Crostata s črnim ribezom

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

tema odprta - 21. avg 2009 16:07 | ogledi: 5.455 | odgovori: 4

Čao, kupila sem v Interšparu v akciji to crostato. Spodaj testo kot za pite, malo belega, pa ena plast malo ožja kot spodnja- bolj kot biskvit, pa čez spet bela "pena oz krema" in prelito z ribezom in prelivom za torte oz želetino.

Čudovito.

Ta pena mi je uganka...oz krema...oz karkoli že. Je bolj puhasta kot je pri skutini kremi ali jogurtni torti...in nima toliko čutiti želetino.

Morda kdo ima recet za kaj podobnega?

lp. nnatalija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. avg 2009 23:20

Po moje je to preliv, ki je sestavljen iz  nestepene sladke smetane in jajčnih rumenjakov in sladkorja. Polito preko sadja je še pečeno. Po okusu spominja na puding, je rahlo strjeno in rumene barve.

Od krostate imam najraje prav ta pečen preliv.

Bo pa treba poskusiti še s črnim ribezom, ki pa meni neznansko smrdi po....

( Elaphus, ne bom povedala, kar sama ugotovi.)

F r i n a

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. avg 2009 7:31

Jaz delam podobno crostato s kremo,ki ji recemo zabaione in sicer tako, da rumenjake dobro stepem s sladkorjem,dodam pol kozarca creme Marsale,kuham da skoraj zavre, ohladim, dodam stepeno sladko smetano,jagode crnega ribeza,namazem na peceno crostato in dam v hladilnik da se dobro ohladi.Po okusu pase zraven se cimet. Lahko pa das ribez le po vrhu kreme in nato prelijes z zelatino. Odlicna zadeva,ne vem sicer,ali je podobno temu kar opisujes- krema ni pecena.Vsekakor je nekaj posebnega. P.s meni sveze jagode crnega ribeza spominjajo na 1. november( vonj po cvetju in svecah)Sam po sebi je resda " neuziten", ampak v kombinaciji z drugimi okusi ali v marmeladi je pa prava specialiteta. lp

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

24. avg 2009 20:30

o, hvala. Se bom mal poglobila v odgovor, morda še- kaj je to marsale crema? zgledalo je belo. V katalogu je bila tudi naslikana. In zelo dobra-meni no. lp.nnatalija

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. avg 2009 21:08

NNATALIJA ,crema Marsala je znan italijanski "liker", narejen iz vina Marsale,sladkorja, jajc...veliko jo uporabljajo v slascicarstvu, je tudi odlicno okrepcilo. Mislim, da ima tam nekje 15, 16% alkohola,dobi se v vseh trgovinah, vsaj v severni Italiji, za Slo pa ne bi vedela.Lp lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti