London

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 3. sep 2009 10:25 | ogledi: 6.453 | odgovori: 15

Zanima me ali ali je kateri poznan London. Če priletimo na Heathrow in rabimo prevoz do Slovenske katoliške misije v Londonu ( 62 OFFLEY ROAD, LONDON SW9 0LS ), od tam na Wembley, pa še ogled Londona za tri dni. Kakšno karto naj kupimo? Kaj sploh obstaja za transferje po Londonu ?

Lp,

Klavdija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. sep 2009 10:37

631141,

s hčerama sem bila 2x v Londonu, popolnoma v lastni režiji. Priporočam ti knjižico Naj10 London, kjer je vse lepo razloženo, transport, znamenitosti, izleti... Na platnici knjižice boš našla zemljevid podzemne železnice, ki ti jo od vseh transferjev tudi najbolj priporočam. Z avtobusom sicer več vidiš, a gneča zna biti nepopisna in ob konicah se znajo avtobusi prav po polžje premikati.

Kar se tiče transferja iz letališča, mislim (naj me kdo popravi, če se motim), da lahko greš tudi s podzemno in sicer s temno modro linijo, ki se imenuje Piccadilly line. Za podzemno kupite večdnevno karto, ker se bolj splača.

Pa uživajte!

jasna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. sep 2009 10:41

Vse odgovore najhitreje dobiš na http://www.tfl.gov.uk/ . Na kratko: javni promet v Londonu so podzemna (The Tube), avtobusi in taksiji. Najbolj se ti splaca obvladat podzemno, kar storis takole: najprej si sprintas Standard Tube Map (ali si jo ogledas v kaksnem vodicu po Londonu) in ugotovis, kje te bo vodila pot v casu obiska. Tako dolocis prometne cone, v katerih ti bo veljala karta; ob prihodu na Heathrow gres do prvega kioska in kupis tridnevni Travelcard za cone, ki jih potrebujes. Vecino glavnih znamenitosti v Londonu pokrivata cona 1 in 2, Wembley je pa v coni 4. Ko sem jaz prvic sla v London, se mi je zdelo strasno posreceno, da sem si lahko vnaprej kompletno splanirala ves itinerar (imam nekoliko geografske disleksije in bi bila brez tega precej zgubljena). lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2009 11:22

Glede prostorsko-geografske disleksije, as lady proxy has nicely put, jaz imam pošastno veliko težav v majhnih krajih, kjer so hišne številke po zgodovinskem principu - tisti, ki je najprej postavil objekt, je dobil tudi številko, in imaš potem številko 3 in številko 52 skupaj in iščeš številko 49 in vprašaš domačine, kje je devetinštirideset in te vprašajo, kako se pri hiši pišejo....in zložiš kak priimek, ki pa ni enak starinskemu nazivu lokacije....ajoj.... London je pa tozadevno neverjetno enostaven. Če ste vsi, kar se Londona tiče, še totalno device, potem je najbolje, da greste z letališča s taxiji in do zadevne lokacije. Itak vas gre več v avto in si boste delili prevoz. Na lokaciji pa se potem organizirate tako, da boste šli s "tjubom". Pri podzemni je treba predvsam paziti, da imate ja dokumente in denar pri sebi na prsni strani in ne ravno čisto vsega tlačiti v rukzak, ker bo potem verjetno kdo to izpraznil. Pa iz ritnih žepov se tudi lepo potegne denar ven (po tem spoznaš slovenčka, ko je prvič v belem svetu, da nosi denarnico vsem na "dohvat ruke"). Do Wembleya itak vodijo vse poti. Pa za začetnike je okej, še se peljete s sightseeing double deckerjem, ki tradicionalno štartajo na Trafalgarju.... Drugače pa prodajajo zelo korektne zemljevide Londona vključujoč avtobusne in podzemne karte v vsaki spodobni knjigarni in spodobnih prodajalnah Petrola, oziroma v Lj. konzorciju jih imajo vedno. Skratka, kupi to zadevo že tule. Vendelina jr.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

3. sep 2009 11:31

Bili smo lani jeseni že drugič pri slov. duhovniku nastanjeni. Prileteli smo na Stansted in vzeli rent a car, ker za 5 ljudi je bilo to najbolj ekonomično. Karta za vlak stane (5 oseb) 75 funtov, rent na dan cca 60 funtov, s tem da smo potovali več izven centa Londona. Še na musical smo se peljali čisto v strogi center z njim, ker je bila nedelja ni bilo potrebno nič plačati za sam vstop v mesto. Torej mislim, da bi morala malo pogledati na splet in izračunaš kaj se ti najbolj splača, sicer pa vprašaš na blagajni . so izredno prijazni in ti odgovorijo in seveda povedo najbolj ugodno varianto. (Je namreč odvisno kje se boste gibali, katere cone potrebuješ......) Prvič, če se prav spominjam smo mi kupovali karte kar vsak dan posevej, ker imaš po 9 ali pol deseti uri veliko cenejšo karto kot prej. swarovski

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. sep 2009 11:36

Midva sva si na letališču kupila Oyster card - predplačniško kartico, na katero naložiš poljubno vrednost in je "večna". S kartico dobiš tudi zemljevid vseh javnih prevozov. Priporočam, sem jo koristila tudi ob kasnejših obiskih Londona, naložena vrednost ne propade, čeprav bi kaj ostalo neporabljenega. Zelo preprosto, velja tako za podzemno kot za ostale javne prevoze (bus, ladijca po Temzi), preračunano ena vožnja pride ceneje kot s katerim koli drugim "paketom". Ni poimenska, tako da si jo lahko tudi še komu posodiš, če bo šel v London. [kokoska] tjas

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

3. sep 2009 11:53

Koliko pa stanejo taxiji v Londonu. Letimo na Gatwick Airport in do 62 Offley Road ( Slo župnik ). Ali ima katera podatek o tem ? Cena taksija. Lp, Klavdija

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

3. sep 2009 11:55

Zdravo Na tem naslovu smo (sicer pred vsaj 10 leti) preživeli en prijeten obisk Londona z družino. Od letališča (Stansted) smo prišli v center z vlakom, do nastanitve pa z avtobusom. Ste pa nastanjeni blizu podzemne (walking distance), tako da s kakšno turistično karto (takrat je bila dnevna turistična skoraj zastonj..) prideš kamorkoli želiš. Mi smo se takoj zelo dobro znašli, je pa potrebno nekoliko orientacije po zemljevidih. Prijetno bivanje vam želim. London me je takrat začaral :) Lp, Katja KetyP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. sep 2009 11:58

Oyster je "pametna" kartica, na katero nalozis vse variante gotovine, Travelcardov (razen enodnevnega!) in kombinacij; deluje na podzemni, avtobusih in DLR (lahka primestna zeleznica, ki pelje dalec v vzhodni del Londona, na primer do Greenwicha). Uporabljas jo enostavno, tako kot ljubljansko Urbano - prislonis jo ob citalec, kar je v veliki guzvi na postajah podzemne vsekakor udobno. Ce imas kombinacijo gotovine in Travelcarda, menda lahko pride do zmesnjave, jaz tega se nisem uporabljala. Hmm, ob vsem tem govorjenju o Londonu sem se spomnila, da je treba pocasi razmisljati o naslednjem marcu...:))) lp, proxima

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

3. sep 2009 12:07

Koliko pa stanejo taxiji v Londonu. Letimo na Gatwick Airport in do 62 Offley Road ( Slo župnik ). Ali ima katera podatek o tem ? Cena taksija. Lp, Klavdija

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. sep 2009 12:13

Avtobus od Gatwicka do centra stane 8 funtov in vozi vsake pol ure (preverjeno pred enim tednom). Ko si v centru, pa se s podzemno odpeljes na cilj. Za podzemno sem uporabljala dnevno Travelcard (za cono 1 in 2 stane 5,60 funtov na dan), do cone 4 bo verjetno malo drazja .... Uzivaj, jaz se v London nameravam vrniti ob prvi priliki.... Mesto me je popolnoma prevzelo. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti