Kuža v bloku

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. avg 2009 8:12

Ja, počlovečenje psov................pasji parfumi, po moje nekaj najhujšega za pse.................kot, da tebi dajo popolnoma črna očala na oči.....................

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

23. avg 2009 11:54

rimljanka je napisal/a:

Ja, počlovečenje psov................pasji parfumi, po moje nekaj najhujšega za pse.................kot, da tebi dajo popolnoma črna očala na oči.....................

Ah, parfumi so nekaj drugega kot "plašč(ek)". Pa naj slednji zgleda še tako počlovečeno, nobenemu psu ne paše priti s 23 stopinj (ali še več v nekaterih blokih) na minus 10. Moja je bila mešanka s pudljom, 13 kg. Ker sem pa v stanovanjski hiši z neogrevanim hodnikom, sem jo vseh 12 zim pred vsakim sprehodom za 10 minut pustila tam na "čakanju"... da se malo ohladi. Ko ji je začel v pljučih rast tumor, so mi svetovali, naj ji - ko je ravno november - za sprehod oblečem plašček.. za vsak slučaj.. Star otroški brezrokavnik sem ji spela preko hrbtenice, jo sicer še vedno "ohlajala" na hodniku, ampak šele takrat je bila zares "sproščena" zunaj, ko je šlo enkrat pod 0. Če bi to vedela že prej, ne bi storila tega šele na predlog veterinarja šele dve leti pred njeno smrtjo. Če bi le vedela... tako sem bila pa bolj obremenjena z lastnim predsodkom pred plaščki in posmehovanji mimoidočih. Če psa ne moti (prvič mu bo itak hecno), sem jst za plaš(čk)e. Ti prihrani precej dela, pasji trebuh je usran k človeški hrbet na motorju brez blatnikov. In če gre za pesek, ga še z vodo ne spraviš stran v celoti. Se mi zdijo bolj počlovečeni vsi ti sprehodi striktno po pločniku in urejeni zelenici. Pa niso samo majhni kužki mehkužni. Vsi kratkodlaki so, samo želja pred tistimi redkimi sprehodi prevlada. vesoljka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. avg 2009 12:47

No,saj še jaz našega (pa ima doolgo dlako in precej poddlanke) pozimi,ko je pod -5 spučam v stanovanje spat. Saj ne da bi ravno zmrzoval, ampak srce me boli ob vseh bokserjih in nemških dogah,ki jih lastniki imajo zunaj. Obstajajo pasme,ki so no way za ven. Žal Roncolino

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

24. avg 2009 11:49

Vesoljka, tole s plaščki se enim zdi, kot da jih imamo za manekene. Pa vendar ni tako. Tisti, ki se spoznajo na kužeke, pa tudi veterinarji svetujejo pozimi plaščke, ker se naši, blokovski psi, podajo iz +20 stopinj na -5 in še več stopinj cerzija, na svoje sprehode in enim kar paše, da jih ne zebe. To ni nič nenavadnega, samo koristno početje do ljubljenčka. Naša sicer ne mara plaščkov, tako da se pozimi bolje počuti brez, po dežju ga pa ima obvezno, ker drugače ne mara it ven. Roncolino je napisala: se mi pa zdi,da bo pa zdaj še večji hudič,kako smo začeli počlovečiti pse (pa da ne bo kdo mislil,jaz tega na svojega ne spravim,mi2 šmiknirava z ovratnico in konec debate).... Pa res smo jih počlovečili. Ej, copatki, plašči z hlačnicami, šilt kape, trakovi za ušesa, plašči s kapucami.... sploh pa šilt kape se mi zdijo tako hecne. Košuta a se mi lahko javiš na zs? Hvala. mimoza5

nikipiki  

član od: 24.8.2009

sporočila: 7

24. avg 2009 12:53

pozdravljena košuta! Res je, da živim na deželi, a imamo 6 psov - 2 resasta jazbečarja, enega dolgodlakega pritlikavega jazbečarja, enega nemškega lovskega terierja in dva papilona. res je tudi, da so vsi razen papilonov zunaj v pesjaku. Papilona pa v hiši (to je res mali psiček) in z njima ni nobenih problemov. Sta čista, mirna, prilagodljiva - sprehod ni obveza, imata ga pa rada. Pri nas smo vedno imeli majhne pse, zato za večje težko rečem, res pa je, da je pes odraz gospodarja. Vsak pes, naj bo majhen ali velik potrebuje svoj red, ki mu ga mi ustvarimo in pes v hiši je pravzaprav način življenja. tudi jaz , ne glede na praznik, nedeljo ali dopust vstanem redno nekaj pred šesto, da spustim psa ven in potem je vsak problem rešen. RED glede tega pa je pri živalih potreben. Pa še eno, le redke so pasme psov (papilon je med njimi), ki nimajo vonja, ko se pripravlja slabo vreme in podobno, ker nimajo poddlanke a se tudi to z rednim krtačenjem in kopanjem psa da rešit. Psa tudi redno, razen v službo, vzamem s seboj, kamorkoli grem - tudi na dopust in se pač prilagodim, da ni problemov. Će si želiš psa, pa četudi velikega, ga imej, pes je vedno tvoj prijatelj, vedno greš domov z veseljem, ker ti bo nekdo, ko boš odprla vrata prišel nsproti in se te res razveselil in s tem odtehta vsa skrb zanj. manca nikipiki

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

24. avg 2009 14:14

Moram vam povedati, da sem res, ampak res izjemno pozitivno presenečena na odzivi na temo Kuža v bloku. Temo sem odprla, ker si želiva bernca in sva v bloku, ampak kot sem zapisalal nekaj postov nazaj - toliko drobcenih, a pomembnih stvari izveš, da se res zamisliš. Na primer, kljub temu, da veš, da je pes odgovornost in da bo terjal prilagajanje in red - na pamet mi ni padlo, da mu bova morala po mokrem sprehodu snažiti tačke ali ga strpati v bano. In kup podobnih stvari, seveda. Ko sem bila najstnica, smo imeli psa v hiši, ampak je bil drugače - bil je v svoji koči, ker pa smo živeli na podeželju, pa ga ni bilo problema kdaj tudi "spustiti s ketne". Vprašanje, če je do živali pošteno, da živi v bloku. Toda toliko osamljenih kužkov živi tudi v hišah, kočah in se mi potem neumno zdi, ker vem, da bi midva zagotovo bolje skrbela zanj.. Frina, Zdenkica, Mimoza5 in ostale - hvala, za dragocene podatke na ZS Košuta

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. avg 2009 21:31

nikipiki je napisal/a:
pozdravljena košuta! Res je, da živim na deželi, a imamo 6 psov - 2 resasta jazbečarja, enega dolgodlakega pritlikavega jazbečarja, enega nemškega lovskega terierja in dva papilona. nikipiki
A lahko samo eno vprašanje. Moj brat je lovec in si ime enkrat v prihodnosti namen omisliti tudi goniča se mi zdi. In mu je zadnjič en kinolog rekel,da če ima namen imet lovskega psa naj se pripravi da bo imel izključno samo lovksega in konec debate. A je res kaj na tem Roncolino

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

25. avg 2009 9:43

Malo se vmešavam- pa brez zamere, ampak en moj prijatelj ima doma vižlo (ni gonič, je pa ptičar) in jo imajo za lov+kot domačega psa. Psička se dobesedno prelevi. Ko lovi, je res v svojem elementu; ko je doma pa je takoo razcrkljan pes... in niti malo agresivna. Tako, da pomoje to ne drži. Je pa pomembno kako se psa šola in pri kom. Takemu kinologu, ki je izjavil nekaj takega pa svojega psa nikoli ne bi zaupala. LP nina _

neznan uporabnik

25. avg 2009 9:52

Jao, kaj vse ljudje flancajo ... Roncolino, zakaj pa izključno samo lovskega? Ne razumem čisto tega. To pomeni, da ne sme : 1. imeti lovca in še kakega drugega psa naenkrat, 2. za lovcem imeti nič drugega, kot samo lovca ali da 3. dejstvo, da je pes lovski, pomeni, da ne more biti ta pes izven gozda običajen, scartljan družinski pes? jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 25. 2009 09:53 Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 25. 2009 09:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti