Stročji fižol

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

tema odprta - 27. jun 2003 8:41 | ogledi: 13.463 | odgovori: 3

Zanima me, kako vlagate stročji fižol? Jaz sem ga vlagala lani ampak sem vse sestavine dala tako na oko in je bil prekisel. Iskala sem tudi po forumih pa ga nisem našla razen enega s cimetom in nageljnovimi žbicami. Mogoče pa sem ga spregledala!!!!!!!!

vesna š.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. jun 2003 15:34

Vesna, stročji fižol lahko vložiš takole: na 7l vode daj 1dl kisa!! fižol opereš, prerežeš na pol in kuhaš v slani vodi. Ko je že skoraj kuhan, mu prilijemo kis in ponovno prevremo. Še vroč fižol damo v kozarce in zalijemo z okisano vodo, v kateri se je kuhal. Kozarce počasi ohlajamo. Lahko pa narediš vložen stročji fižol v solati: 5kg stročjega fižola 10 paprik 5 srednje velikih čebul 10 paradižnikov 1l kisa za vlaganje 2l vode 13 dag sladkorja 13 dag soli 13 dag belega olja Fižol otrebiš, opereš in v vreli vodi kuhaš do skoraj mehkega (na tričetrt) - odcediš. Papriko, paradižnik in čebulo očistiš in narežeš na tanke rezine. V večji posodi zavremo kis in vodo. Dodamo papriko, paradićnik, čebulo, sol, sladkor in olje. Ko mešanica prevre, pridenemo še dobro odcejen fižol. Pustimo spet samo zavreti, še vroče nadevamo v kozarce in zapremo - počasi ohlajamo (npr. zavito v koco). Upam, da sem kako pomagala. Lp, Silva.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

27. jun 2003 19:11

V iskalniku lahko, če vtipkate besedo vlaganje najdete veliko različnih napotkov in receptov za vlaganje različnih stvari... Bodite iznajdljivi, kulinarika ponuja veliko LP Saša Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 27. jun 2003 19:11:39

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

29. jun 2003 20:55

Pošiljam ti svoj recept za vlaganje stročjega fižola. V forum sem ga napislala že enkrat lansko leto pa vendar.. Vlaganje stročjega fižola 1 kg stročjega fižola 1 l vode 1 žlica sladkorja 1 žlica soli 1 dcl vinskega kisa Fižol na pol prekuhaš z vodo, sladkorjem in soljo nato dodaš še kis. Še toplo daš v kozarce (najboljši so z navojem) in cca 1/2 ure pasteriziraš v električni pečici na 150 stopinjah C. Nato kozarce iz pečice zložiš na debelejšo oddejo in pustiš, da se počasi ohladijo. Upam, da ti bo uspelo, meni je še vedno. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti