Vrečke za koš za smeti

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. jul 2011 19:38

indianx je napisal/a:

Hoi stručkoti za vrečke...

Dost mam teh sokov, ki nastanejo od zelenjavnih smeti.

A je kdo že testiru ta nek nov koš Organek?

Baje je sam za te rastlinske odpadke.

Got any idea?

indianx

 

Evo ravno ta teden začeli z njegovo uporabo. Prej smo imeli navaden koš na balkonu in je zdaj v poletni vročini bilo katastrofalno, da mušic ne omenjam...Organko se pa vsaj zapre in mušic ni, smrdi pa tudi ne...več pa čez kakšen mesec

zdaj edino kot bodoči biotehnolog razmišljam kako bi doma zmešala biogen hehe

Roncolino

indianx  

član od: 26.10.2010

sporočila: 2

21. jul 2011 20:46

Biogen?

A to je del koša ali? Kaj mešaš?

Indi

indianx

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2011 21:09

Roncolino je napisal/a:

zdaj edino kot bodoči biotehnolog razmišljam kako bi doma zmešala biogen hehe
Roncolino

Bi rekla, da bo težka. Ker si predstavljam, da so v biogenu mikroorganizmi, biotehnologi pa še nsite stvaritelji

Mi je pa ravno včeraj rekla proidajalka v eni Kalii, da ima njen sin ta koš in pravi, da je en zavitek biogena za 7 do 8 košev. Torej pride približno 1€ na eno polnenje koša, kar ni nek hud strošek (sploh, če primerjam o z biorazgradljivmi vrečkami, pa sitnostjo, ko nosimo odpadke v zabojnike). In - konec koncev, če imamo možnost, lahko pridelamo še kompost, a ne?

Z jesenjo grem tudi jaz v nabavo Organka, ker v bloku res ni prijetno s temi bio odpadki., Doma, na deželi, je drugače, kompiostnik, kompostni kup,....in je vse (skoraj vse, no), rešeno.

rimljanka

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

22. jul 2011 11:57

Tudi pri nas smo razmišljali o nabavi Organka. Ko pa sem prebrala, koliko 'nege' potrebuje, me je nekoliko minilo. Vendar pa so te organske smeti v bloku res en velik 'pain in the a..', tako da bom vesela, če bo kdo opisal svoje izkušnje iz prakse.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. jul 2011 11:59

Ravnokar sem prišla s ture po ljubljanskih štacunah, v iskanju Organka: povsod, kjer sem bila, imajo pakiranja po dva. Ampak jaz potrebujem samo enega. Je slučajno kdo kje srečal enojno pakungo?

Lep pozdrav

Sonja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. jul 2011 12:43

rimljanka je napisal/a:

Roncolino je napisal/a:

zdaj edino kot bodoči biotehnolog razmišljam kako bi doma zmešala biogen hehe
Roncolino

Bi rekla, da bo težka. Ker si predstavljam, da so v biogenu mikroorganizmi, biotehnologi pa še nsite stvaritelji

rimljanka

 

Hehe je pa stvar v tem, da se EM aktivatro da kupit, potem pa potrebuješ smao še melaso in otrobe...torej če se nekaj prodaja, se da nekaj tudi narest

 

Limnol, enojnega vem da prodajajo tudi na Petrolu, mislim da za 100 zlatih točk pride 10€ ceneje kot je v trgovini...drugače se ga pa da naročit tudi preko interneta (uradna spletna stran od Organkota)

Roncolino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jul 2011 21:54

limnol je napisal/a:

Ravnokar sem prišla s ture po ljubljanskih štacunah, v iskanju Organka: povsod, kjer sem bila, imajo pakiranja po dva. Ampak jaz potrebujem samo enega. Je slučajno kdo kje srečal enojno pakungo?
Sonja

Morda pa tule srečaš koga, ki bi tudi imel enojno pakungo. Kako pa misliš storiti, ko bo poln? A ni treba potem nekja člasa pustiti, da se vsebina predela?

Sicer pa, tule pravijo, da dostavljajo brez poštnine, tudi enojne izvedbe.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. jul 2011 19:40

Hja,

pretirano sicer še nisem razmišljala o tem, kam bom z vsebino organka, ko bo poln - ena opcija je seveda kanta za organske odpadke pred blokom, kamor že zdaj nosim svoje olupke itd., bolj verjetno bo pa vsebina romala h komu, ki ima doma kompost, pa bo narava sama do konca opravila, kar bo organko naredil na pol. Bomo videli. Škoda se ne bo delala na noben način; od fermentacijske tekočine se bodo pa bohotile moje rože, vsaj tako zdaj mislim.

Pa vsem hvala za nasvete!

Lep pozdrav,

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. jul 2011 20:14

Organko je super.

lp

cervus

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

25. jul 2011 15:17

Mi ga uporabljamo že kakšne tri mesece. Kupili smo dva. Ko enega napolnimo, ga odpeljemo na vikend in stresemo na kompost. Ni pa variante, da bi se kompost naredil v enem mesecu, kot piše ponekod. Do sedaj smo porabili eno vrečko biogena, ki je bil priložen košem. Moram raziskat kje ga prodajajo.  Posode se zelo dobro zaprejo in nič ne smrdi ven.

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti