Pod peko

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. avg 2009 14:41

Potem pa povej kako pa kaj, jaz na primer bom z veseljem prebral... Tvoj post je bolj neuporaben kot pa od uporabnikov kateri so povedali svoje izkušnje. Sicer bo pa v vsaki posodi, tudi doma narejeni iz navadne pločevine hrana izpod peke odlična, drugačna kot iz pečice. Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 19. 2009 14:46

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. avg 2009 21:10

Saj niti ni važno, iz česa je posoda, pač pa kaj je v njej. Mi pečemo včasih v navadni posodi, včasih v lončeni. S tem mislim na dno. Pokrov je itak lončeni zvon, ki mora biti večji kot posoda. Pečemo od rib, do piščanca, jagenjčka, kozlička.....tudi govedino. Začimbe in priloge pa so različne, odvisno od letnega časa in sezone. tudi pozimi je peka pod sačem ali pod peko lahko zelo uspešna, pa še ni potrebno nič mazati za kosilo drugih posod. Vse se lepo naredi v eni. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. avg 2009 10:36

šuge je napisal/a:
Okus jedi pripravljenih pod peko je odvisen od vrste peke, ni vse eno iz kakšna materiala je peka. Ob prebiranju foruma, opažam, da posamezniki nimajo znanja iz priprave jedi pod peko, z tem pa zavajajo resnično zainteresirane, da bi se naučili pravilno pripraviti izvrstne jedi ,,ispod peke,,.
Posoda je iz tolčenega železa, tista prava za peko, vsaj kolikor vem oziroma sem videla tam, kjer so me naučili pripravljati hrano na ta način. Mamamia mamamia

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

20. avg 2009 13:46

se strinjam z mamomia. Je iz tolčenega železa. Ravno danes smo dva kupili v Sarajevu. Premer 55 cm stane 40 eur ( za orientacijo). sasah

neznan uporabnik

20. avg 2009 14:12

Strinjam se, posoda mora biti iz kovanega železa in takrat jed ima božanski okus.

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

22. avg 2009 19:39

Šele danes sem se vrnila in prebrala vse vaše odgovore. Vmes sem že v Merkurju našla kar nekaj posod. Ena je bila iz tovarne Plamen, Požega, pa je takooo zelooo težke, da pokrova še premakniti nisem mogla. Notranjost posode in pokrova pa je bila emajlirana. To bi bilo verjetno zelo v redu za peko, samo težka je preveč. Poleg tega pa sem videla tudi to posodo iz tolčenega železa, ki pa je tanka in zelo lahka. Sedaj pa sem v dilemi: ali se ta posoda potem na vročini (žerjavica spodaj in zgoraj) ne zvija? Je to potem tista prava? Vsem se zahvaljujem za odgovore.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. avg 2009 19:54

Ja sabrina, taka je prava iz kovanega železa. Na ognju se ne zvija, ni toliko temperature, saj veš da je za taljenje železa potrebno krepko več kot 1000 stopinj. Take temperature pa drva ne dajo. Posode ,ki so znotraj emajlirane meni nekako ne sedejo- rado se zgodi, če je premelo tekočine, da se vsebina prime in posledično zasmodi. Nabavi torej železno in se veselo loti peke. LP hedonist

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

23. avg 2009 11:39

hedonist hvala za tvoj nasvet. Upam, da mislim pravo posodo. Takšna kot sem zgoraj navedla, da je tanka in lahka ima po celi posodi vidne črtice kot od udarcev. Če je tako, grem jutri v Merkurja potem pa se v kratkem lotimo peke. Se pravi, da se s tistimi težkimi posodami ni potrebno matrati, se v tej lahki ravno tako okusno pripravi meso, krompir, zelenjava ...... ??

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

24. avg 2009 9:57

... pa burek(njami), kruh, hobotnica itd., itd.... Mi imamo to velikokrat v uporabi. lp

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

24. avg 2009 12:09

Ja Sabrina tako kupi kjer se vidijo črtice od udarcev. Ta je prava in preverjena. Odlično je sasah

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti