Domače listnato testo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. avg 2013 7:17

Po mojem si imela predebele plasti. uf to sem si vedno zelela da bi naredila beef wellington z domacim listnatim testom. Uffff

ali da bi ga spekla s cimetom in sladkorjem kot slane palcke ali palmiers. Ne rabis nic drugega :)

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

29. avg 2013 8:17

rebecca je napisal/a:

Listnato test brez tezav zamrznes. Po moje maslo lahko stece ven, ce je v predebelih plasteh, oz da je premalokrat  zlozeno ali pa si ga pekla pri prenizki temperaturi (naj bo 200 ali vec)

Zakaj se ga uporablja - kremsnite, slano pecivo, skodelice za razne nadeve (vol au vent), pite, zavitki, zepki, pa tudi baklavo lahko naredis z njim (vem da ni original, ampak pride vseeno dobro pa odpade mazanje listov, testa ) vanj lahko zavijes tudi pecenko (nato oboje speces)



"Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Hvala za ideje!

Lahko, da je bila prenizka temperatura ja.. danes bom popravila zadevo tako, da bom testo še parkrat  prepognila, pa pečico na višjo temp.  Sporočim :)

Sunny09

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

29. avg 2013 21:55

Evo moje listnato testo čaka na še zadnji "pregib", potem bo do jutri počivalo potem bom pa iz njega naredila slano pecivo. Poročam o rezultatu. 

tamalaursa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. avg 2013 22:09

tamalaursa, naj ti priporočim tole: http://www.kulinarika.net/recepti/16767/predjedi/slani- 

 

P.S: Parkrat, ko sem rabila malo drugaćne prigrizke (to je pravzaprav za take, ki imajo razi bolj sladke zadeve), sem po razvaljanem testu potresla sladkor s kardamomom. Potem sem testo zavila (kot rolado) in jih narezala na cirka 1,5cm rezine. Na delovno ploščo sem posipala omenjeno sladkorno mešanico (tudi vanilija bi bila čisto OK ali pa cimet, muškatni orešček, kar vam je pač všeč). Narezano testo sem položila na sladkor in jih z valjarjem razvaljala na nekaj mm debelo. Sladkor je seveda na obeh straneh. Potem sem to pekla na 220 stopinjah. Dobiš masleno hrustljave karamelne palmiersom podobne piškote, za katere ne vem, kako se jim reče. Videla sem jih v živo in jih nato sama spekla. V kuharskih knjigah jih še nisem zasledila.

 

P.S2:

Tole sliko sem našla na netu, prigrizkom se reče Arlettes

 

 

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 29. 2013 22:39

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. avg 2013 0:12

Današnja reportaža: iz dela testa, ki je ostal od včeraj, sem danes ponovno naredila rogljičke... sem pa testo še parkrat prepognila, malo na tanjše razvaljala, zavila v rogljičke in spekla na 210'C. Rezultat: maslo ni več ven teklo, spekli so se sicer lepo, vendar niso bili tako lepo napihnjeni kot včeraj :/

 

Ok, zdaj moram le še ti dve različici nekako združiti - da ne bodo plavali v maslu in da bodo lepo napihnjeni :)

 

Vsekakor še kdaj poskusim :)

 

P.S. rogljičke sem ponovno delala zato, da sem lahko primerjala včerajšnjo različico z današnjo :) ugotovitev: užitni so bili obakrat :)

 

Sunny09

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

30. avg 2013 11:10

Evo, danes naredila eno veliko skledo slanega peciva (in prepozno opazila tvoj post Vanja_v_ZDA). Rezultat je SUPER! Testo je res NORO lepo uspelo! 

tamalaursa

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

30. avg 2013 15:22

tamalaursa bravo, bravo, res je čudovito, kako je moglo bit šele dobro! Da bi tudi meni s prve tako uspelo, maslo me že čaka v hladilniku, jaz se pa še opogumljam, ste mi naredili gušte

ursiii

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

30. avg 2013 16:30

Hvala :). Ja res je bilo dooobro, najbrš še 100x boljše, ker sem ga sama delala :). Jaz sem ga delala po tem receptu, s tem da sem ga malo večkrat "prepognila" kot tukaj piše in delala sem iz tretjine mase pa ga je bilo še vedno zelo veliko  :

http://www.chefeddy.com/2011/03/inverse-puff-pastry/

 

Pa kar opogumi se, saj ko ga delaš ni tak "bau, bau" srčni utrip začne biti večji, ko daš prvo rundo v pečico :). V najslabšem primeru boš zelo dolgo delala testo za pito :).

tamalaursa

Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 30. 2013 16:31

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. sep 2013 21:23

Moje prvo listnato testo... 5 minutno... od marthe stewart... božansko!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti