Uporaba mikrovalovke

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. avg 2009 14:50

Poka pri živilih z večjo vsebnostjo maščobe. ( prebrala v navodilih).

Kupila sem po srednji ceni, z vsemi sedaj možnimi funkcijami. Čez pet let bo že zastarela.

In ne pristanem na to, da bom uporabljala samo osnovno funkcijo.

Kot zanimivost naj povem, da je pečica z istimi funkcijami in watažo bila lani za pol dražja.

 

F r i n a

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

20. avg 2009 7:44

frina je napisal/a:

In ne pristanem na to, da bom uporabljala samo osnovno funkcijo.

 

F r i n a
Tudi jaz sem tako razmišljala, pa sem bila zelo razočarana nad efekti MV Kitanna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2009 12:16

Kateri model od Gorenja pa imaš? Meni so nekaj časa nazaj po elektronski pošti poslali navodila (sicer za pralni stroj), nekje na njihovi strani je bila prav rubrika v zvezi z navodili za uporabo. Loni Makaroni

punca  

član od: 5.10.2007

sporočila: 3

20. avg 2009 12:59

Imam mikrovalovno že kar nekaj let, uporabljam jo za odtaljevanje ( če je funkcija defrost je super), pogrevanje ( mleko, juhe, jedi), tudi na grill funkciji kdaj pa kdaj pečem... nasploh je super zadeva in jo pogrešam ko kam gremo, tako za več dni in je nimam. V glavnem... sčasoma praksa naredi svoje in točno veš koliko časa za kaj... ko sem jo jaz kupila isto nisem nič vedela kot ti, navodila za uporabo so tako-tako... potem sem poiskusila stvari in... to je to... veš točno koliko za kaj.... meni osebno ni žal za nakup... glede na to, da ljudje govorijo, da je škodljiva pa tole- povejte mi..kaj v današnjem svetu ni?! Vsem prav lep pozdravček. punca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. avg 2009 15:23

Nekdo je nekje napisal, da uporabo mikrovalovke pospremi z dobrimi mislimi in potem ne škoduje.

F r i n a

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

20. avg 2009 19:55

tudi pri nas uporabljamo Mw, ponavadi 2x dnevno predvsem za pogrevanje in odtajevanje hrane, redkokdaj pa uporabim žar, saj se pečica preveč popacka. Moja MW je čisto preprosta, ima 2 gumba in to je to. Če se mi zdi , da je premalo toplo gumb enostavno obrnem in ponovim vajo. Ko sem kupila prvo MW je imela polno tipk, nastavitev to, nastavitev ono, ja kar diplomirati bi morala preden bi pogrela kozarec mleka, gorje če je zmanjkalo za trenutek elektrike, sem morala spet vse nastaviti, tako, da sem jo zamenjala. anitram1

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

21. avg 2009 10:52

Fraina, morala se boš zanesti na občutek in seveda potem tudi na izkušnje, ki jih boš sčasoma pridobila. Stvari namreč ni dobro preveč dolgo odtajati ker se že začnejo kuhat ipd. Tudi za segrevanje boš dobila občutek sčasoma. Pri nas je mikrovalovka vsakodnevno v uporabi tudi za segrevanje in kuhanje čaja. Včasih se pohecam in rečem, da bi jo bolj pogrešala, kot pa pralni stroj. Ko sem se odločala za nakup, sem najprej preštudirala karakteristike raznih znamk in tudi možnosti in tudi navodil za pripravo. Tako imam jaz kar nekaj receptov, kako se pripravlja hrana v njej. Sem pa kupila digitalno in to tako, kjer izbereš samo program odtajanja: npr. meso, kruh, zelenjava itd. in potem nastaviš težo. Vse ostalo izračuna sama. Moram povedati, d a sem zelo, zelo zadovoljna z njo. Je pa znamke Sharp. Takrat, ko sem jo kupovala, je bila ena redkih s takim programom, mislim, da je samo Wirpool imel nekaj takega, ampak za dvojno ceno. mimoza5

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. avg 2009 14:56

Moja tudi v programu Defrost in nastavitvijo teže sama določi čas odmrzovanja. Se pa zmoti za polovico in se šele po ponovljenem postopku odtali.

Mimoza5, tudi sama sem opravila raziskavo trga , le da navodil za uporabo vnaprej nisem videla.

 

F r i n a

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

22. avg 2009 14:46

Jaz imam pečico staro že kar precej let.V njej grejm, talim in spečem kake klobase ali hrenovke. Če daše gret recimo polento(sine to dela), jo prej nareže na čisto male koščke in ne poka... Je pa sistem na okrogle gumbe tako da s pritiskanjem res nimam težav. Ko pa bom morala kupiti novo z več funkcijami ...bo pa mogoče nastal problem. petardica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. avg 2009 13:34

Hvala vsem, ki so mi pomagali na ZS, če jih slučajno prezrem.

Saj v resnici nisem tak idiot, da ne bi razumela,tisto, kar bi pa naj držalo, pa ne drži. Najbolj me žre, da za uporabi grila ( kjer ne delajo mikrovalovi, česar nisem vedela) in vročega zraka ( najbrž je to konvekcija ), ni, ampak čisto nič navodil. Le kako se nastavi temperatura.

Sem pa uspešno odtalila jabolčni zavitek, pa nekaj pripravljene hrane.

Me pa zanima, kako je mogoče speči pomfri. TAk, že zmrznjen in tak, ki ga pripraviš iz običajnega krompirja.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti