Karamelni piškoti

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 26. avg 2009 18:13 | ogledi: 12.756 | odgovori: 6

Rada bi naredila piškote kakeršne dobiš ob kavici v kafičih na ovitku je napisano CARAMELISED pa se mi niti sanja ne kakšne sestavine naj uporabim,da bi imeli okus po karameli in bili tako krhki.Prosim za pomoč kako se jih lotiti naredidi,pojesti jih bomo znali :=0

toppy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. avg 2009 8:50

meni se ti piskoti zdijo zelo podobni speculasom - poglej mogoce malo v tej smeri. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2009 9:05

Sama sem naredila nekaj podobnega nekoč, ko sem čistila zaloge mok in sem mešala naslednje: Maslo sem segrela, vmešala notri 3 jajca (mislim, da zaradi tega, ker je bilo še toliko jajc za porabiti), dodajala moko (malo gladke, malo ostre, fazon je bil v tem, da se zadeva porabi), in potem sem notri vlila še kaka dva dcl karamelne omake (nekaj podobnega, kar delam pri Karamelni torti, čekiraj tisti recept), ki jo je bilo treba porabiti in potem sem dala še malo cimeta in malo ingverja in ko je zadeva delovala kot korektna piškotna masa, sem jo dala v hladilnik. Testo po dveh urah razvalja na 4 mm, uporabila modelčke in pekla deset minut na 190 in to je tu negdje otprilike to. Tisto, da moraš imeti enako maso maščobe in moke za piškote, pa valda veš, ne... Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. avg 2009 9:08

A bi se dalo porabiti karamelni preliv - tisti od Sladki greh varianta, pa mislim, da je še eden od Schwartza (ne vem, če sem prav napisala). Doma se mi valja po omari, noben ga noče jest, ker je ogabno sladko. Hvala in lp! Moycaa

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

27. avg 2009 11:36

:) po mojih mnogih ponesrečenih poskusih (saj si bili dobri, ni pa bilo to to), sem jih kupila kar v metroju in od takrat naprej so vedno pri hiši :)) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2009 11:50

Moycaa, po mojem je tista švartau omaka zelo okej za piškote... Vendelina jr.

Malamutka  

član od: 8.12.2012

sporočila: 9

23. dec 2012 15:48

Ker mi je ostalo še nekaj sestavin za peko piškotov in karamelne kreme sem zelo hvaležna za idejo ga. Vendeline. Uspeli so okusni piškoti. Če so podobni tistim, ki se jih v lokalu dobi ob kavici sicer ne vem. Ampak moji so bili zelo čokoladnega okusa s pridihom slastne karamele in hrustljavimi koščki arašidov. Hvala za idejo!

Malamutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti