Lazanja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

tema odprta - 19. avg 2009 11:49 | ogledi: 4.952 | odgovori: 3

S čim bi prelila razne narastke pri katerih se ponavadi uporabi smetana, sir ali jajce? Ima rastlinska smetana in sir ob pečenju enake lastnosti kot živalskega izvora? Se kožica zapeče? Hvala in lep pozdrav

mejačka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. avg 2009 11:55

Jaz velikokrat uporabljam kar paradižnikovo omako, potem je opcija še bešamel. Hm rastlinske smetane, kake sojine itd še nisem testirala, ampak nekako se mi zdi da slednja ne bi bila najboljša, da je bolj za sladke zadeve. p

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. avg 2009 20:16

Mogoče bi prišel v poštev bešamel. Lahko tudi jajce+malo mleka+nariban sir. Ne vem, mogoče bi prišla v poštev smetana za kuhanje /ne vem pa ali je rastlinska/, Jaz lazanjo navadno namažem z razžvrkljanim jajcem+kislo smetano - lepo se zapeče in vendar ostane mehka kožica na vrhu. tedyka

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

20. avg 2009 7:46

Meni je super skorjica iz snega beljakov + kisla smetana + začimbe (sol, poper, mleta paprika, origano...). Se full fajn zapeče. Lp Kitanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti