Vaje pilatesa na dvd-ju

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. sep 2009 13:48

Če vaje prav delaš, si hrbtenice ne poškoduješ. Sicer pa se ne smeš preobremenjevat, samo kolikor zmoreš.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2009 21:59

Glede na to, da je nas je bilo pri eni uri pilatesa največ 8 in so nam inštruktorice popravljale vsako najmannjšo malenkost, nisem mogla delat toliko napak! Pa vse vaje zem brez težav zmogla! Po enem letu od poškodb, si še vedno nisem 100% opomogla.

Zelo malo je znano dejstvo, da si je Joeseph Pilates zadal za nalogo, da bo ljudem poravnal hrbtenico. Po njegovem, bi morala biti ravna kot deska! Največ bolečin imajo ljudje ravno zaradi nepravilno ukrivljene hrbtenice.

 

Veliko vaj, za katere trdijo, da so izključno delo trebušnih mišic, preobremenjuje križne misice! Da ne grem v preveč podrobnosti, sem spadajo več ali manj vse vaje, kjer si v ležečem položaju in dviguješ noge pravokotno na tla. Trebušne mišice so seveda angažirane, niso pa izolirane, kot inštruktorji radi pridigajo.

V prvem studiu, ki sem ga obiskala, je ena inštruktorica trdila, da bom upognila koleno (kot da bi se brcnila v ta zadnjo, ležeča na hrbtu) s trebušnimi mišicami? Halo!!!

S takšnim intenzivnim krčenjem mišic bi si kvečjemu črevesje izpraznila.

 

Vanja

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

9. sep 2009 22:12

Vanja v Zda, hvala za izčrpen odgovor. Me pa le zanima, kaj ta pilates pravzaprav je (menda se kombinirajo vaje s pravilnim dihanjem?). Prvi obisk na pilatesu je zastonj, pa si bom šla stvar pogledat. jedert

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. sep 2009 23:07

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
V prvem studiu, ki sem ga obiskala, je ena inštruktorica trdila, da bom upognila koleno (kot da bi se brcnila v ta zadnjo, ležeča na hrbtu) s trebušnimi mišicami? Halo!!! [pika] Vanja
hahhaa, ne morm verjet noo... bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2009 23:12

bannanna je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:
V prvem studiu, ki sem ga obiskala, je ena inštruktorica trdila, da bom upognila koleno (kot da bi se brcnila v ta zadnjo, ležeča na hrbtu) s trebušnimi mišicami? Halo!!! Vanja
hahhaa, ne morm verjet noo... bannanna_v_slo ;)

 

Prisežem na čemerkoli, da je to čista resnica.

Vanja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

9. sep 2009 23:38

Kako se pa lahko brcneš v tazadnjo, če ležiš na hrbtu? RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2009 1:07

RadaJem je napisal/a:
Kako se pa lahko brcneš v tazadnjo, če ležiš na hrbtu? RadaJem

 

Predstavljaj si "slow motion". Stopalo povlečeš k ta zadnji. Sem se zgoraj malo narobe izrazila. Sorry.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti