Škampi

neznan uporabnik
tema odprta - 6. feb 2001 12:08 | ogledi: 4.322 | odgovori: 3

Pozdrav vsem, ki pridno sodelujete in nam dajete nove ideje. Imam en problemček. Pripravila sem špagete s škampi. Pa mi ni najbolj uspelo. Najbrž sem naredila napako pri škampih: namreč jaz sem jih dala odmrznjene in posuđene v vročo teflonsko posodo, kjer sem že zadišala sečen in peteršilja(seveda na olivnem olju!). Repki so se v trenutku skrčili v "mini ocvirke". Zakaj?

Zadnjič pa sem nekje jedla to isto zadevo, pa so bili repki tako lepi, kot surovi. So bili morda potreseni že na špagete, pa samo premešani, da se zagrejejo...?

Hvala!

neznan uporabnik

6. feb 2001 12:51

ja zelo verjetno so bili "škampi" zelo majhni in zaliti z vodo,potem pa zmrznjeni,ko so se segreli,se je voda stopila......prej pa so bili lepi in...jaz mislim,da je problem v tem..če so sploh bili škampi,morda so bile kozice,ki so podobne škampom.... hetero

neznan uporabnik

6. feb 2001 13:57

So bili skampi ze skuhani (svetlo roza) ko so bili zamrznjeni? Sama najraje uporabljam surove, ki jih odmrznem, olupim in ocistim ter uporabim. Po mojih izkusnjah bodo tako skoraj vedno uspeli.

neznan uporabnik

7. feb 2001 9:26

zamrznjene skampe najprej dam v vrelo vodo z limoninim sokom in kuham 2 minuti ter nato delam z njimi, kot da so svezi.najboljši zamrznjeni repi skampov oz. gamberov so pri bo frostu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti