Ajda in pira

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 27. avg 2009 21:48 | ogledi: 15.236 | odgovori: 30

Kupila sem si Ajdovo kašo. Al se reče Ajdino kašo?

No v glavnem. zanima me kako jo vi pripravite. s čim. kot samostojno jed ali pa kot glavno.

Bom vesela vsakega nasveta ali pa recepta.

Kaj pa Piro? A jo skuhate kdaj in jeste? Sej to je podobno kot pšenica ne?

Jaz sem sicer navajena jesti par krat na leto pšenico. Si jo skuham in pol jo jem z mlekom, pa z malo sladkorja. To me je tata navadil, ki oni so to jedli kot otroci. V Srbiji.

Pa tudi eno tako torto iz pšenice in orehov, pa sladkorja je včasih nardil.

Hvala za odgovore.

Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. avg 2009 6:22

V moji kuhinji je vedno posodica z ajdovo kašo, pravtako s piro.

Ajdovo uporabljam tako, kot pravi Berny,

Piro pa uporabim podobno kot riž. Nama se dopade tak pol ukus, malo trša zrna... Naredim ju samostojno, kot prilogo, dam jo v razne juhe, "bujta" repa je tudi iz pirine, pa tudi iz ajdove in iz prosene...

Daj duška domišljiji.

Pozdravček!

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

28. avg 2009 7:39

Polnjeno raco z ajdovo kašo, skuhano, ohlajeno dodamo ostale sestavine(jajca, pražena čebula, slanina, začimbe) kot pri kruhovih cmokih in napolnimo raco, kar ostane pa kasneje pri peki dodamo ob raco.....tudi brez race in skledo solate je zelo dobra kombinacija. Ajdova juha......

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

28. avg 2009 11:47

Katarina, mi jo pa pripravljamo kot enolončnico, dušiš čebulo, pa koščke mesa, kot za golaž, pa korenček, malo peteršila, krompirček, kaša. Mmmmm, jaz imam ajdovo kašo strašno rada. Veš, kako pa mi je najboljša in velikokrat moram tako pripraviti, ko grem kam na piknike: zdušim kar precej čebule, potem pa dodam kašo, sol, poper, vegeto in precej mlete rdeče paprike, potem pa dolivam vodo, dokler ni dušena (kot rizi bizi). Poleg pa strašno paše krompirjeva solata. Jaz jo celo zmešam s krompirjevo solato, pa je vsem fino. Upam, da ti bo teknilo. mimoza5

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. avg 2009 11:52

mimoza, ja kej takega sem rabla, kot enolončnica. Bom poskusla nardit.Bomo vidli, če nam bo všeč, ker drugače nismo navajeno jest Ajde. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. avg 2009 11:53

Dragička, naj te na tem mestu pohvalim, kako lepe prispevke pišeš. Vsaka stvar podkrepljena s slikico. Bravo in le tako naprej!

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2009 12:20

Črta ločnica
Katarina K, verjemi, nihče ni navajen jesti Ajde, vedno jemo ajdo, pa piro tudi, Pire pa nikoli. Se strinjaš?
Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. 2009 14:38

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

31. avg 2009 13:04

jaz pa ajdovo kašo skuha in jo uporabim solati. dodam vse živo zelenjavo,paradižnik,papriko,stročji fižol,lahko kombiniraš,dodam tudi kakšen košček prekajenega ali pečenega mesa,če kaj ostane. je zelo okusna in zdrava lojzella

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. avg 2009 19:41

rimljanka je napisal/a:
Črta ločnica
Katarina K, verjemi, nihče ni navajen jesti Ajde, vedno jemo ajdo, pa piro tudi, Pire pa nikoli. Se strinjaš?
Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. 2009 14:38
sem mislila, ker je ime, da se piše z veliko. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti