Kmecki turizem ( celjska regija)

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 23. avg 2009 14:44 | ogledi: 5.217 | odgovori: 14

pozdravljeni,

tokrat rabim pomoc celjanov-k... ,oz vseh, ki ta konec poznate.

Dva moja prijatelja bi rada prezivela nekaj dni na celjskem koncu, na kakem prijetnem kmeckem turizmu,(polpenzion) cimbolj domacem,preprostem in prijaznem.

Po moznosti v kraju, od koder ne bi imela predalec do Rogaske slatine(tja imata namen naslednjo pomlad za dalj casa) in pa do hribov Zg.savinjske doline.

Kraj naj bi bil torej nekje vmes med tema dvema lokacijama.

Vsakrsnega nasveta bom vesela.Sicer sem iskala tudi sama, toda ce dobim info.iz prve roke, to je od clanov-ic, ki kraje osebno poznajo ali so bili tam, je cisto nekaj drugega.

Upam, da mi boste tudi tokrat pomagali.

Hvala v njunem imenu in lepo nedeljo vsem!

lp

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

24. avg 2009 9:43

Na našem koncu je žal bolj malo takih turističnih kmetij, ki bi nudile tudi prenočišča. Vse so bolj usmerjene v navadno gostilniško dejavnost. Tako da v tem predelu poznam le kmetijo Soržev mlin blizu Vojnika, ki ima zelo lepe apartmaje, za hrano pa nisem čisto prepričana. Svetovala bi ti, da se obrnete na Združenje turističnih kmetij slovenije (ztks@siol.net), kjer vam bodo prijazno svetovali glede na vaše želje in potrebe. neny111

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. avg 2009 10:08

Mozirje - turistična kmetija Korošec - jo zelo hvalijo, sama še nisem bila Lizzie

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

24. avg 2009 14:51

Sama največkrat zahajam na turistično kmetijo Govc - Vršnik, v Robanovem kotu. Več si preberi na tem linku http://www.govc-vrsnik.com/domov.htm, če te seveda zanima. Alcika

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. avg 2009 15:02

Alchika - tu imajo pa zelo dobro za jest :D Drugače pa blizu te kmetije je še ena (vem da smo šli peš, tako da je čisto blizu), ki je tudi zelo v redu! Lizzie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. avg 2009 15:24

Lucka52, v včerajšnji Odrti kuhinji (priloga Nedela) je predtsvljena gospodinja z ene od kmetij v Podveži (blizu Luč). Če te zanima, povej, mora biti super tam pri njih, imajo dolgo tradicijo.

Okoli Slovenskih Konjic bi se tudi kaj našlo, se lahko pozanimam. Iz prve roke pa ne poznam nič, sem preblizu doma, pa preveč z vasi.........

rimljanka - zasebno mnenje

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

24. avg 2009 17:13

Lizzie, imaš prav...odlično kuhajo, da ne omenjam njihovih sirovih štrukljev in pečenega krompirja ....Seveda pa da ne pozabim na domačnost in prijaznost ! Alcika

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

24. avg 2009 17:57

Jaz pa bi ti predlagala turistično kmetijo Urška Stranice,v neposredni bližini Zreč. Je ena prvih kmetij, ki so se začeli ukvarjati s turizmom in imajo zelo veliko pohval. Pri njih je res vse po domače ( še spiš lahko na senu, pomagaš na kmetiji, ješ domače dobrote, božaš živali......) Ne vem pa njihove spletne strani. Andika68

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

24. avg 2009 18:00

Na lepi lokaciji čisto blizu Rogaške Slatine se nahaja turistična kmetija Marjanca. Imajo kar nekaj sob za prenočitev, ki jih veliko koristijo tuji turisti, pa tudi Slovenci. Hrana je domača in okusna, družina pa je zelo prijazna. V okolici je veliko možnosti za izlete in kopanje. Samo par kilometrov stran je Boč (980m), pa Donačka gora (820m), pa tudi kar dvoje terme - Terme Rogaška ter Terme Olimija (z 2 kopališčema). Poleg tega so naši kraji primerni tudi za kolesarske ture...pa še kaj bi se našlo. Sama sem doma blizu te turistične kmetije, poznam družino in vem, da se potrudijo za vsakega gosta. Že samo to, da se isti gostje vračajo k njim, pove dovolj. Kar nekajkrat sem sama okušala njihovo hrano in vedno je bilo vse okusno pripravljeno. Imajo tudi svojo spletno stran, kjer si lahko ogledate tudi slike in kjer najdete tudi telefonsko številko kmetije: http://www.tk-marjanca.net/index.htm KristinaG

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. avg 2009 18:02

Evo, sem jst poiskala spletno stran od kmetije Urška: http://www.kmetija-urska.com/ Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 24. 2009 18:02

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. avg 2009 20:57

Punce, najlepsa hvala vsem...ena lepsa od druge, tezka odlocitev Rimljanka, ce izbrskas naslov, se priporocam, tudi v Lucah poznam gospo,ki je po rodu iz mojh krajev, pa nemara ne bi bilo slabo, da se drugo leto odpravim tudi sama v ta konec. Sicer sem bila, sto let nazaj, v Matkovem kotu, pa se se vedno spomnim " mohovta". Cudoviti kraji, cudoviti ljudje. Lep vecer se naprej! lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti