Hrana za krepke fante :)

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. avg 2009 19:46

Dragička hvala, zlata si

Stanovali bomo v apartmaju, natančno še ne vem, kakšni bodo pripomočki, ampak menda je vse tam. Tudi trgovine naj bi bile v bližini. Upam da zares, prav ne vem koliko se lahko zanesem na Italijane (šala)

Upam samo, da bodo lonci dovolj veliki in da bom imela pečico. Potem bo vse lažje.

Če ima katera še kako idejo, kar na dan z njo! Hvala!

saša

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. avg 2009 22:26

You lucky girl! veš kaj, če vzameš s sabo poleg pizza-ponev in nekaj kg pašte še tvojo malo rdečo oblekico, mulci zihr ne bodo lačni.

Sicer pa: pašta, pašta, pašta, pa kake klobase ali meso z malo zelenjave in ogromno krompirja v pečici ali ponvi, pa domač kruh in kakšen fajn namaz, pa  enolončnice z dosti kruha za pomazat (tapravi fantje padejo dol ob dobri joti, klobasi in pol štruce kruha :)))).

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. avg 2009 22:27

PS: Dragička, a si ti je zatipkalo - namesto mleka - PIVA?

Mojca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

27. avg 2009 5:24

Verjetno pa se mi je res. Kako sem naivna, kaj!

 

Pozdravček!

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. avg 2009 6:26

Hehe,mamF, da bi bi v Italijo vlacila s sabo pasto? Bolje velike soncne spegle, pa naj se fantje malo znajdejo...se hecam. Toscana je namrec v kulinaricnem pomenu raj na zemlji. Od hrane bi pa vzela s sabo le kislo smetano, to Italiji le tezko ali pa sploh ne dobis, ker jo zelo malo uporabljajo,ostalo pa ni, da ni. lp

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. avg 2009 7:27

Čao, če boste vse zgoraj naštete dame premalo, da bi nakuhale 10 jadralcem, se prijavljam še jaz! Vsaka ene dva bomo pa že zmogle nafutrat. Mi domišlija toliko dela, da trenutno ne morem mislit na hrano in kuhanje.... si namreč že od nekdaj želim enkrat jadrati, če je to v takšni pokrajini, je pa še pika na i.... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. avg 2009 8:02

Hahha mamaF, bom upoštevala tvoj nasvet in vzela s sabo rdečo oblekico. Sam potem ne odgovarjam za rezultate na regatah

Lučka hvala, bom vzela smetano s sabo. Samo ni mi jasno kako je Italijani nimajo?? Kot ko sem bila v Španiji, pa sem v megahipersupermarketu, velikem kot moja rodna vas iskala kvas, pa mi je po polurnem razlaganju, kaj to sploh je, prodajalec rekel, da tega pa oni ne prodajajo.

saša

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. avg 2009 11:12

Ne, v Italiji, ne vem sicer zakaj, nekako ne prodajajo naše klasične kisle smetane. Imajo smetano za kuhanje (Panna per kucina), ki pa je bolj podobna naši sladki smetani, pa kakšno creme fraiche bi dobila v kakem marketu. Načelno se da v večini receptov tudi kislo smetano nadomestiti s sladko ali čim podobnim, ni prevelike razlike v okusu - še posebej če kuhaš za zlakotnjene športnike. Malce je odvisno od tega ali imajo kako omejeno športno prehrano ali lahko jedo "sve po spisku". (ne mi zamerit.. sem se ravno dobro vrnila s krajše poti po Grčiji in Srbiji). Za zajtrke - kosmiče vseh vrst, lahko jim tudi skuhaš ovsene na mleku, dodaš žlico medu in kako naribano jabolko (čeprav si tega ne predstavljam v količini za 10 ljudi, doma to kuham v pollitrski kozici in količini za enega otroka ;)) Potem ham and eggs, lahko dodaš na kocke narezan sir, kakšen dober kruh.. mlečni namazi, kake popečene hrenovke... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

28. avg 2009 11:18

Ali pa konkretne ameriške palačinke z nutelo, kokosom in banano .. zraven pa ful že narezanega sadja ... pa golida bele kave ... zgodaj zjutraj zagotovljen uspeh :) jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti