Domače listnato testo

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. avg 2013 15:17

jkd, listnato testo s samim maslom imajo v Leclercu. Je pa na žalost zvaljano v okroglo obliko.

Vesnuska

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. avg 2013 17:29

mijamarija je napisal/a:

Kaj bi dala za recept iz pirine moke da bi možu lahko naredila jabolčni zavitek ki si tako zelo želi.Sem že poskusila parkrat pa ne gre.

L.P.



mijamarija

 

Mogoče, če bi namesto ostre moke uporabila pirino moko, ki jo na novo prodaja spar ... namenjena je prav za peciva ...

katjushka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. avg 2013 17:50

Sunny09 je napisal/a:

Hvala vsem, predvaem pa Noli za tako podrobna navodila!

Še nikoli mi ni padlo na misel, da bi ga sama delala, me je pa po gledanju The Great Australian Bake Off in njeni ameriški različici, premamilo :) mogoče ga bom res delala prvič in zadnjič, ampak dokler ne probam, ne bom vedela :)

 

Nola, lotila se bom zamudnega postopka in tistega recepta, pa me samo zanima, če dam še kakšno jajce? V "tahitrem" receptu so celo štirje, pa tudi na Coolinariki, ki je predlagala Sweetie, uporabijo po 1 jajce...

 

 



Sunny09

 

Jaz sem tudi zaradi te oddaje dobila motivacijo, da bi ga delala sama. Ko sem to omenila staršem, sta rekla, da sem nora ampak jaz sem trdno odločena, da ga bom naredila. Tako kot praviš, mogoče prvič in zadnjič ampak na vsak način bi ga rada poskusila narediti sama. 

tamalaursa

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

27. avg 2013 19:40

Vesnuska je napisal/a:

jkd, listnato testo s samim maslom imajo v Leclercu. Je pa na žalost zvaljano v okroglo obliko.



Vesnuska

 

Vesnuska, hvala! Je dobro vedeti za "nujne" primere :)

jkd

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

27. avg 2013 22:54

tamalaursa je napisal/a:

Sunny09 je napisal/a:

Hvala vsem, predvaem pa Noli za tako podrobna navodila!

Še nikoli mi ni padlo na misel, da bi ga sama delala, me je pa po gledanju The Great Australian Bake Off in njeni ameriški različici, premamilo :) mogoče ga bom res delala prvič in zadnjič, ampak dokler ne probam, ne bom vedela :)

 

Nola, lotila se bom zamudnega postopka in tistega recepta, pa me samo zanima, če dam še kakšno jajce? V "tahitrem" receptu so celo štirje, pa tudi na Coolinariki, ki je predlagala Sweetie, uporabijo po 1 jajce...

 

 



Sunny09

 

Jaz sem tudi zaradi te oddaje dobila motivacijo, da bi ga delala sama. Ko sem to omenila staršem, sta rekla, da sem nora ampak jaz sem trdno odločena, da ga bom naredila. Tako kot praviš, mogoče prvič in zadnjič ampak na vsak način bi ga rada poskusila narediti sama. 



tamalaursa

 

hahaha potem veš, kako se počutim :) oddaja je pa odlična, ane?

Sporoči, če/ko ti ga uspe narediti :)

Sunny09

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

28. avg 2013 16:03

Ja točno vem kako se počutiš haha. Vedno ko gledam oddajo me prime, da bi kar takoj šla iste stvari delat, ne glede na to, če jo gledam zjutraj ali pa ob 10. zvečer :)). Oddaja je pa enkratna! Jutri se bom najbrš spravila delat testo... me je že malo strah ampak ga na vsak način HOČEM naredit! Kar bo pa bo, v najhujšem primeru bom imela testo za pito :).

tamalaursa

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. avg 2013 19:18

Evo, danes mi je uspelo narediti testo po Nolinem receptu. Ni tako težko, niti pult ni bil preveč umazan, saj sem delala na silikonski podlagi :)

Iz testa sem spekla navadne francoske rogljičke, okus je božanski, le eno majhno težavico sem imela.. ko sem naredila rogljičke in jih dala v pečico, so čez nekaj časa plavali v stopljenem maslu :) sicer sem ga sproti z žlico pobirala ven in brisala s papirnatim brisačkam, ampak mislim, da se to ne bi smelo zgoditi?? kje sem naredila napako?

Rogljički so pa lepo narasli in res so prav dobri za pojest :)

Sunny09

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2013 19:55

Sunny09, frnacoski rogljički so narejeni iz kvašenega listnatega testa, ne iz navadnega. 

NE vem sicer, koliko masla se je nacedilo, ampak ko recimo pečeš ali celo plahto listnatega testa ali pa iz tega narediš prigrizke, bo pekač zagotovo masten. Ali pa peki papir, če si bolj pri lenih, kar se čiščenja pekačev tiče. V to skupino spadam tudi jaz.  

Vanja

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. avg 2013 22:32

Aaaa, hvala Vanja, bom poskusila naslednjič še s kvašenim listnatim testom.

Masla se je pa ogromno nacedilo, v enem trenutku so rogljički kar plavali, ampak sem rešila situacijo, kokr se je le dalo, seveda s peki papirja :)

Za kaj bi pa še lahko uporabila listnato testo? Ali se domačega lahko zamrzne, saj mi ga je polovico še ostalo?

 

Sunny09

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. avg 2013 6:51

Listnato test brez tezav zamrznes. Po moje maslo lahko stece ven, ce je v predebelih plasteh, oz da je premalokrat  zlozeno ali pa si ga pekla pri prenizki temperaturi (naj bo 200 ali vec)

Zakaj se ga uporablja - kremsnite, slano pecivo, skodelice za razne nadeve (vol au vent), pite, zavitki, zepki, pa tudi baklavo lahko naredis z njim (vem da ni original, ampak pride vseeno dobro pa odpade mazanje listov, testa ) vanj lahko zavijes tudi pecenko (nato oboje speces)

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti