Kumare v sladicah

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 19. avg 2009 13:09 | ogledi: 5.806 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

Vem, da se že naslov čudno sliši ampak...

Ali mogoče kdo pozna kak recept za npr.pito (sladko) ali kremo ali biskvit ali... kjer bi lahko uporabila kumarice?

Za slane jedi sem slišala, da lahko uporabiš kumarice namesto bučk kaj pa pri sladkem?

Hvala vam v naprej za vaša mnenja in predloge!

Emma07

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

19. avg 2009 13:21

Za druge ne vem, jaz pa definitivno ne bi jedla sladice, ki smrdi po kumarah. In nihče me ne prepriča, da se tistega vonja ne zazna in da paše v sladice :) s0ncek*

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2009 13:30

Uf, če po pravici povem si ne predstavljam sladkih kumar, pa rada eksperimentiram z okusi. Tudi slišala še nisem za kumare v sladicah. Ker definitivno bi se drugače obnašala ko bučke, ki so manj vodene in lepo iz njih narediš sladek nadev. Kumara tudi nima nekega specifičnega okusa in bi prevladoval sladkor. Tako je moje mnenje vsaj. Upam, da ti bo kdo drug kaj bolj pomagal. Jelenckova

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

19. avg 2009 14:53

lucka52, Hvala ampak ali bi mogoče imela čas recept prevesti - izgleda zanimivo in bi poskusila,... Hvala!!!! Emma07

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2009 15:14

Na tem blogu komaj našla tale recept! Ga že prevajam, upam, da mi uspe. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2009 15:43

Testo: malo več kot 30 dag piškotov (avtorica bloga jih je delala sama) 10 dag masla (približno) žlica zelenega čaja (ali matcha čaja) kakšna tanka rezina kumarice Iz tega naredimo testo, ga razporedimo po pekaču premera 22 cm in pečemo 13 minut na 180 stopinjah. Pečeno oblogo ohlajamo kakšno uro. Jogurtov mousse 1 kg navadnega jogurta 5 dl stekoče smetane 24 g želatine v lističih 50 g sladkorja v prahu Želatino namočimo, nato jo ožmemo in raztopimo v malo jogurta in sladkorja, dokler se sladkor ne raztopi. Dodamo jogurtu, damo na ogenj in dobro mešamo. Nato mešanico damo za 10 minut v hladilnik. Nato stepemo smetano in jo dodamo jogurtu. Vse skupaj damo na piškotno testo in damo čez noč v hladilnik. Žele iz kumaric 2 kumarici 6 g želatine v lističih Potrebujemo dober mešalnik in cedilo. Kumarice zmiksamo (verjetno olupljene, čeprav nič ne piše) in jih dobro precedimo. Kumaričin sok damo v ponvico skupaj z ožeto, in prej namočeno, želatino ter želatino raztopimo. Kumarični preliv polijemo preko torte, ki se je ohlajala čez noč v hladilniku. Torto zopet damo za 8 ur v hladilnik. Mislim, da bo tako na hitro to to. Ni slab recept. Taka osvežilna tortica. Jelenckova

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

20. avg 2009 10:41

Hvala Jelenckova za prevod in tudi tebi klavdijaB za linke! Torej se le da narediti nakaj sladkega iz kumaric. Se pa vsebolj nagibam k temu, da bi poskusila narediti pito iz kumaric po receptu Skutina pita z borovnicami od Roncolino. Sem jo že delala z bučkami in je bila odlična. Če mogoče še kdo najde kakšen recept bom zelo vesela (znam samo angleško in ne znam iskati med tujimi recepti v drugih jezikih,...). Lep da vam želim! Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti