Polnozrnato testo za pico

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

tema odprta - 22. avg 2009 11:51 | ogledi: 29.514 | odgovori: 3

Prosila bi za en res dober recept v kateri je uporabljena polnozrnata oz. pirina moka. Nikoli še namreč nisem delala pice oz. testa kjer je uporabljen kvas (vzajano testo). Zato bi prosila za natančen postopek testak, ki bo seveda tudi uspel. Če ja slučano uporabljen kje kvas bi tudi prosila za natančen postopek izdelave tega vzajanjega testa.Nadev pa lahko tako naredim po svoji lastni izbiri. Hvala.

teja_m

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. avg 2009 12:06

Meni še ni uspelo narediti testa ki ne bi uspel, pa sem ga naredil že kako tono, če sam mešam moko dam ponavadi pol pol ali 2/3 v korist ne pšenične moke, razen pri koruzni in še kaki podobni. Potem pa naredi po nekem receptu katerih je na forumu malo morje. zzak1977

modri trak  

član od: 24.8.2004

sporočila: 40

22. avg 2009 12:37

Za kruh v kruhomatu zmešam 40 dag bele moke - tip 500, za količino 20 dag pa dodam pirino, rženo in črno moko. Mislim, da mora biti večina moke 500, ker drugače testo ne vzhaja dobro. trakec

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. avg 2009 12:43

Jaz testo za pizzo naredim tako iz polnozrnate, kot iz navadne bele moke čisto enako in vedno rata. 12 velikih zvrhanih žlic moke daš v posodo. narediš jamico in v jamico zliješ malo olja. Jaz dam olivnega. okoli posoliš en velik ščep soli. V drugi posodi daš 2 dcl tople vode, žličkico sladkorja in polovico kvasa. Zmešaš in posuješ na vrh z moko. Ko nabrekne, vliješ v jamico ( moko) in pregneteš. Potem jaz samo dobro pregnetem in razvaljam oz namestim v naoljen in malo pomokan pkeč. Pol pa naložim vso robo za pizzo in gasa v pečico. Ravnotako rata iz polnozrnate moke in je super. Če delam kruh v mes še enkrat pšrej vzhajam testo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti