Hrana za krepke fante :)

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

tema odprta - 26. avg 2009 16:41 | ogledi: 3.576 | odgovori: 49

Drage punce in fantje, potrebujem kuharski nasvet!

Sredi septembra odhajam z desetimi slovenskimi jadralci v Italijo, natančneje na Toskansko obalo, kjer se bo zgodilo prvenstvo v jadranju. Jaz bom njihova kuharica (ne sprašujte kako se je zgodilo, da me je doletela ta čast, tudi mene je od presenečenja vrglo na rit ).

Kuham velikokrat, to rada počnem in mislim da mi kar dobro uspeva. Problem je, da ne vem kaj naj 8 dni kuham lačnim športnikom, ki  veliko pokurijo in potrebujejo zato konkreten obrok. Delala jim bom zajtrke in pozno popoldanska kosila.

Prosim vas, da mi pomagate s kako idejo! Hvala!

saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. avg 2009 17:13

you lucky girl... Začetnica

simpatija  

član od: 4.7.2009

sporočila: 135

26. avg 2009 17:32

imaš pa res veliko srečo da so ravno tebe izbrali. Če mene vprašaš si že zdaj naredi seznam zajtrkov in poznih kosil. Vprašaj fante ki so športniki oni ti bojo že povedali kakšna hrana jim najbolj leži. simpatija

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

26. avg 2009 17:37

Pa na njihove prehranjevalne navade ne pozabi,zna se zgoditi da ne jedo vsi vsega. :=0 toppy

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

26. avg 2009 17:39

Da ne tratimo čas s predlogi, moj predlog - vzemite mene s seboj, vem kaj bi jim kuhala. 

Pozdravček!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. avg 2009 17:45

Dragička, si pa faca

rrr

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. avg 2009 17:47

Dragička, se je že Začetnica ponudila, da bi šla zraven :) Ma jaz bi vas z veseljem vse vzela, the more, the merrier ... samo, saj veš, nisem jaz šefica tule

Vem da so fantje navajeni jesti veliko testenin in rižote, kosmiče za zajtrk, ampak samo tega jim pa res ne morem ponudit. Je tudi res, da je težko napravit nekaj, kar je vsem desetim všeč, ampak bomo že nekako skombinirali.

saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. avg 2009 18:00

VCsekakor se dobro preveri, kakšne možnosti kuhanja, shranjevanja surovin, ostale hrane,....boš imela. Vsekakor vsaj tako pomembno kot sama priprava.

A nimajo taki športniki nobenih priporočil o tem, kaj jedo, koliko,..... Najbrž kak resen sestanek z njimi (ali tistimi, ki so kuharijo zanje že opravljali) ne bo odveč. nasprotno, nujno bo potreben.

Potem sledijo jedilniki, recepti,.....količine,.....

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. avg 2009 18:01

Jaz bi na tvojem mestu odvlekla s seboj velik pizzapan, mogoce celo dva, v njem hitro speces ribe, krompir, aviacijo, bucke, melancane in take stvari; da se tudi skuhati rizoto, orjaske palacinke, šmorn in podobno (sklepam, da furajo jadralci precej na ogljikove hidrate, vem pa ne natancno). Ker utegne deset krepkih mladcev pojest vec, kot sproti en stedilnik spravi skupaj :)) Uh, naj se ti se v mojem imenu oci spocijejo :)))))) lp, proxima

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. avg 2009 18:10

proxima je napisal/a:
(sklepam, da furajo jadralci precej na ogljikove hidrate, vem pa ne natancno). Ker utegne deset krepkih mladcev pojest vec, kot sproti en stedilnik spravi skupaj :))lp, proxima

To o OH gotovo drži. In to kar si napisala v drugem stavku me najbolj skrbi. V bistvu je pizzapan zelo dobra ideja, proxima, hvala!

saša

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

26. avg 2009 19:15

Sedaj pa zares!

Vprašanje:

1. Kakšna bo kuhinja: posoda, pripomočki, štedilnik, pečica, pekači, roštilj, miza?

2. Bližina trgovine, mesnice oz. tržnice?

Če razpolagaš z vsem zgoraj navedenim, potem si na konju.

 

Prvi dan: testenina, omaka, solata;

Drugi dan: enolončnica, v pečici zapečene palačinke;

Tretji dan: Piščančje meso s krompirjem pečeno v pečici, solata;

Četrti dan: Meso na roštilju, solate;

Peti dan: Ričet;

Šesti dan: Polnjene paprike;

Sedmi dan: Goveji zrezki v omak, polenta, solata;

Osmi dan: Roštilj, solate - fešta pred odhodom domov.

 

Vsak drugi dan pečeno pecivo - nekaj na brzaka.

Zraven vsega tega na mizi veliko sadja, jogurtov, mleka.     A sem s tem stavkom pihnila mimo, kaj?

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti