Sarajevo 'must'

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. sep 2009 9:37

Ognjič je napisal/a:
Se mi zdi, da, ko si enkrat v tem mestu, bi se kar vračal in vračal in se nikdar ne naveličal...Ognjič

To je res! Tam sem bila že šestkrat in sigurno bom še šla.

Preden greš, ali pa ko se vrneš, si poglej še film Kod amidže Idriza: http://www.imdb.com/title/tt0406910/

Krasen film.

saša

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. okt 2009 13:51

Danes nekje okrog dveh ponoči grem Sarajevo za en podaljšan vikend. Če koga kaj zanima lahko vprašam, preverim, posredujem,....... LP hedonist

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

8. okt 2009 14:23

Po vsem prebranem, se še jaz veselim obiska Sarajeva, konec oktobra. Nekaj me vleče dol in po vsem, kar ste povedali, ni čudno da si želim čutiti utrip mesta in domačnosti ljudi. Ne dvomim, da ne bom uživala. Hedonist, srečno pot vama želim ! Alcika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. okt 2009 14:26

hedonist, uživaj! Jaooo, si mi lušte naredil......, morda ga pa le vidim do konca leta. Ognjič

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

8. okt 2009 14:42

Bla doli v septembru, čudovito. Pa kakšno pito (burek) izpod peke pojej in UŽIVAJ! Lp Talija

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

9. okt 2009 9:13

Tudi jaz grem konec oktrobra tja, spotoma bom še malo mandarinc obrala. Veselim se pa tako kot otrok, saj bova šla sama z možem brez frocov, oni bojo pa doma uživali. Malčica

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

9. okt 2009 14:15

Pa na izvir Bosne pojdi s starim fijakerjem, pravo doživetje.Vprašaj za pivnico ima prečudovit interjer. dididala

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. okt 2009 16:31

Evo mene iz Sarajeva nazaj . Ma jaz bi kar dol ostala .

Bernarda

paskec  

član od: 19.10.2009

sporočila: 2

19. okt 2009 17:58

na čevape morš it v željota 1 ( enkica je original 2 pa je komaj 4 leta star) paskec

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. okt 2009 11:01

Ježe dober teden,ko sem se vrnil iz Sarajeva,kjer se mi je spet mnogo dogajalo in je bilo prelepo. Sem pa tokrat jedel čevpačiče pri Hadžiču in ugotovil, da so mnogo boljši kot pri Željotu, ne le čevapi ampak tudi lepinja, kajmak in vse ostalo. Tudi postrežba je bila mnogo bolj prijazna in prisrčna tako da bom od zdaj tam vedno jedel,ko bom pač v Sarajevu. Edino kar je bilo malo moteče je bil pogrom navijačev; Bosna je zmagala na kvalifikacijah z Estonijo in navijači so priredili pravi stampedo- bilo je vse od vožnje z avtomobili in hupanjem, neznosnim vpitje, metali so prazne flaše, petarde, streljali v nevevem čem vse; skratka bilo je ludo in nezaborvano. To je trajalo od devete ure zvečer pa tja do druge ure zjutraj. Bil sem v hotelu,ki je bil od glavne ceste oddaljen dobrih deset metrov tako da se jasno ni dalo nič spati. je bilo po svoje zanimivo, saj tako v Sloveniji ne znamo praznovati uspeha nacionalnih športnih junakov. Obiskal sem tudi zeleno tržnico in nakupil predvsem mnogo bamije, pa svežih brusnic (1 kg 3,5 evra) pa tistih malih papričic ki so imenitne polnjene bodisi z mesom ali drugimi nadevi. Nakupil sem lepinj, bil na tržnici kjer prodajajo kajmak in prekajeno ovčetino in seveda tudi tukaj pustil nekaj evrov. Žena je bolj ko ne brskala po cunjah in spominkih sva pa obiskala tudi muzej OI, pa muzej ob mestu kjer je Pricip šicnil prestolonaslednika Ferdinanda, bila sva na Palah, in kar je najbolj zanimivo srečala en kup znanih ljudi med njimi bivšega avstrijskega ambasadorja Valentina Intzka, pa v osemdesetih letih znannega gledliškega igralca Josipa Pejkaoviča, pa državega prvaka v boksu, pa...... Sarajevo je neka stičiščna točka Balkana. Bom še šel, verjetno čez ene tri mesece. Komaj čakam. hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti