoril en gobar. Je rekel da je treba lisičke blanširat, sicer pogrenijo. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti