Nova trgovina z dekoracijami za torte, kekse, peciva

Felicita  

član od: 2.2.2008

sporočila: 12

21. sep 2009 10:32

Pozdravljeni, na hitro sem pregledala to temo pa nisem zasledila urnika poslovanja trgovine v Ljubljani. Informacija bi mi prišla prav, ker živim daleč stran od Ljubljane. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor. Felicita

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

21. sep 2009 18:06

V preteklem tednu sem obiskala to novo trgovino in si med drugim kupila kilo tičine. Pa mi osebno ni všeč. Ima okus po mandeljih oz. tisemu ponaredku iz mareličnih pešk. Pa tudi solziti se je začela. Tortica je vseno uspela. Sporočilo je spremenil(a) kroki dne 21. 2009 18:07

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. sep 2009 18:42

Da nisi ti kupila marcipan? Marcipan je iz mandljev. Jelenckova

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

21. sep 2009 19:55

Ne sem tja prišla in sem rekla 1 kg tičine in mi je gospod odrezal od velike celote, 7 eur/kg, če jo vzameš 10 kg je pa po 4.5 eur/kg ali nekaj takega. Je pa snežno bele barve.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. sep 2009 2:30

Ooo kroki, hvala za informacijo, čeprav moram danes le tja po kg tičine in kg marcipana, ker nujno potrebujem za petek. Pa da ne bom preveč presenečeno razočarana...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

22. sep 2009 10:38

katka lopatka: poročaj, kako je s tem, al jih pa malo poduči v trgovini :))) Spela

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. sep 2009 9:52

Obljubljeno poročilo:

 

Tičino masa je v cenovnem razponu od 7 pa do 14€. Kupila sem najcenejšo, kar je bila (verjetno) napaka.

Dražje so (baje) kvalitetnejše in lažje za oblikovati.

Že na prvi pogled je masa drugačna, kot smo je vajeni. Je bolj suha in lomljiva. Kar se tiče okusa, je meni osebno boljši, kot iz PV. Dodana je še vanilijina aroma. Torej iz moje strani plus za okus in minus za konstitucijo.

Delo z njo je malo težavnejše, a gre. Po eni noči v hladilniku pa se je dobesedno "polulala". Spremenila se je v nekakšno kremasto zmes, kar ne izgleda ravno lepo. Ne priporočam, razen če tortice ne pojemo isti dan. Glede tega torej - ostajam pri starem - mogoče le za nujne primere. Ne vem pa za dražje variante, če so kaj boljše, to še ni preverjeno...

Marcipanova masa je prav tako na voljo v različnih cenovnih razponih, glede na njegov odstotek v masi. Vzela sem tisto za 9,5€. Če niste ljubitelji marcipana, vam bo všeč, ker je njegova vsebnost v tej varianti 52%. Oblikuje se pa lepo.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. sep 2009 10:36

Jaz sem iz ZDA privlekla cuker oranžne in vijolčne barve za Helloween, pa še par takih zadev. BAJE imajo dol, zvedela prepozno, da bi naredila risrč, PISALO; flumaster, ki je užiten, prav tako bleščice, ki se lahko pojedo. A kdo ve, kje se bi to dalo dobit najbližje ali pa kje na netu??? Ali pa vsaj eatable floumaster pen? lidka [sonce]

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

25. sep 2009 10:42

V Avstriji, Celovc, imaš pisala v različnih odtenkih. (črni, rjavi, rdeč......več se ne spomnim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti