Določeni beljakovinski izdelki!

kuhar123  

član od: 30.7.2007

sporočila: 11

23. avg 2009 14:37

čoko je napisal/a:
Kvinoja npr. je žito, ki vsebuje ogromno beljakovin in zelo malo OH.
Koliko % beljakovin pa vsebuje kvinoja? Na internetu podatka ne najdem, ker ne vem, kakšen je angleški izraz za kvinojo ... =D
danicak je napisal/a:
grški jogurt Total z 0,1 mm in okoli 9g B (cena je kar zasoljena)
Res je drag... Pozna kdo še kakšen podoben jogurt, ki bi bil nekoliko cenejši?
vida70 je napisal/a:
Beljak prodajajo v Jati V Zalogu oz. Perutnina Ptuj Zalog (na vem točno kaj je prav)v 1,5 l steklenicah.
A bi se ga dalo dobiti tudi kje v Ljubljani?
mala zelena je napisal/a:
kosmiče pač obogatiš z beljakovinami tako, da namesto mleka uporabiš beljakovinski shake
Kakšen beljakovinski shake pa predlagaš? kuhar123

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. avg 2009 15:20

živjo. quinoa je po angleško se mi zdi. drugače pa namesto jogurta lahko ješ skuto. mislim da je tudi amarant beljakovinsko bogatejši od večine žit. amarant in kvinojo jaz kupim v dm od alnature. amarant imajo celo v obliki amarant puffs za v mleko npr. bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. avg 2009 15:21

aja,, v konzervah so tudi skuše. torej plave ribe bannanna_v_slo ;)

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

23. avg 2009 16:08

Odlični so Hy-pro85 (okus bela čokolada je božanski), ki vsebujejo pribl. 85g beljakovin na 100g; ampak so precej dragi. Cena je ok. 16evr/500g. Zato si jih jaz kupim bolj za posladek, za vsak dan pa uporabljam maxxwhey, ki vsebuje ok. 70g beljakovin na 100g (vanilija, kokos... mešam jih z maxxwhey pure natural 1:1 ker so mi sicer presladki) in maxxshake, ki vsebuje pribl. 65g beljakovin na 100g (nutty chocolate, mnjam). Vedeti moraš da se cena izdelka dviguje sorazmerno z % beljakovin , ki jih prašek vsebuje-malo denarja malo muzike(oziroma beljakovin) :) Če bi vedela za kateri obrok točno potrebuješ, bi ti lahko bolje svetovala. Maxxwhey npr. vsebuje sirotkine beljakovine, ki se hitro absorbirajo-kar je idealno za zajtrk oz. za obrok takoj po treningu, saj mišicam omogočajo hitro regeneracijo-NISO pa primerne za obrok pred spanjem. Takrat je bolje zaužiti mešanico beljakovin iz različnih virov, ki se absorbira postopno. Mešanice beljakovin (Hy pro85, Maxxshake ipd.)lahko uživaš večkrat na dan (kot nadomestek 1-3 obrokov), medtem ko se čiste sirotkine beljakovine priporoča samo 1x dnevno... mala zelena

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

23. avg 2009 21:07

pred spanjem je najboljše zaužiti meso+ zelenjava+ maščobe oz. jajca + zelenjava masters

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti