Brez vinjete od skofje loke do dobrne

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 30. avg 2009 23:44 | ogledi: 8.374 | odgovori: 19

Prosim tiste,ki ste" doma na cestah "in veliko potujete, najblizjo pot po "stranskih cestah" od Skofje loke pa do Dobrne.

Do Dobrne moramo peljati teto- z njenim avtom, iz principa pa noče kupiti vinjete,tako, da avtoceste odpadejo, pa tudi boji se voziti po njih.

Res se zelo malo vozi, sploh zdaj,ko je bolna.Mi lahko pomagate s konkretnim nasvetom?

Hvala vnaprej!

kozamurnik

kozamurnik

sporočila: 2311

31. avg 2009 5:52

Torej po Michelenu sem iskala,pa mi ni jasno,ker mi obakrat (ekonomicna in priporocena varianta ) pokaze avtocesto:Ali pa ne razumem oznak. Prosim, da mi kdo malo bolj jasno razlozi.Kot voznik sem bolj . kozamurnik

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

31. avg 2009 6:21

Kamnik, Tuhinjska dolina, Vransko, Arja vas, proti Velenju in tam nekje na pol poti proti Velenju je odcep za dobrno. Sem se 4 leta vozila iz Kranja po tej poti do Velenja. http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%C5 Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 31. 2009 06:26 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 31. 2009 06:28 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 31. 2009 06:29

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. avg 2009 7:41

No, lahko greš v Ljubljano ali v Domžale, potem od tam po stari cesti čez Trojane, po savinjski dolini, v Arji vasi proti Velenju in potem je pred Velenjem odcep za Dobrno. Je pa možno, da greš tudi v celje, pa potem v Vojnik in od tam na Dobrno.

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. avg 2009 9:39

Na michelinu imaš tudi opcijo country side ali nekaj podobnega, ta te vodi mimo avtocest. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. avg 2009 23:26

Iz Ljubljane po stari cesti: Lukovica, Vransko, Žalec, Petrovče, Arja vas.

S ceste Ljubljana-Celje : levo odcep proti severu v smeri Velenja.

Arja vas-Velika Pirešica ( kamnolom)-Spodnja Črnova, odcep desno proti Severovzhodu. Modra tabla v napisom Toplice Dobna. Druga cesta levo gre v smeri Velenje.

Nato vožnja v smeri Višnje vasi. Pri gostišču Koren odcep levo v kraj Dobrna, desno pa gre cesta v Višnjo vas.

F r i n a

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

1. sep 2009 18:54

Lahko bi šli tudi mimo Kamnika, čez Črnivec, mimo Gornjega Gradu, skozi Radmirje, Mozirje in preko Velenja do Dobrne - lep izlet. Lp, Karmen

kozamurnik

sporočila: 2311

1. sep 2009 21:33

Lepa hvala vsem! kozamurnik

Tayaa  

član od: 4.11.2010

sporočila: 3

4. nov 2010 11:37

Lepo pozdravljeni, Pravkar sem se vam pridružila na kulinariki in se še bolj slabo znajdem. Vendar pa bi vas prosila za nasvet. Ker je že tu odprta podobna tema, nima smisla, da bi odpirala novo. Potrebovala bi nasvet in sicer kako se iz primorske smeri najbolj enostavno pride do Škofje Loke? Kje se splača it ven iz avtoceste? Kolikor sem si prebirala ostale forume, se mi zdi pot mimo Vodic še najlažja. Jutri grem namreč prvič tja, zaradi študijskih obveznosti in ne bi se rada preveč "lovila". Najlepša hvala vam za nasvet že vnaprej. LP Tayaa Sporočilo je spremenil(a) Tayaa dne 04.nov 2010 11:37

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. nov 2010 11:57

Kot si rekla, lahko greš dol na Vodice, pa se pelješ potem po vaseh Zapoge, Hraše, Valburga, Zbilje, na Jeprci pa naravnost proti Retečam in proti Šk.Loki. Porabila boš kakšnih 15-20 minut.

Druga varianta je, da greš iz AC dol na izvoz Šk.Loka (takoj na začetku tunela) na Celovško c. in potem naravnost do Medvod, potem pa na Jeprci za Šk.Loko. Kakšnih 20-25 minut.

V tvojem primeu bi rajši šla čez Celovško, se nimaš kam zgubit. Iz Vodic so pa ovinki itd.

Moje mnenje.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti