Lisicke

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

7. sep 2009 16:06

Jaz jih vedno zamrznem brez blanširanja. Kolikor vem iz lastnih izkušenj pogrenijo bolj stare, ki so že bolj izsušene ali pa preveč vodne. Mlade mi še nikoli niso... ...In že trkam po glavi, da mi ne bo naslednja gobova juha grenila :). pe3ca

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. okt 2019 9:25

Bom kar tu nadaljevala, da ne odpiram nove teme ... 
Dve porciji lisičk sem dala svežih zamrznit (prvič, drugače vedno pojemo sveže). Prva porcija je bila tako grenka, da je bil cel lonec juhe za v wc ... 
zdaj pa šele berem, da jih je potrebno pred zamrzovanjem blanširati, da niso grenke po odmrzovanju. 
Pa me zanima, ali se bo grenkoba odstranila tudi z blanširanjem po odmrzovanju? Vodo bi potem odlila in uporabila samo lisičke.

s0ncek*

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. okt 2019 10:17

Jaz jih nikoli ne blanširam, pa se mi še ni zgodilo, da bi bile grenke. Imam pa sigurno  3 kg zmrznjenih. Prav tako zamrznem tudi jurčke, nekaj narezanih, nekaj pa paniranih, da jih samo ocvrem. Pa tudi pri jurčkih še nisem doživela, da bi mi pogrenili. Sicer pa zelenjave že nekaj let ne blanširam, zamrznem svežo, kuhati pa jo potem dam v mrzlo vodo in je kot sveža.

kača

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. okt 2019 10:21

Tudi meni jurčki niso še nikoli, menda pogrenijo samo lisičke. Jurčke redno zamrzujem, ker jih imamo veliko,
lisičke pa sem tokrat prvič.

s0ncek*

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. okt 2019 13:58

s0ncek*, sem ravnokar naredila rižoto z zmrznenimi lisičkami, pa ni bilo nič grenkega okusa. Jaz sigurno že 20 let zmrzujem  lisičke, pa še nisem imela problema, da bi pogrenile.

Žal pa ne vem, kaj je pri tebi narobe, da ti pogrenijo

kača

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. okt 2019 17:30

Lisičke pred zmrzovanjem na hitro prepražim na olju - še nikoli ni bilo z okusom nič narobe. Ne vem, kaj bi lahko bilo. Da ni zašlo zraven še kaj drugega?

Sonja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. okt 2019 8:01

kača, hvala, nimam druge, kot da jih poskusim blanširati, preden jih uporabim. Bo pa verjetno tudi pri nas rižota,
si mi dala sline cedit

limnol, ne, gotovo ni kaj drugega vmes ... mi je pa tudi mama rekla, da ji je že babica rekla, da lisičke (drugih gob ne) pred zamrzovanjem vedno blanšira, da slučajno ne pogrenijo. Da pa se to zgodi 
samo občasno (nekaj v zvezi z vremenskimi pogoji, ko lisičke rastejo, ne vem pa točno, kaj).

 

s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti