Uporaba mikrovalovke

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 18. avg 2009 17:24 | ogledi: 9.504 | odgovori: 55

Po doglotrajnem oklevanju sem kupila mikrovalovko. Ima tudi žar in možnost uporabe vročega zraka.

Navodila imajo cele 4 strani, od tega na opozorila in navedbo delov odpadeta dve.

Na internetni strani ni nobenih konkretnih navodil.

Zdaj imam problem, kako naj določim čas, ki ga potrebujem za posamezno operacijo. Tako npr. nikjer ne piše, koliko čas potrebujem, da se določena količina tekočine segreje. Poskušala sem odmrzniti: lazanjo, narezane svinjske zrezke, skutine štruklje. Stehtala, vnesla podatek o teži, kar povzroči samodejno določitev časa. Trdo ko kamen. Niti približno ne vem, koliko časa traja posamezni postopek.

Uporaba grila: ne vem, kdaj ga naj uporabim in koliko časa.

Kombinirana uporaba: za katera živila in v kakem razmerju.

Pogrevanje: koliko časa in za kaj. Tudi tu je tabela v navodilih  popolnoma neustrezna, je pa samo za 4 živila.

Iskala sem knjigo v knjigarni. Nimajo.

Iskala sem na kulinariki, nekaj je, ampak ne to, kar iščem.

Prosim, če mi lahko pomagate, preden zakurim celomesečno fasngo živil.

Hvala.

F r i n a

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. avg 2009 17:37

Ko se bo Vanja zbudila ti bo vse razložila

lp!

Anamarija

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

18. avg 2009 17:40

Frina, mikrovalovka je kar uporabna zadeva. Napiši še, katero znamko imaš. Če imaš Whirlpoolovo , ti lahko pomagam tako, da ti skopiram svoja navodila in ti jih pošljem. Tudi jaz imam MW z žarom. Ta navodila, ki jih imam jaz, niso skopa in vsebujejo tudi tabele in kar solidna navodila za uporabo. Do sedaj sem jaz uporabljala MW za odmrzovanje, zlasti kruha in skute, pogrevanje jedi, imenitna pa je pri pripravi čokoladne glazure za peciva. Obstaja pa knjiga za uporabo mikrovalovke v naši knjižnici, samo meni ni bila uporabna, ker je izšla že pred davnimi, davnimi časi. Nisem se pa ozirala za tovrstnimi knjigami v zadnjem času - mogoče je tudi kaj novejšega. Balenka Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 18. 2009 17:43

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2009 17:54

anamarija1 je napisal/a:

Ko se bo Vanja zbudila ti bo vse razložila

lp!

Anamarija

 

A ti o meni

Jaz jo rabim za pogrevanje vode, mleka, juh ipd, pa za odtajanje kruha, miglinih fernandotov, raznih štručk (a ne anamarija ) ipd. smo se sperfekcionirali. Odtajevanje mesa v MV pa nikakor ne pride v pošte. Moja je sicer industrijske moči, ampak brez žara. Vsekakor bi čisto enostavno preživela brez nje.

 

Aja, vse brez navodil.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 18. 2009 17:56

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. avg 2009 18:05

Balenka a imaš mogoče recepte za pripravo jedi v whirpoolovi mikrovalovki? kuharca37

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. avg 2009 18:22

Moja je od Gorenja. Po moje je odvisno tudi od moči same pečice in žara. Sem že bila na Gorenjevi strani, pa ni nič več. 900 W/1200W- za žar.

O tem, koliko je škodljiva in koliko ne, bi na tem mestu opustili.

Stare knjige ne pridejo v poštev, ker nimajo funkcije toplega zraka.

Če se kaj spoznam na fiziko in Tumpija ( Vanja ), je potreben čas za posamezno operacijo odvisen od moči pečice. Pri 600W je drugače kot pri 900W.

Poudarjam, da ima moja MW tudi funkcijo vroči zrak, konvekcijsko in kombinirano kuhanje, kjer naštimaš tudi temeperaturo pečice.

 

F r i n a

tejč1  

član od: 2.4.2008

sporočila: 11

18. avg 2009 18:37

Pri nas jo uporabljamo samo v skrajni sili (kadar pridejo obiski in je potrebno odtajati kruh), ker naj bi živilom uničila vse vitamine, minerale,... samo kalorij ne (bi bilo fajn, če bi bilo kontra). Je pa res, da je zelo praktiš stvar. Ja pa vsakih 100 let kakšne kokice zadišijo. Mi se poskušamo čim bolj izogibat mikrovalovki. Frina, si vedela, da smo Slovenci na vrhu statistike nebralcev navodil (tudi sama sodim tja). Čimveč kulinaričnih užitkov z mikrovalovko ti želim. tejč1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2009 18:41

frina je napisal/a:

 

O tem, koliko je škodljiva in koliko ne, bi na tem mestu opustili.

 

Če se kaj spoznam na fiziko in Tumpija ( Vanja ), je potreben čas za posamezno operacijo odvisen od moči pečice. Pri 600W je drugače kot pri 900W.

 

F r i n a

 

 

Hehe Frina!  Ko mi "Tumpi v mojem možu" razloži na dolgo in široko, da je uporaba MV čisto OK zadeva, je zame več kot dovlj dober razlog za uporabo. Zakaj in kako deluje mi gre pri enem ušesu noter, pri drugem ven. Kar veselo jo uporabljaj.

Mimogrede, mi smo bili eni redkih, ki smo razveseljevali prodajalke na Ljubljanski tržnici po Černobilski katastrofi z normalnim nakupom zelenjave in sadja. Ko mi je on dal zeleno luč (in je z mano vred jedel) nisem niti malo dvomila v varnost.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 18. 2009 18:46

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

18. avg 2009 18:46

Tudi jaz imam Gorenjevo z grillom, pa ti po pravici povem da ne rabim nobene od funkcij in najbolj uporabna je tista, ko samo na START pritisneš in greje 1 min. Uporabljam jo za pogrevanje hrane. Tudi doma smo imeli že nešteto mikrovalovnih pečic, od najbolj preprostih, do tistih z veliiiiko funkcij. Pa smo vedno uporabljali samo tisto START tipko. Tudi odmrznit se da lepo kakšne stvari s tem...samo ne mesa. Potem ko boš malo poštudirala kako deluje tvoja mikrovalovna samo stisneš tisto 1 min in ugasneš ko misliš da je gotovo. Seveda potem še pusti kakšno minuto notri. ewschy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. avg 2009 22:34

Glede navodil moram potožiti, da se tehničnih izdelkov lotevam po navodilih, čeprav sem nespodobno praktični tip ženske. Amapak za so zares ubijalska.

Mikrovalovka je pri nas predvidena za izjemne okoliščine, vendar je potrebno vedeti, kaj ponudi in kako to funkcijo uporabiti.

Si ne predstavljam, da ob nenapovedanem obisku ( in nekateri še zdaj ne znajo poklicati pred prihodom), preizkušam, kako odtaliti kruh iz skrinje.

Predhodno je potrebno nekaj stvari poskusiti. In tako pomoč potrebujem

Sklenemo roke na trebuhu, staknemu  razširjene prste na konicah in začnemo: " Nu, ja takule." ( za Vanjo.)

 

F r i n a

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

18. avg 2009 23:26

kuharca37, žal moja navodila ne vsebujejo nobenih receptov. Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti