Tuna v lastnem soku?

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

21. avg 2009 12:05

Jaz si raje kupim tuno v lastnem soku in potem sama dodam kvalitetno olivno olje. Če kupim tuno v olju, potem olje vedno odlivam stran, ker mi je premastno. Tuno (v lastnem soku) zmešam z žlico kisle smetane, sesekljano čebulo, peteršiljem in potem to mažem na kruh. Še boljše je, če dodam rezino sira in vse skupaj zapečem v pečici(funkcija žar).

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

21. avg 2009 16:08

Ja, jaz tudi tako počnem. Kupim v lastnem soku in dodam svoje olivno olje. Všeč mi je, da skuham testenine ( v kombinaciji s tuno mi najbolj teknejo peresniki), jih odcedim, nanje pa stresem tuno v lastnem soku ter še pokapljam z dobrim olivnim oljem. Mljask ! pi.kica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jul 2010 22:06

meni je dobra iz eurospina. jo jem tudi samo. mljac!

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. jul 2010 0:24

Tuna v lastnem soku je v Hoferju najugodnejša in kvalitetna.Lososa imajo pa v Lecrercu v lastnem soku,samo je zelo slano.Tako,da pri nas se losos ni obnesel zaradi slanosti.Mogoče pa komu to paše.So pa to izdelki ECO,ki jih ima lecrerc.Če rabiš v lastnem soku to pač kupi.Kako pa ješ je drugo.Če ti je v prvem planu,da je brez olja pol pol kupi to, če pa ne kupi v olju ker dobiš v olju ceneje..Ker kupovati v lastnem soku pa potem dodajati neko olje je brez veze. dari

cocky  

član od: 30.3.2008

sporočila: 23

4. jul 2010 9:22

Tudi jaz kupim Rio mare ali safcol tuno v lastnem soku. Obe sta okusni in se da naredit marsikaj (od namazov do toplih jedi). Ponavadi naredim testenine s tuno ali tunino pico. Če pa je že na jedilniku za malico, ponavadi zraven jem kakšen zelenjavni namaz in riževe vaflje. cocky

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. jul 2010 17:14

No ja, najboljša je pač sveža tune in ne tista v konzervi. Ni dileme. lp hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2010 18:09

si malo zgrešil temo..

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

29. jul 2010 18:56

dari, meni se ne zdi brezveze. Olje, v katerem je tuna, je rafinirano (ne, hvala), četudi je olivno (razen par redkih izjem ima tuno v konzervi v ekstra deviškem olju, vendar je cena kar konkretna - proti tuni v slanici). Rafiniranega olja jaz ne jem, zato kupujem tuno v slanici, ki ji dodam domače deviško olivno olje, ker 1. mi izboljša okus tune, 2. skrbim za to, da pojem dovolj zdravih maščob, izmed katerih je v sopredju prav olivno olje.

lp,s

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. jul 2010 14:56

hedonist je napisal/a:
No ja, najboljša je pač sveža tune in ne tista v konzervi. Ni dileme. lp hedonist

Tu sem pa vsekakor s tabo, hedonist.

Ampak mogoče v večjih mestih dajo zraven tuninega trupla še zraven glavo, da ji lahko pogledaš v oči in med škrge.

V naših primestnih, pa čeprav obmorskih ribarnicah pa boš doživel to, da od enega in istega tunjega šimbasa režejo zrezke od torka do nedelje.

Imam zelo rada svežo tuno, ampak ne, hvala, jo jem kar tisto pod oljem.

 

nola

neznan uporabnik

30. jul 2010 15:19

No ja, jst ribje konzerve, pašteto, mesni doručak..jemljem kot nekaj, kar tako mimogrede spada v življenje in imam ponavadi v žepu, ko se odpravim nekam, od koder ne vem, če se bom lahko v doglednem času vrnila.. Nobenih predsodkov. Topogledno se tudi ne izogibam vegeti in tistim kockicam, v katerih je v kombinaciji z dva deci vode vse zdravje tega sveta Se mi zdi, da je s hrano nekako tako kot s seksom: včasih ti paše nekaj na brzino, pa čeprav ni najbolj zdravo..., Ko pa gustiraš, odpreš vse registre. In takrat tuno iz lastnega soka oplakneš z deviškim oljčnim oljem, prvo kopel zavržeš, dodaš novo, deviško, ekstradeviško oljčno olje, morda dodaš tudi nekaj kaper, sušenih paradižničkov, balzamičen kis (blond ali temen), kakšen sirček... In vse to ti nič ne pomaga, če to gustiraš sam. iz česar sledi: Rajši tuno v najslabšem olju v dobri družbi kot pa eno navadno proseravanje v družbi, do katere mi nič ni. No, tole je bil zimski intermezzo, pa brez zamere japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti