Čokoladni preliv+voda??

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

tema odprta - 21. avg 2009 8:22 | ogledi: 9.528 | odgovori: 13

Danes sem topila Mannerjevo kuverturo in zraven dodala margarino za peko namesto masla.

Očitno je vsebovala tudi malo vode, ker mi je nastalo polno grudic :(

Ali je sploh kakšen način da stvar rešim in da bo preliv za torto gladek?

Ali je boljše da grem po novo kuverturo in tole packarijo stran vržem?

Nujno rabim nasvet :(

Rakuncek

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. avg 2009 8:34

Čao, rakuncek, jaz imam s kuverturo vedno podobne probleme. Rešila sem se jih tako, da je ne uporabljam več, enostavno stopim čokolado s smetano. No, to je le nasvet za prihodnje, za trenutno zadevo po moje ni več pomoči, ker če so grudice, je možno tudi, da si jo pregrela in potem res ni več uporabna za preliv. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

21. avg 2009 9:10

Jaz kuverturo vedno samo stopim nad parno kopeljo. Ne dodajam ničesar zraven. Pa vedno pride ok. Ker kuvertura je že itak čokolada + vsi dodatki in jo moraš le stopiti in uporabiti kot preliv. Moraš pa res paziti, da je ne pregreješ. Jaz vodo zavrem, potem pa ugasnem plin (oz. dam na minimalno - odvisno od količine ki jo želim stopiti) in zraven mešam kot nora . Lp Kitanna Sporočilo je spremenil(a) Kitanna dne 21. 2009 09:11

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

21. avg 2009 9:22

No, saj nekako je zdaj uspelo, sem kupila novo kuverturo (čeprav ni bilo več bele, ampak samo temna) in sem jo stopila tako kot si napisala ti, Kitanna, brez masla. In tokrat ni grudic :) Mi je ta temna kuvertura malo načrte pokvarila, torta je namreč skutina, vse skupaj s temno čokolado ne bo ravno skupaj pasalo, ampak kar te ne ubije, te samo okrepi hehe :D Rakuncek

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

21. avg 2009 9:27

Ja, res je . Lp Kitanna

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2009 9:29

Rakuncek bele kuverture nikoli ne topi z ničemer...samo...kvečjemu s kokosovo mastjo Roncolino

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. avg 2009 9:40

Lahko bi kupila tudi navadno belo čokolado, od Tuša recimo je še najboljša za prelive, pa dodala malo masla in segrevala pod 30 stopinj. Pride še boljše od kuverture :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

21. avg 2009 9:53

Roncolino na kuverturi je prav izrecno pisalo, da lahko dodam maslo :) Drugače pa hvala za nasvete, sploh nisem pričakovala, da bo kdo tako hitro odgovoril :) bom naslednjič vse upoštevala. Če pa ima kdo kakšen hiter recept, oziroma zamisel za to, če bi se dalo kaj narediti iz tiste grudičaste bele čokolade (kakšno pecivo?), bi bila pa res zelo zelo vesela. :) Rakuncek

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2009 10:07

Rakuncek jaziz izkušenj raje ne dajem vanjo nič.Ziher je ziher... Drugače bi jo pa jaz (če res ni preveč grudičasta) kar v vroče palačinke namzala pa malo mandljev...mmm Roncolino

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

21. avg 2009 11:39

O super, hvala darjuša, tele bombice bom pa res naredila, biskvit zanje se že peče v pečici :D potem pa prilepim še sliko, kako bo nastalo :) Palačink rajši ne bom, ker moramo danes itak še tortilje naredit, za mandljeve recepte pa ravno oreškov ni pri hiši. Tele bombice so super, ker so preproste in hitre, danes se mi malo mudi, ker ima moj dragi rojstni dan pa sem se s tole torto mal zaštrikala :D Ampak vi ste pa res vsi super!! Sem vam vsem zelo hvaležna :) :D Rakuncek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti