Vrečke za koš za smeti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. avg 2009 18:05

rdkapica je napisal/a:
Dragička, na mnogih vrečkah piše le volumen vrečke. Podatki o dimenziji vrečk pa niso navedeni. Koš ni okrogel in zato me ne zanima premer vrečk (pa tudi, če bi me to zanimalo, toliko znam računati). Predlagam, da si to enkrat ogledaš.

Kakšna prijaznost, brez primere! Upam, da ne bo za zgled komu!

Premer vrečk je seveda pomemben TUDI pri kvadratastih posodah. Konec koncev ima vsako geomerijsko telo (in posode za smeti so to, a ne), tudi premere. Ali pač vsaj dolžine stranic. Kaj pa je pri kvadru dolžine stranic drugega kot premer?  Ima pač tri premere. Tudi, če jim tako ne rečemo. Konec koncev nobene vrečke niso valji. Kajneda?

Dragičko učiti gospodinjstva, no ja......................

Še to: vse vrečke, ki jih dobim kot nosilke, uporabim za smeti, ne glede na dimenzije, vsaj malo (čeprav le malo, pa vendarle), prispevam k manjšši porabi brezpotrebnih vrečk in posledično energije, nafte,......

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 26. 2009 18:07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. avg 2009 21:40

Rimljanka, draga moja, pa bodi vesela, da to pot nimamo problemov z volumnom valja, ker njega dni je bil na tem portalu to že prvovrsten problem.... Oziroma, rdkapica, če ti gre prostornina teles dobro od rok, potem verjetno znaš izračunati kapacitete vašega oglatega smetnjaka in temu prilagoditi izbor produkta, n'est-ce pas? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 26. 2009 21:42

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. avg 2009 21:59

rimljanka je napisal/a:

......................................................................................................................

Dragičko učiti gospodinjstva, no ja......................

......................................................................................................................

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 26. 2009 18:07

Zakaj pa ne, če ne zna.

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. avg 2009 22:04

Ežoj, da veš, ne bom več kuhala čorbic in mislila na tebe, ko se klatiš tam po "divjem zahodu"  

 

Pozdravček!

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

8. sep 2009 22:37

Ma klinc vas gleda, z ničemer več niste zadovoljni!

U müllerju jih prodajamo pa si pejte same gledat ...

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 08. 2009 22:37

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 09. 2009 07:42

neznan uporabnik

9. sep 2009 7:01

In kje je tukaj premer? Pa ne mi rečt, da moram s kalkulatorjem v štacuno po vrečke za smeti?! In s plonk listkom, na katerem so formule za izračun premera iz podanega volumna in stranice? Pa itak je tudi to nemogoče, ker ima večina vrečk spodaj samo šiv in ne popolnega pravokotnika, kvadrata ali kroga (ali trikotnika magari). Res je problem z vrečkami zanemarljiv v primerjavi z vesoljem, a hudič tiči v malenkostih in podrobnostih. Evro na evro za neprimerne vrečke, pa ne morem v kino! japaja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. sep 2009 7:40

Če je vrečka malenkost preozka, se jo da rahlo raztegniti raztegniti, vsaj jaz tako počnem. Mi pa zaradi preširokega koša še nikoli ni prišlo na misel, da bi to lahko bil problem. Najpogosteje delam tako kot Rimljanka - uporabim različne plastične nakupovalne vrečke, s katerimi so trgovci kar radodarni, da se mi ne nabirajo kot odpadek.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2009 7:41

Kako lep (in bistveno manj nasmeten) bi bil svet brez vrečk za smeti (ki so, pravzaprav smeti)....................očitno tudi brez problemov......pa še lastniki kinodvoran bi več zaslužili!

japaja, menda ja ne pričakuješ, da bo pitončica odprla vrečke, izmerila volumen, da bi ti nato postregla s točnimi podatki. Nekako se mi dozdeva, da bi bilo lepo ceniti njen trud, kajne? Malo razgibavanja možganov pa tudi ne škodi.......

In še mimogrede, enaka vrečka, z enakim premerom (kaj je sploh premer pri vrečki, sestavljeni iz dveh pravokotnikov), višino in volumnom,, ne gre enako v koše, ki so okrogli, ali je njih osnovna stranica kvadrat ali pa pravokotnik...................da o tem, kolikšen del naj bi ostal za to, da bi vrečko lepo zavezali..........ne bi.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

9. sep 2009 8:35

Pitončica, zakaj si zbrisala podatke? Rimljanka, seveda cenim Pitončicin trud, pa kaj ste tolk napičeni? Se samo hotela povedati, da so tisti podatki o volumnu in višini (na nekaterih vrečkah so še dodatne cifre a se ne spomnim na katerih, ker tudi jaz improviziram in čim manj smetim po nepotrebnem) premalo in da ima veliko ljudi problem(ček), ker je vrečka preozka. Ja, do neke mere se jo da raztegniti itd.itd... In ni nujno, da grem za prišparan evro v kino, sem napisala pač nekaj za primer. Zdaj bom pa rekla takole: evro na evro, za dobrodelne namene pa zmanjka. Zadovoljna? Pitončica, če si užaljena zaradi mene, se ti opravičujem. Bila si izčrpna in dobrohotna. Sem pač zmaj, *ebi ga! japaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

9. sep 2009 9:07

   Jupiii... spet malo "šundra"na kulinariki. Je bilo že kar mal dolgčas.

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti