Sarajevo 'must'

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. sep 2009 21:34

RadaJem je napisal/a:
Hedonist, vidim, da sva na isti valovni :) Z mojim najdražjim sva bila tam ravno v času filmskega festivala. RadaJem

Jaz tuuuudi!!!

Moji mesojedci so čevape in telečja jetra jedli pri Hodžiću, jaz sem pite in slaščice poskušala na več različnih krajih, tudi Sarajevsko pivo je odlično, kar pa se "pleharije" - mislim na sače, kotličke, džezve - tiče, se pridružujem mnenju predhodnikov. Če boste šli po cesti Bihać - Jajce - Travnik - sarajevo, je ob cesti precej prodajalcev te robe po še ugodnejših cenah, kot so sarajevske. Pa ljubitelji raznih ustrojenih kož pridejo na svoj račun na takih mestih.

Pa na krasne debele volnene nogavice (po skromnih 5 evrov) ne pozabi!

Ostale "muste" so pa že predhodniki dobro opisali.

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. sep 2009 21:51

mamamia je napisal/a:
Blizu Baščaršije je tudi znamenita knjižnica, ki je bila v prvih dneh vojne zažgana in je bilo uničenega veliko dragocenega knjižnega gradiva, zdaj jo že temeljito obnavljajo.mamamiamamamia

Viječnico (Narodno univerzitetno knjižnico) nam je uspelo celo videti od znotraj, sicer pa ni odprta za javnost (le za kakšen poseben "event" jo odprejo, vsak dan pa ni na voljo turistom za oglede). Na žalost obnova ne poteka tako hitro, kot je bilo zamišljeno. Od leta 2004, ko so slovenski mojstri izdelali nove stebre in kapitele (moj dragi in njegov prijatelj sta izdelala kapitele, na kar sem zeloooooo ponosna in malo važna) za notranji, 6 - kotni atrij, se ni zgodilo kaj dosti več. Izgleda, da so finance pokroviteljev obnove presahnile... trenutno se pripravljajo na obnovo fasade. V takem stanju je trenutno:

http://shrani.si/index.php?kaj=album&mapa=

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2009 7:15

MamaF, piše, da je mapa viječnica prazna... Vendelina jr.

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

2. sep 2009 8:23

Ferhatovič, obvezno. LP prozman

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

2. sep 2009 8:56

Se mi zdi, da, ko si enkrat v tem mestu, bi se kar vračal in vračal in se nikdar ne naveličal... Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2009 9:24

Ognjič je napisal/a:
Se mi zdi, da, ko si enkrat v tem mestu, bi se kar vračal in vračal in se nikdar ne naveličal... Ognjič [vrtnica]
Ma nemoj ... In lani smo ga tam ene "kulinaričarke" lepo žgale ... Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

2. sep 2009 9:26

jaz bi ga tud žgala tam , se nekaj obeta še letos... Ognjič

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

2. sep 2009 17:18

Pa ne pozabit na Sarajevsko pivovarno,čez most pri knjižnici in levo jesen

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2009 8:51

MamaF, tole je bilo pa zelo zahtevno restavratorsko delo. Chapeau! Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti