Malinova marmelada

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 26. jun 2003 17:36 | ogledi: 26.418 | odgovori: 7

Najprej lep pozdravček vsem. Prosila bi vas za dober, preizkušen recept za malinovo in borovničevo marmelado ali džem. Ker sem čista začetnica na področju vlaganja in vkuhavanja, bom vesela vsakega nasveta! Če je slučajno recept ža v bazi, se opravičujem. Jaz ga nisem našla.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. jun 2003 6:54

toplo priporočam recept, ki je na vsaki vrečki želina. Po tem receptu se sadje kar najmanj časa kuha, marmelada ( džem) pa je zelo dobra. Ampak da imaš toliko malin in borovnic, da boš kuhala marmelado ti pa kar zavidam...pri nas tega še za v želodčke ni dovolj..

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

27. jun 2003 8:16

Jaz pa delam marmelade in đeme po receptu, ki je na želirnem sladkorju. Mislim da piše 1 kg sladkorja na 1 do 1,5 kg sadja. Do zdaj še je vedno ratalo, pa mora tudi tebi, pa en dva tri je gotovo. Imam pa jaz tudi letos namen delati marmelado iz borovnic. vesna š.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

27. jun 2003 9:07

Hojla! Vprašala bi samo še, kako pripravite kozarce. A je dovolj, če se jih opere v pomivalnem stroju, ali je treba zganjat kakšen poseben "cirkus". In potem ko je marmelada v njih? Ali se jih obrača s pokrovčkom navzdol in zavija v dekico, kjer se potem ohladijo (tako se spomnim da je delala moja mami), ali je boljša kakšna druga varianta?

poli  

član od: 13.1.2003

sporočila: 15

4. jul 2003 10:39

Jaz operem v pomivalcu, pokrovčke pa vržem v vrelo vodo. Nič ga ne hecam z obračanjem ipd, lčeprav nekateri prisegajo na to. Ni potrebe. ana polic

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. jul 2003 12:11

Hvala,za nasvete. Marmelada je skuhana, po receptu na vrečki želirnega sladkorja. Borovničeva tudi. Pokrovčke je brez posebnega "cirkusa" lepo potegnilo navznoter in to je menda zadostna garancija, da se marmelada ne bo prehitro pokvarila. Vsaj upam! Pozdravček!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

4. jul 2003 13:06

Noa, kaksne pokrovcke si uporabila in katere kozarcke, mogoce celofan?

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. jul 2003 17:58

Ahoj! Jaz sem tri leta zbirala vse mogoče kozarčke raznih kislih vložnin, oliv, feferončkov, medu,... Za marmelado sem uporabila manjše-verjetno pol litrske. In kar original pokrovčke z navojem, samo dobro, dobro sem jih oprala. Prijateljica mi je rekla, da ona vedno uporabi kar tiste in da je bilo do sedaj še zmeraj vse O.K. Večje kozarce bom porabila za kumarice in papriko in mogoče pečene paprike.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti