Hiša na ključ

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 25. avg 2009 12:43 | ogledi: 9.460 | odgovori: 14

POzdravljeni!

Z možem se nekako odločava, da bi si uredila svoje gnezdece, še preden pridejo otroci, in se nekako ločila od skupnega bivanja s starši. Pač najboljše se nama zdi da greva popolnoma na svoje, ker si pa mož želi svojo hiško, sva se za to tudi odločila. Rada bi imela kar hišo na ključ, po svojih željah, če se le da v čim krajšem času (do 1.leta), da bi bila izgradnja kvalitetna in cenovno ugodna, pa me zanima za kakšno varianto, če se je katera za to odločila.

Predvsem me zanima koliko to stane, seveda če imaš svojo zemljo? Pa kakšno hišo se splača postavit (zidano, montažno)?

Želiva meti pa hiško samo v pritljičju, se pravi nizko, in nekje za 4.osebe (ne prevelko).

Kaj pripoorčate, mogoče katero podjetje?

lp Nina

Nina

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

25. avg 2009 13:56

Lepo ,da sta se odločila iti na svoje. No letos smo tudi mi sklenili,da bomo na parceli nekaj zidali. Po dolgem razmišljanju smo se odločili,da bomo zgradili hišo veliko 100-130 kvadratnih metrov stanovanjske površine.V družini smo zaenkrat štirje.Hiša bo potekala v nizkoenergetski oziroma pasivni gradnji.Poleg tega se bomo prijavili na razpis za ekološke gradnje.Odločili pa smo se za podjetje Durisol,ki ima predstavništvo v Celju(bivša emova stavba).To so takšni zidaki,gradnja je enostavna.Delaš lahko tudi sam oni ti pokažejo kako,ker dobiš zraven inštruktorja.Tako ,da v bistvu ne rabiš zidarja.Nekaj njihovih slik si lahko ogledaš tudi na bolhi pod nepremičninami. Naredili pa bomo pritlično hišo se pravi atrijsko. Če pa boš hodila kaj na obrtni sejem jih lahko obiščeš tudi tam ,mislim,da bo tudi letos tam njihov predstavnik.Drugače pa je to avstrijska firma kriznana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

25. avg 2009 14:32

Nina.., ti si že pri hiški, pa si že postavila rok 1 leto.

Če odštejemo parcelo (menda jo že imata), prvo se osredotočita na načrt hiše, vzporedno pa na vsa dovoljenja in soglasja. To je menda Sizifovo delo. Ko bosta s tem proti koncu, šele takrat je na vrsti izbira izvajalca.

Veliko zveč na strani: www.podstrojostreho.net

 

Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2009 14:50

Jp, in za dovoljenja si kar vzami ene 6 mesecev časa. In bodi vesela, da se ti vmes ne spremeni kakšna lokacijska informacija ipd. Meni se je tik preden sem dala načrt za gradbeno, pa smo morali lepo par lepotnih popravkov naredit, saj ni panike, gre pa čas... Gradnja sama, zidana, od temeljev do konca, težko, da bo v enem letu, 1,5 do dveh pa bo z lahkoto. Sej veš, se sušijo zadeve, betonske... Če se boš odločila za montažno, bo pa od temeljev do konca hitreje, če bo izvajalec naredil vse v roku. lidka [sonce]

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

25. avg 2009 15:49

Joooj, meni so tako všeč lesene hiške Honka. Se mi zdi, da je življenje v taki hiši res kvalitetnejše. Če te morda zanima: www.honka.si. Nimam pa pojma kaj pomeni cenovno taka lesena hiša. marsovka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. avg 2009 15:57

marsovka je napisal/a:
Joooj, meni so tako všeč lesene hiške Honka. Se mi zdi, da je življenje v taki hiši res kvalitetnejše.Če te morda zanima: www.honka.si. Nimam pa pojma kaj pomeni cenovno taka lesena hiša.marsovka

 

A so stene v taki hiši gladke?

Vanja

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

25. avg 2009 16:00

V tisti, kamor sem bila povabljena, so rustikalne, lesene, ne čisto gladke. Misliš, če so zglajene kot grajene, popleskane? marsovka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. avg 2009 16:08

Mene pri vsem tem na smrt skrbi prah in ostali mali delci, ki se nabirajo po stenah. V taki brunarici sem prživela 2x po en teden dopusta in me je motil vonj "po starem", predvsem zaradi "usedlin" po stenah.

Sem namreč take sorte, da se pred nakupom vedno vprašam: Kako bo pa to za čistit? Prvič, nikoli nisem imela peveč časa za čiščenje, drugič grem pa veliko raje z dragimi na sprehod. S tako hišo je po mojih izkušnjah ogromno dela.

Vanja

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

25. avg 2009 16:27

Aha, razumem. Imam premalo izkušenj, da bi ti lahko povedala. Ljudje, ki živijo že nekaj let v njej so izjemno zadovoljni, baje se jim raznorazne alergije ne kažejo več, zrak naj bi bil bolj svež in občutek bolj naraven. Tudi meni se je zdelo, da res "zadihaš" v njej, pa še lepo diši Niti slučajno kakšen vonj po postanem, starem. Nisem opazila kakšno umazanijo. Koliko čistijo, jih pa nisem vprašala marsovka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. avg 2009 20:47

Pozdravljena, nama je od ideje in do začetka "sestavljanja" hiša je montažna trajalo točno eno leto, parcelo sva že imela. Vzela sva Marlesovo hišo na ključ z najinimi spremembami, rok je 150 dni (rok je lahko tudi krajši, odvisno je tudi kako se sušijo estrihi). Pozabila sem napisati ceno, ta je 130.000 eur.(talno, ogromno oken, zunanje žaluzije, v prtljičju vse v enem, skupaj 149 m2. Do zdaj vse poteka kot po maslu ( odprema hiše je bila 22.6.09 in so bili na ta datum ob pol sedmih zjutraj že na parceli), delavci pridni kot mravljice. Zdaj je ravno v zadnji fazi, zdaj polagajo keramiko, potem pa še parketi in zunanja finalna dela in smo upam novembra že v hišici. Če te še kaj zanima samo vprašaj! lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 25. 2009 20:53

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

25. avg 2009 20:57

Pinka,  , vso srečo v novem domeku.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti