Cena jutranjega varstva v šolah

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

tema odprta - 2. sep 2009 13:06 | ogledi: 3.795 | odgovori: 11

Pozdravljeni.

Začelo se je novo šolsko leto in naš najtamanjši je zajadral v drugi razred osnovne šole.Ker šole v drugem razredu zakonsko niso več dolžne organizirati brezplačnega jutranjega varstva za otroke si le-to šole posebej zaračunajo.

Na naši šoli znaša jutranje varstvo 12 eur na mesec kar verjetno ni dosti,ampak strošek na strošek (zajtrk,malica,kosilo, dodatna športna dejavnost,ki je tudi plačljiva...) se pa nabere.Saj vem,da se da prišparat kak evro kje drugje me pa vseeno zanima kakšne izkušnje in plačilo imate ostali uporabniki teh uslug.

RTG

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. sep 2009 13:35

Če to uslugo rabiš, jo boš pač plačala mislim pa , da to ni stran vržen denar in da ga dajemo za mnogo večje bedarije z lahkim srcem. Bo pač treba pozabiti, da je osnovno šolstvo brezplačno, temu že dolgo ni več tako. Konec koncev sej tudi vrtec plačujemo,pa še in še drugih stvari. LP hedonist

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

2. sep 2009 14:18

Pri nas jutranje varstvo zaenkrat ni plačljivo. ker je manjša podružnična šola, kjer so otroci od 1-3 razreda, lahko jutranje varstvo obiskujejo vsi. Je pa tako, da so mnogokrat, ko sem pripeljala otroka, le-ti bili sami. ker se na srečo nič ni zgodilo, nisem želela vnašati ogenj v streho. Posebej, ker je zadeva 'za hvala lepa'. Starš, ki je to izpostavil (ker so učiteljice kofetkale), je bil hitro utišan. Če bi bilo plačljivo, bi vsekakor laže zahtevali vestno opravljanje dela; tudi da so naloge zares pregledane.... Tako da moje mnenje glede plačljivosti je precej deljeno... Odvisno kaj za to dobiš. Če bi morala, bi seveda plačala za otroka do 4 razreda. tabina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. sep 2009 14:22

Verjemi, nekdo plača, ali ti ali mi, davkoplačevalci....... Šola pač ni nekaj, kar bi delovalo na entuziazmu in pedagoškem erosu učiteljev (obeh spolov)...... In prav je tako.

rimljanka - zasebno mnenje

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

2. sep 2009 14:32

Na naši OŠ je cena jutranjega varstva odvisna od ure, ko otroka pripelješ v varstvo. Kasneje pripelješ - nižja je cena. Za primer: če otroka v varstvo pripeljem med 7,30 do 7,50 je cena 5,01 EUR/mesec. V kolikor potrebuješ občasno jutranje varstvo (do 10x na mesec) je cena 6,01 EUR/mesec. Na naši OŠ je kar precej otrok v jutranjem varstvu, predvsem zato, ker se prva šolska ura začne ob 8,20. Večina pa službo začne že ob 8,00 in tako smo seveda primorani otroke vključevati v jutranje varstvo. Jaz osebno otroka pred šolo ne bi pustila! girica

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

2. sep 2009 17:32

Zelo pogosto so v jutranjem varstvu tudi tisti otroci, ki imajo možnost priti v šolo tik pred poukom, tudi takšni, ki hodijo v šolo sami in je čisto vseeno ali gredo od doma pol ure prej ali kasneje. S tem, ko postane jutranje varstvo plačljivo, se ga udeležujejo le tisti, ki ga v resnici potrebujejo. In pogosto posledično odpade plačevanje, saj ostane toliko otrok, da jih je še mogoče priključiti v skupino prvošolcev. Vandrovka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. sep 2009 17:42

Pri nas zaenkrat jutranje varstvo ni plačljivo. Hodi pa hče na podružnično šolo. Tudi, če bi bilo plačljivo bi jo vozili, ker pač druge možnosti nimamo. Večina otrok hodi s kombijem ampak, ker je naša hiša tako odmaknjena do nas ne pride, bi morala preveč pešačit v hrib, da bi se lahko peljala z njim.

jade

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. sep 2009 18:26

Saj res ne vem, koliko časa traja je varstvo! Ampak če pomislim, da stane približno pol Evra na dan, to ni nič v primerjavi z misno vestjo,  ki bi jo imela, vedoč, da je moj otrok na varnem.

 

Vanja

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

2. sep 2009 18:50

Ko sem postavila vprašanje nisem imela v mislih dilemo ali otroka peljati v jutranje varstvo ali ne. O tem se verjetno ne bi spraševala niti pri višji ceni.Otroka ne pustim samega niti doma,ne da bi ga pustila pred šolo brez varstva. Sicer vozimo otroka v šolo z avtom ker nam služba ne omogoča obiskovanja šole v kraju bivanja.Zaenkrat denar" hvala bogu" vsaj za to ni problem. Vprašanje sem postavila preprosto zato, ker me zanima kako se oblikujejo cene v javnem zavodu.Mogoče sem se obrnila na napačen naslov,verjetno,bi dobila najboljšo informacijo pri ravnatelju. Vseeno hvala za Vaša mnenja RTG

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

2. sep 2009 20:04

Na naši šoli je cena jutranjega varstva cca 13 evrov na mesec končni obračun pa sledi meseca junija mislim da je pogojen na število otrok.L.P.Andreja ekorenci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. sep 2009 20:23

Seveda, za konkretno šolo je seveda edini pravi naslov njen ravnatelj/jica.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti