Hrana za krepke fante :)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2009 14:15

No, spagon - in eventuelno še katka - upam, da bo iz vsega izpadel en korekten matriarhat)))))))))))) Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. sep 2009 15:21

Vendy, se mi zdi, da bi se tja s spagon splačalo "šlepat" ... ne metlic in cedilk, tudi brez tega bi se kaj našlo za počet. Grrr, iz mene veje zelena zavist ... In proxima bi si mela na čem očke spočit, I guess ... mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. sep 2009 15:26

Sorry, meni gredo pa tisti fantje bolj po glavi, kot hrana. Srečnica, spagon.

Vanja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. sep 2009 8:51

Punce ne se hecat, to so resne zadeve, fantje morjo bit siti in zadovoljni, da bojo rezultati dobri. Jaz se bom tam osredotočala zlasti in samo na jedilnike

saša

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. sep 2009 9:21

Po mojih izkusnjah v raznih najetih pocitniskih kuhinjah ponavadi manjka posten noz in nozicek za lupljenje zelenjave, descica za rezanje pa je brezupno zasvinjana, tako da jaz to jemljem kar s seboj (na debelo zavijem v folijo za zivila in spakiram kar v pizzapan, tega pa takisto zavijem v folijo in pospravim na dno prtljaznika). Saj drugace sem zelo dalec od kaksne picajzlarske maitresse d'cuisine, pri umazanih deskah za rezanje me pa vse mine :)))))) lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. sep 2009 9:26

Za take poti (pa tudi za doma) se zdaj v Top shopih dobijo take silikonske podlage za rezanje. Po barvah so razdeljene za rezanje zelenjave, mesa, rib, kruha ... (po moje je itak vseeno, saj so vse enake ...). Praktična reč, jaz sem jih kupila, ne zavzamejo veliko prostora, z lahkoto se čistijo (in tudi perejo v pomivalnem stroju ...). Velike so okoli 35 krat 45 cm, tako da lahko kupčke zrezanega kar na njih puščaš in potem samo zdrsnejo v posodo .... Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2009 9:39

Okej, se mi zdi, da je spagon zdaj že ukapirala esenco te misije. Ko sem ravno pri tipkovnici, spagon, kakšno ordungo pa boste imeli pri pomivanju posode? Ker na ladji je stvar jasna, tisti, ki kuha, NE POMIVA. Kar je eden od razlogv, da jaz takoj zasedem kuhinjo, ker posode na roke sama ne pomivam. Ali dishwasher ali pa kdo drug.... Skratka, če boš ti kuhala, naj ta mišic polna ekipa pod večer zmore še tolikanj moči, da bo pomila posodo. Plus, takoj uvedi pravilo, da vsak vrne vsako stvar tja, od koder jo je vzel. Fantje se bodo sicer pol ure upirali, ampak v bistvu so navajeni, da se jih pri vsakdanji logistiki vodi (sami se kar izgubijo)...in po treh urah bodo že precej krotki)))) V nasprotnem primeru se boste po treh dneh že intenzivno sovražili. Vendelina jr.

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

3. sep 2009 11:11

Pred nekaj dnevi sem se vrnila iz jadranja in po mojih izkušnjah bi ti svetovala, da vsaj za prvi (vselitveni dan) neseš s seboj že pripravljen zmrznjen obrok. Morda kakšen zelenjavni ričet , vakumsko pakirane klobase pa so tudi hitro kuhane. Če si pripraviš velik lonec golaža, ga lahko prvi dan narediš s polento,drugi pa z testeninami ( ne pozabi na ribežen za parmezan). Moji jadralci so bili res zadovoljni, ko sem jim skuhala obaro . Zajtrki pa morajo biti res nasitni in morda bi bilo pametno za zaćetek vzeti s seboj tudi kašne dobre salame, pršut in nekaj namazov. Morda tudi kakšen kozarec vložene solate , v Kamniku v prodajalni Naturete imajo velike konzerve kakšnih kompotov ali solat (nizka cena in dobra kvaliteta). Da o domačih marmeladah ne govorim, med pa bi ti tudi prav priše.Za ostalo pa upoštevaj navodila Vendeline jr. in Proxime . Imej se lepo ! minja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. sep 2009 11:30

Vendelina jaz grem tja zato, da bom skrbela za fante :) To vključuje kuhanje in žal tudi pomivanje posode (upam da je tam pomivalni stroj), nikakor pa ne pospravljanja za njimi po njihovih sobah in skupnih prostorih. Tega res ne mislim počet.

Konec koncev bom pa za svoje delo tam plačana, tako da se nimam kaj pritoževat :)

Minja hvala za nasvet, zajtrki bodo vsekakor nasitni, čeprav se mi zdi, da so fantje bolj kot ne na muslijih (tako so mi rekli). Ampak bo miza vseeno bolj raznolika :)

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti