Kako skuhati dobro juho brez...

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. sep 2009 12:49

Mene osebno moti predvsem okus vegete in kock, pa seveda tudi prevelika koncentracija soli. Pa takšnim izdelkom nasplošno ne zaupam glede sestavin pa naj piše gor kar hoče. Nekatere stvari so pač meni svete kadar gre za bolj resno kuharijo, in ta pač paše zraven. Če naveden drug primer, dobrega vina nikoli ne mešam z vodo ali čemerkoli drugim. In s kolegi se imamo kuhanje kar za pošten hobi, in vem da nihče ne uporablja teh stvari. Pa da ne bo pomote, imam tudi sam doma nekaj kock na rezervi, ampak zgolj kot rezerva za kako hitro popoldansko kosilo, ali če se zaračunam o količini mesa v skrinji, ampak sigurno se jih več kot pol pokvari v hladilniku, kock. In taka juha za moj okus ni dobra juha, ampak je v redu in zgolj obrok. Mogoče sem bil res preoster v prvem postu, z enega korenčka, vode popra in soli je res težko narediti juho. V takem primeru pač hudič tud muhe žre zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 01. 2009 13:01

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

1. sep 2009 13:00

Ah daj no, zzak1977...malo se ohladi, kot ti je že hedonist svetoval. Če se že spuščaš v debato, moraš biti verodostojen in se držati lastnih stališč, ne pa kar nekaj "palamudit brez repa in glave". Na prešnji strani zatrjuješ, da kock ne uporabljaš, tu poveš, da jih imaš pri roki za vsak slučaj. In ežoju nisi odogovoril, katera je tista sestavina, ki ji ne zaupaš: sol, zelenjava...? Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2009 13:05

Takšen nivo komuniciranja je pa bistveno bolj prijeten zzak1977 in ti nekako bolj pristoji. Ker tudi meni so blizi vsi kulinarični zanesenjaki, ki se zavzemajo za pravo kuharijo brez umetnih arom in ojačevalcev okusov. Ampak za vse je prostor pod soncem torej tudi za take, ki pa jim prija tudi obratno. In pri tem ji ne smemo omejevati ali celo, bog nedaj, zmerjati. Lepo se imej in kaj dobrega skuhaj. LP hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. sep 2009 13:15

Se opravičujem, sploh ni bilo mišljeno na tak način, sem prebral potem in sem ga res malo usral, šiht, pa malo časa pa tipkanje... Ko omenjate dobro meso za govejo juho, kaj uporabljate? Ker s stegnom ravno ni dobre juhe. Sam stavim na lep kos bočnika s kostjo? zzak1977

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2009 13:52

Najraje kuham juho iz govejega repa in s še nekaj mesnatimi kostmi, pa obvezno kos kure zraven (recimo ostanki prs, ko izluščim file, ali kak vrat, hrbet, perutnica in podobno, pa kurja drobovina). Tudi bržola mi da dobro juho, pa zelo mesnata rebra ali prsa plus mesnate kosti. V govejo juho ne dajem jeter (razen kurjih), niti ne cvetače, dodam pa paradižnik in por (če ga imam). Obvezno seveda dodam na plošči opečeno čebulo (zelo velika mora biti ali dve manjši), pa kakih šest do osem strokov česna, kar neolupljenih, in seveda klasika: korenje, peteršilj (koren, zelo malo zelenja), zelena, muškatni oreh, žafranika, poper, lovorjev list. Solim jo potem, ko zavre, in takoj zmanjšam ogenj na minimum. H goveji juhi vedno posebej v skodelicah postrežem svež nariban korenček, sesekljan peteršilj in drobnjak, tako da si v krožnik vsak doda, kot mu ustreza. Mamamia mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2009 14:17

Z mesom je tako, da če želiš bolj mastno juho potem do rebra , prsni kos, šimbas, flam,...ok za bolj pusto pa je bolj primerno stegno, križ, rostbeef z kostjo seve in ostalo. Bočnik meni nekako ne potegne, mi juha nima tistega pravega okusa. Ja pa da ne pozabim na rep, kot piše Mamamia, rep je zakon. Ta da močno juho, sila okusno, čisto specifično. Pri tem je pomebno tudi to , kako sveže je meso. Meni je juha odlična iz povsem svežen mesa, komaj zaklane krave ali telice, taka se mi zdi izjemno aromatična , je tudi zelo bistra in omamno diši. Imam mesarja, ki skrbi za kvaliteto mesa in včasih ima kakpno res staro kravo. Tako, kjer je maščoba povsem rumena. Iz takega mesa je juha odliča, samo dolgo se mora kuhati. Nikoli pa v juho ne dajem še druge vrste mesa. Morda kakšen košček drobovine- telečja jetra, goveja vranica če jo kje staknem. Iz kurjih kosti, ostankov in obreznin, kože rajši suham fond,ki ga uprabljam pri zelenjavnih juhah. Goveja juha pa naj bo goveja juha. LP hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. sep 2009 14:25

Jaz sem se pa tako navadil na bočnik da ko kolebam med kosi mesa se mu ne morem upret, mogoče zaradi tega ker v juhi tudi jem meso, in v solati mi je tudi najboljši. Juhe s tem okusom smo se pa tudi očitno navadili. Sam tudi ne dodajam kure ali česa drugega, potem raje naredim obaro. Bom probal rep, samo ga moram nekako skrit pred drago... zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 01. 2009 14:26

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

1. sep 2009 14:43

Najboljša mi je juha od reber ali flama, obvezno zraven par kosti, malo perutnine - lahko samo kost. Imam srečo, da sem pri koritu, tako za juho vedno kupim meso in kosti od stare krave. Bočnika, plečeta  in stegna za juho ne uporabljam. Kvečjemu kdaj ledja, s kostjo itak. Meso od hrbta naredim vedno za večerjo, včasih z jajcem in čebulo, včasih s piro in kakšno zelenjavo. Aha, pa še to: Juhe navadno skuham cel lonec 9l, in jo po cca 0,75l zamrznem. Ravno prav za nas. Na juhi velikokrat delamo tudi rižote, pirote, ...

strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti