Hiša na ključ

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

26. avg 2009 13:58

Pinka, čestitke in vso srečo! Upam, da enkrat tudi jaz dočakam ta dan. Sicer pa , Nina 88, ponudba montažne gradnje v Sloveniji v zadnjih letih eksponentno narašča. Malo počekiraj po netu, zakaj naj bi bila (osebno se strinjam in zelo navijam zanjo) bolj kvalitetna, okolju in tudi denarnici prijaznejša kot klasična. Tudi zaradi materiala seveda. Imaš pa cel kup ponudnikov. Od domačih prednjači Marles, pa Jelovica, potem so tu še Riko, Lumar, Smreka, Kager, Biva, Juting, Rihter, Pegydom, Jaris, Amera (kanadska hiša), več o honki najdeš tudi na montažne-hiše.com. Osebno sem si že kar nekaj vzorčnih hiš pogledala, med drugim sva šla v Marles na ogled dveh vzorčnih hiš, pa imam dve prijateljici, ki živita v montažnih hišah. Obe prezadovoljni, je pa tako, da si tudi pri lesenih hišah, recimo Honka, lahko sam izbereš, ali boš imel bodisi zunaj ali znotraj, steno iz lesenih brun ali so ti ljubše mavčne plošče, če pač ne želiš toliko lesenih površin.....Seveda izbiraš tudi debelino sten in se tako sam odločiš, koliko energije bo za tako hišo potrebno. Je enih par nizkoenergijskih atrijskih ali tudi nadstropnih noro dobrih. Nemška Libella ima t.i. 3-liter Haus, kar pomeni, da v kurilni sezoni na m3 porabiš zgolj 3 litre kurilnega olja. Tudi sama gradnja je hitrejša in uporabniku prijaznejša, saj so vsi deli proizvedeni v tovarni in se na gradbišču samo še "zložijo" skupaj. Skratka, premislita, osebno pa mislim, da sta napol na konju že s tem, da imata svojo parcelo, spoh, če kumunalna opremljenost ne bo problem. Veliko užitka ob prebiranju literature in ogledu možnosti! P.S. Pa ne misli, da delam v prodaji montažnih hiš, je pa res, da so sanje o tisti montažni - leseni - nizkoenergijski hiški, ki jo bom nekoč imela, moja obsesija. Pozdrav, helenag

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 14:04

Joj, jaz sem ista, vse pregledam, kako je za čistit. In te rustikalne lesene brunarice so mi sicer všeč... Znotraj bi pa hotela gladke stene, ja... Sam potem to ni več to... No, midva sva kar klasično gradila, takrat, v dveh letih se je potem moj ex vselil... Tko da je šlo malo "izven" plana, samo še vedno zadovoljivo... lidka [sonce]

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

27. avg 2009 12:13

Najlepša hvala, za vaše predloge. BOm vsekakor še malo pogledala preden se odločiva. lp Nina Nina

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

27. avg 2009 17:56

http://www.blauelagune.at/musterhaeuser?P=1 Nina, vzemita si kak dan za izlet na Dunaj in si oglejta hiše ki so tam razstavljene. Meni je malo žal, da sem takrat šla samo do Graza, ampak smo se potem odločili za klasično gradnjo in se vselili 11 mesecev po začetku del. Res pa smo imeli veliko srečo z vremenom glede na to da smo pričeli z deli prve dni decembra, pa tudi posušilo se je vse ok. jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti