Sarajevo 'must'

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 16:05

Hedonist, tisti tržnici kje prodajajo kajmak in prekajeno ovčetino rečejo " markale ", pri tistih stojnicah z ovčetino bi mal boljše pogledal, dobi se tudi  ( sicer ne na vsaki ) " suha jarčetina "- prekajena kozlovina, pravijo, da deluje boljše od viagre, saj ne da bi potreboval, buh vari, škodit pa tudi ne more , če bi kaj nabavil. Sicer ima tak močen vonj, da je tudi vsi bosanci ne jedo.

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. okt 2009 9:37

Ja Ežoj, tudi jaretino sem videl in ne moreš misliti, tudi poskusil. Mi je prijazna branjevka odrezala eno fino, tanko rezino od reberc, ki so imele precj maščobe atko da se mi je kar želodec dvignil. Sicer ne obžujem bravine v nobeni obliki če pa jo že jem pa bog ne daj da je poleg kaj loja. Ampak sem junaško ugriznil v to rezino in ti moram povedati , da je okus izjemno dober in da ni ne duha in sluha o tistem zoprnem okusu po ovci ali kozlu. Pa mi je teta odrezala še en košček in bi verjetno še ampak sem se uspel izmuzniti, ker so navalite že druge mušterije. Glede tvoje trditve, da je to čisti afrodiziak pa žal ne morem komentirati saj sem bil zvčer tako sesut, da sem samo padel v komo in mislim da tudi žena. LP hedonist

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. okt 2009 15:01

Zanima me, kako greste tja: v lastni reziji z avtom, ali z vlakom, avtobusom? Letalo odpade... Tisti,ki ste bili z agencijami ? Hvala vam za vsako informacijo. lp

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. okt 2009 19:03

Evo Lučka iz prve roke- midva z ženo sva obakrat letos šla z svojim avtomobilom. Priznam, da sem razmišljal o vlaku kar ne bi bil noben problem- V Sarajevu je dovoj taksijev po zelo ugodni ceni ampak midva sva pač rada oba neodvisna in mobilna . Poleg tega tudi vedno nakupiva ogromno neke krame in si sploh ne predstvaljam, kako bi vse to tovorila na vlak. Najina tudi je dolga tam okrog 550 km (od doma do najinega hotela v Sarajevu) kar pomeni med 8 do 10 ur vožnje odvisno od stanja na cestah. Vedeti moraš, da v Bosni pač ni (še ne ) avtocest razen nekaj vpadnic npr. v Banji Luki pa nekaj med Zenico in Sarajevom tko da se moraš navaditi na povprečno potovalno hitrost med 50 do 70 km/h. Amapak ti v tolažno povem, da je Bosna tako lepa, narava tako prvobitna in neokrnjeno divja da je vsak pogled na te lepote vreden časa, ki ga rabiš za potovanje. Počeg tega, tako potovanje si izbereš za svoj užitek kar posledično pomeni, da ti je vseeno ali prideš na cilj uro prej ali kasneje. S tako programiranimi možgani je potovanje v Sarajevo ćisti užitek, verejemi. Seveda se lahko odločiš tudi za kakšno agencijo ampak to potem ni več to. Mimogrede , mi je povedal en prijatelj,ki je turistični vodič, da je oktober za sve potovalne agencije mesec Balkana in da je bilo minuli vikend točneje v soboto v Mostarju okrog 30 avtobusov z slovenskimi izletniki!!So se čudili celo mostarski žeparji in tatiči ter prodajalci okrog krive čuprije kaj za božjo voljo to pomeni. Cenjena kolegica Lučka 52, če želiš občutiti Sarajevo po svoje in tako kot je tebi prav potem pojdi na pot v lastni režiji ne bo žal. Če pa želiš še kakšno informacijo pa ti jo lahko pošljem na ZS. Salam Alejkum. hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. okt 2009 19:04

Lučka, če ti letalo ne sede, z avtom se gre takole: po avtocesti do Županje, zaviješ na desno proti Tuzli in Sarajevu. Samo opozarjam, cesta od Tuzle do Sarajeva je zelo hitro zasnežena in tisto vijuganje eno uro in pol po ovinkih, kjer se kaj več kot 40 na uro ne da storiti tudi v suhem času, ni kaj posebej atraktivno.... Vendelina jr.

enej tretji  

član od: 11.9.2008

sporočila: 5

25. okt 2009 22:55

jas imam strica dol in sem skor vsak vikend pri njem na obisku sarajeva se pa res ne mores nikoli navelicati niti v celoti pregledati vsak koticek in vse zanimivosti enej tretji

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. okt 2009 7:24

hedonist je napisal:

Poleg tega, tako potovanje si izbereš za svoj užitek kar posledično pomeni, da ti je vseeno ali prideš na cilj uro prej ali kasneje. S tako programiranimi možgani je potovanje v Sarajevo ćisti užitek, verejemi.

 

Zadnjih dvajset let, jaz tako jemljem vsa potovanja, splača se. Namesto, da bi užival od momenta ko prideš na " destinacijo " uživaš že od začetka poti ( v mojem primeru ko prečkam most na Savi, torej ko stopim na Balkan) do konca.

ežoj

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

26. okt 2009 20:48

hedonist je napisal/a:
Evo Lučka iz prve roke- midva z ženo sva obakrat letos šla z svojim avtomobilom. Priznam, da sem razmišljal o vlaku kar ne bi bil noben problem- V Sarajevu je dovoj taksijev po zelo ugodni ceni ampak midva sva pač rada oba neodvisna in mobilna . Poleg tega tudi vedno nakupiva ogromno neke krame in si sploh ne predstvaljam, kako bi vse to tovorila na vlak. Najina tudi je dolga tam okrog 550 km (od doma do najinega hotela v Sarajevu) kar pomeni med 8 do 10 ur vožnje odvisno od stanja na cestah. Vedeti moraš, da v Bosni pač ni (še ne ) avtocest razen nekaj vpadnic npr. v Banji Luki pa nekaj med Zenico in Sarajevom tko da se moraš navaditi na povprečno potovalno hitrost med 50 do 70 km/h. Amapak ti v tolažno povem, da je Bosna tako lepa, narava tako prvobitna in neokrnjeno divja da je vsak pogled na te lepote vreden časa, ki ga rabiš za potovanje. Počeg tega, tako potovanje si izbereš za svoj užitek kar posledično pomeni, da ti je vseeno ali prideš na cilj uro prej ali kasneje. S tako programiranimi možgani je potovanje v Sarajevo ćisti užitek, verejemi. Seveda se lahko odločiš tudi za kakšno agencijo ampak to potem ni več to. Mimogrede , mi je povedal en prijatelj,ki je turistični vodič, da je oktober za sve potovalne agencije mesec Balkana in da je bilo minuli vikend točneje v soboto v Mostarju okrog 30 avtobusov z slovenskimi izletniki!!So se čudili celo mostarski žeparji in tatiči ter prodajalci okrog krive čuprije kaj za božjo voljo to pomeni. Cenjena kolegica Lučka 52, če želiš občutiti Sarajevo po svoje in tako kot je tebi prav potem pojdi na pot v lastni režiji ne bo žal. Če pa želiš še kakšno informacijo pa ti jo lahko pošljem na ZS. Salam Alejkum. hedonist
v katerem hotelu pa sta bila? brittney

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. okt 2009 8:30

Pozdravljena Brittney, hodiva v hotel Villa Orient. Je manjši hotelčič in je lepo urejen, sobe so kolikor toliko v redu vzdrževane, rjuhe so vedno čiste in sveže nejgova najvećja prednost pa je, da je v samem srcu Baščaršije. Ima tudi svoje parkirišče, varovano z verigo in kamerami tako da lahko avto pustiš povsem brez skrbi. Nama je vse skupaj zelo všeč . LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. nov 2009 16:05

Solidem je tudi hotel Saray, tik nad Baščaršijo, na Bentbaših. Na vrhu hriba je, ima lastno pokrito hotelsko garažo, sobe čiste in zelo solidne, zajtrk odličen (vsaj meni - burek, zeljanica, krompiruša, poleg vsega ostalega sevedsda - sira, salam, masla itd). Na Baščaršiji si v petih minutah peš, mimo velike knjižnice (ki jo zdaj obnavljajo), ob Miljacki ... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti