Stroški obračuna za stanovanje

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

tema odprta - 27. avg 2009 14:22 | ogledi: 3.175 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Glede na nov pravilnik o upravljanju večstanovanjskih stavb, ki začne veljati v novembru, nam je upravnik poslal obrazec za prijavo oseb, živečih v stanovnaju.

Do sedaj nismo imeli prijavljenega 2 leti starega otroka, ker sem nekje dobila podatek, da to do določene starosti otroka ni potrebno. Zdaj pa to več ne drži.

Mi lahko kdo svetuje, kje bi ta podatek lahko dobila (upravnik nima podatka ?!?), da bi se lahko prepričala, kako in kaj. Kako je v vašem primeru?

Hvala za vaše predloge,

Saša

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

27. avg 2009 14:49

Že 2 leti nimate prijavljenega otroka??? Kakšno vodenje pa imate v hiši, da vas nihče ni opzoril?

V večstanovanjski stavbi živim že 30 let, vrsto let z možem urejava te zadeve z in med upravnikom, še nikdar in nikjer nisem zasledila, da otroka do določene starosti ne prijavljaš, kot člana za porabo vode.

 

Pozdravček!

 

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

27. avg 2009 15:00

Osebe je potrebno prijaviti takoj, sploh, če vodo plačujete pavšalno. Dveletni otrok se tudi kopa in umiva in če ni prijavljen, potem ostali plačujejo za njega. Je pa tudi res, dragička, da nihče drugi ne more prijaviti ali odjaviti člana, kot sami. Preverjeno. Tudi v našem vhodu že leta in leta eni niso prijavljeni, imamo dve 4-članski družini, kjer sta prijavljena samo dva, pa jim nič ne moremo. Pač mi za njih plačujemo vodo in odvoz smeti in ostalo. mimoza5

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

27. avg 2009 15:15

Mi smo dolga leta obračunavali sami in se je vedelo koliko oseb je v katerem stanovanju (posebej pa, če je prišel novorojenček). Sedaj nam že 3-4 leta obračunava SPL ampak na podalgi podatkov, ki mu jim mi posredujemo.

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2009 20:05

Zlasti majhni otroci zelo povečajo porabo vode. Pralni stroj, halo??? Vendelina jr.

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

27. avg 2009 20:28

Ok, voda je že res porabljena, ampak na primer čiščenje stopnišča, pa poraba elektrike na hodniku in ostalo, kar se šteje po osebah, pa tako ali tako otrok ne uporablja sam... Mene bolj zanima, če morda ve, kje so bili do sedaj navedeni ključi za razdelitev stroškov - torej pravna podlaga ali pa kakšna splošna priporočila. Saša Saša

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. avg 2009 20:39

sasaz je napisal/a:
Ok, voda je že res porabljena, ampak na primer čiščenje stopnišča, pa poraba elektrike na hodniku in ostalo, kar se šteje po osebah, pa tako ali tako otrok ne uporablja sam...
Pri nas v bloku se plačuje samo voda po osebah, vse ostalo (smeti, elektrika na hodniku, čisščenje,...) je razdeljeno na enake zneske po stanovanjih, ne glede na to koliko jih živi notri. Jaz plačujem vodo tudi za psa, ker je mali, sem se dogovorila da plačujem še kot plus pol osebe :) Tako da pri obračunu piše, da v našem stanovanju živita 2 osebi in pol. Za ostalo pa poglej stanovanjski zakon. Lizzie

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

27. avg 2009 21:17

1. Stanovanjski zakon;

2. Dogovor o medsebojnih razmerjih, v katerem smo napisali in se dogovorili na kakšen način se bodo zaračunavali stroški.

Polovica nas ima števce za toplo in hladno vodo, druga polovica plačuje po članih.

Elektrika za skupne prostore po stanovanjski enoti.

Čiščenje po stanovanjski enoti.

Centralna po m2.

Tudi pri nas se računa voda za psa, ampak tisti, ki jih imajo, imajo števce.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti