Kako najbolje pripravit pečenko iz kozličkovih rebrc

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

tema odprta - 17. avg 2009 20:34 | ogledi: 11.216 | odgovori: 11

Rada bi nasvet o pripravi kozličkovih rebrc, katere začimbe naj uporabim, kako ga pečem, da bo sočen in okusen.... Mi lahko pomagate?

benja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. avg 2009 20:45

Mislim, da bo iz reberc bolj švoh pećenka, to so bolj kosti in primerne za obaro. Ti svetujem kak boljši kos npr. stegno ali hrbet, sej če je res mlad kozliček je to bolj malo mesa. Glede začimb uporabi sol in moda malo popra. v posodo kjer boš pekla dodaj kakšno celo čebulo, pa malo česna, kanec lovorjevega lista in morda ščep timijana. Mlada kozlovina je sila nežno meso s specifičnim okusom in ga je škoda kvariti z kakšnimi močnimi začimbami ali pa , bog ne daj celo s kakšno Vegeto. Meso naj ima lastne okus in tak vam bo šel najbolj v slast. LP hedonist

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

17. avg 2009 20:52

Hvala, hedonist, res se ti najlepše zahvaljujem! Sem pa že dala rebrca iz skrinje, zato jih bom morala tudi pripraviti. Stegno bom drugič. Res pa je, da meso - zlasti pečenke- zelo redko pripravljam in moram priznati, da imam prav tremo. Jih moram zalivati in kako dolgo peči? 2,3h? Ali pokriti s folijo, da se ne izsušijo? In na kakšni temperaturi? Ali dam mogoče zraven peči še kkšen jabuk? Že v naprej se ti zahvaljujem.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. avg 2009 8:42

Dolžina peke pečenke je odvisna od več dejavnikov - velikost oz. teža mesa, starost živali (predvidevam, da gre za mladega kozlička sej drugače bi bil kozel ), temperatura , na kateri boš pekla,.. tko da, boš morala pač malo preizkušati sama. Če gre za mladega kozliča potem bo verjetno kakšna ura pećenja (če boš dala meso v že ogreto pečico ) povsem zadosti. Tudi ni potrebno pokrivati,ker so rebrca precej tanek kos in se ti bo nežno mladi meso bolj kuhalo ko peklo, to pa pri pripravi pečenke ne želiš. Lahko vmes enkrat ali dvakrat zaliješ z lastnim sokom, lahko meso tudi obrneš, to bo kul in končnemu efektu ne bo škodilo. Jaz sadja zraven ne bi štulil, to gre bolj k kakšni gosi, puranu ali divjačini. Ampak, če imate radi take arome seveda naredi po svoje. Nikakor pa ne imej nobene treme- pečenje mesa ni neka huda reč pa tudi je pri tem tako, da kakor jo boš pripravila bo povsem prav in verjemi, tvoji jedci jo bodo pojedli z veliko slastjo saj jo boš pripravila z ljubeznijo. To pa največ šteje. LP hedonist

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

18. avg 2009 9:05

Joj... meni je pa tako žal teh rebrc. Bojim se, da ti se bo vse posušilo in zažgalo.

Kozličkova rebrca so s tako malo mesa..., raje ta kos mesa zmariniraj in daj med krompir, posodo pokrij in z njo v pečico. Po moje ni treba pečt celo uro. Pa pridno podlivaj.

Jaz bi pa raje naredila "čorbico".

 

Pozdravček!

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. avg 2009 9:38

Točno to Dragička, kozličkova rebrca pač niso pujskova . Čeprov mislim, da jih bo kolegica Tissu odlično spekla. Verjamem vanjo. Lp hedonist

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

18. avg 2009 13:51

Hvala vama obema, mislim, da vaju bom še večkrat vprašala za nasvet, glede rebrc sem sigurna, da imata prav, ampak moji so si zaželeli glodat kosti - bom zlo zalivala, tako da upam, da se ne bo presušilo. Hvala, hedonist, da verjameš vame, jaz pa glede kuhanja ne, čeprav si zelo želim, da bi to veščino obvladala, ker imam doma zelo zahtevnega jedca, ki je odvisen od dobre hrane - če dobro je, ga ni bolj srečnega človeka...... Vama javim kako in kaj.... bo.... pozdrav

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2009 14:52

Kozličkove reberce z žara sem jedla v neki mehiški resavraciji in so bila res odlična. Mislim, da ni bilo nobenih začimb razen popra in soli.

Da se meso na govejih  rebercah ne posuši, jih američani najprej kuhajo kakšno uro  in nato pečejo, ali v pečici ali pa na žaru. Meso, če ga ne polivajo z barbeque omako, je odlično.

Ker meso ni bilo niti malo suho predvidevam, da so bila omenjena kozličkova narejena na enak način, s skrajšanim časom kuhanja.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 18. 2009 14:58

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

18. avg 2009 21:30

Povem vam, rebrca so bila zelo dobra - mehka in sočna in ko je moja family jedla, so bili vsi tiho kot miške - zelo dober znak! Pohvalili so vsi in vesela sem, da se je tako izteklo. Še enkrat hvala in uživajte! lp vsem in uživajte! tissu benja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. avg 2009 22:03

No Tissu si videla, vedel sem da ti bo uspelo. Sej kuhanje ni nič posebnega le z veseljem in ljubeznijo se ga moraš lotiti pa gre. Če boš rabila še kak nasvet napiši. LP hedonist

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

19. avg 2009 21:13

Hvala, hedonist, z veseljem te bom še kaj vprašala, saj se mi vprašanja glede kuhanja in kombinacij večkrat pojavljajo. lp, tissu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti